Aranżacja kawalerki w kamienicy z niebieskim tłem
Właścicielka kupując kawalerkę na parterze łódzkiej kamienicy miała wrażenie, że kupuje dziurę w ziemi. Wrażenie powodowały nietypowe proporcje (mieszkanie było małe, ale bardzo wysokie) oraz stan nieruchomości – pusta, zrujnowana, bez ścian działowych i posadzek. Miała jednak istotne zalety: położenie w centrum miasta, trzy piękne okna oraz atrakcyjną cenę. Architekci z biura projektowego Hokum. Musieli zmierzyć się z zadaniem jak pogodzić niewielki metraż unikając dzielenia mieszkania na ciasne pokoje bo właścicielce zależało na oddzielnej sypialni, ponieważ często nocują u niej znajomi. Mimo, że wysokość wnętrza pozwalała na zbudowanie antresoli, codzienne wspinanie się po drabinie nie wchodziło w grę. Wydzielili wąską sypialnię z części dziennej (zmieściło się w niej biurko i szafa wnękowa). W ścianie zrobili duży otwór drzwiowy, zamontowali dwuskrzydłowe przesuwne drzwi. Można je w razie potrzeby zamknąć, ale na co dzień pokój łączy się z salonem i pozwala zachować wrażenie przestronności. Podobny efekt płynnego przenikania się stref mieszkania daje dyskretny aneks kuchenny, który zaczyna się w salonie, a kończy w przedpokoju. Osłania go ścianka działowa pomalowana na intensywny odcień turkusu. Udało się spełnić wszystkie życzenia właścicielki. Nie obyło się jednak bez drabiny. Umożliwia ona dostęp do obszernego schowka nad łazienką. Zamocowana na ścianie przedpokoju ma też drugie przeznaczenie – pełni funkcję wieszaka.
Dobrze przemyślana aranżacja salonu z jadalnią
Chociaż to parter, mieszkanie jest dobrze doświetlone za sprawą dużych okien. Pod nimi umieszczone zostały najważniejsze meble: stół z nogami wykonanymi przez tatę właścicielki, rozkładana kanapa kupiona z myślą o nocujących gościach oraz łóżko. Architekci starali się zabrać jak najmniej przestrzeni na sypialnię, dlatego pomieszczenie ma głębokość niewiele większą od ramy łóżka. GDZIE KUPIĆ: drzwi przesuwne – na zamówienie; kanapa, łóżko, blat stołu, krzesła, stolik kawowy, lampy – IKEA; metalowe krzesła – komis meblowy; panele podłogowe – Komfort; tapeta –tapety-sklep.com; dodatki – IKEA, Home & You, TK Max
foto: Sylwester Rejmer
Aranżacja jadalni w salonie
Stół z nogami wykonanymi przez tatę właścicielki, blat stołu, krzesła, lampy – IKEA; metalowe krzesła – komis meblowy; panele podłogowe – Komfort; dodatki – IKEA, Home & You, TK Max
foto: Sylwester Rejmer
Aranżacja przedpokoju z niebieską ścianą
W strefie dziennej sufit został optycznie obniżony: pomalowany na szaro i obramowany gzymsem. Taki zabieg poprawił proporcje salonu, a przy okazji dodał mu elegancji. Turkusowa ściana to główny akcent kolorystyczny w mono-chromatycznym mieszkaniu. Drabina--wieszak powstała metodą zrób to sam z pomalowanej połowy starej drabiny malarskie.
foto: Sylwester Rejmer
Aranżacja białej kuchni na zamówienie
Mieszkanie urządzane było niskobudżetowo, ale kuchnia wykonana została na zamówienie. Zabudowa meblowa jest nietypowa – niska, żeby nie przytłaczała wnętrza, ale długa (sięga aż do ściany wejściowej).
foto: Sylwester Rejmer
Miejsce do przechowywania w małym mieszkaniu
Zachowanie porządku w małym mieszkaniu jest niezwykle trudne bez odpowiedniej liczby schowków. Ale wnękowa garderoba w sypialni, szafa w przedpokoju, długa zabudowa kuchenna i pawlacz bez trudu mieszczą wszystko, co trzeba.
foto: Sylwester Rejmer
Aranżacja sypialni z oryginalną tapetą
Urządzając mieszkanie niewielkim kosztem, można podnieść jego walory, inwestując w kilka nietuzinkowych elementów. W mieszkaniu oprócz charakterystycznego szarego sufitu i turkusowej ściany uwagę zwraca obraz Marzeny Borowiec w salonie i oryginalna tapeta w sypialni (Vie Del Centro marki Essener).
foto: Sylwester Rejmer
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...