Aranżacja wnętrz mieszkania łącząca etno, recykling i sztukę w stylu loftowym
Małe mieszkanie w warszawskim miasteczku Wilanów. Marzeniem właściciela było mieszkanie w stylu loftowym, z dodatkami dekoracyjnymi w stylu etno, kultową oraz wolnostojącą lodówką Smeg w kolorze miętowym. Aby poprawić funkcjonalność niedużego lokalu, Mikołaj Wojciechowski z pracowni Sojka & Wojciechowski, zaproponował szerokie drzwi do sypialni z salonu (wcześniej prowadziły z wąskiego holu, tuż przy łazience). Dzięki takiej przeróbce udało się powiększyć łazienkę oraz wstawić pojemne szafy w holu i sypialni. Dużymi płytkami zintegrowano strefę wejścia z aneksem kuchennym i łazienką. Pozostała część mieszkania, z białą podłogą, służy wypoczynkowi. We wszystkich wnętrzach klimaty industrialne przeplatają się ze skandynawskimi. Mnóstwo inspiracji do aranżacji młody właściciel znalazł na popularnym portalu z aranżacjami wnętrz, a architekt stworzył z nich spójny projekt.
Aranżacja wnętrz: materiały z odzysku, dodatki etno w mieszkaniu w stylu loftowym
Atutem mieszkania są duże okna, optycznie powiększające. Żeby spotęgować to wrażenie, architekci razem z właścicielem postawili na jasne meble oraz ściany. Zwykłe dębowe deski podłogowe pomalowano na biało, do 180 cm poszerzono przejście między salonem a sypialnią. Na lakierowanej na czarno szynie pojawiły się przesuwne skrzydła z desek z recyklingu. Ręcznie tkane przez Indian pledy i dywan właściciel mieszkania kupił na największym bazarze w Ameryce Południowej. W mieszkaniu nie mogło zabraknać też sztuki. W aneksie kuchennym wiszą reprodukcje prac Henryka Tomaszewskiego i Waldemara Świerzego, mistrzów polskiej szkoły plakatu.
Drewniane drzwi przesuwne pomiędzy salonem i sypialnią
Ręcznie tkane przez Indian pledy i dywan właściciel mieszkania kupił na największym bazarze w Ameryce Południowej. Gdyby podczas podróży było wiec ej miejsca w bagażu w salonie z pewnością pojawiłby się …hamak. W planach, tych niedługich, są projektor i ekran na ścianie na wprost sofy. Będzie można wtedy oglądać filmy, nawet leżąc w łóżku w sypialni. GDZIE KUPIĆ: stolik – NAP; sofa – MTI Furninova; naczynia betonowe, notesy, gra memory – Reset.
foto: Mariusz Bykowski
Stare drzwi i dodatki dekoracyjne w stylu etno
Oryginalne indiańskie tkaniny przyjechały z Ekwadoru. Drewniane drzwi pokonały równie długą drogę... w czasie. Świetnie odnalazły się w loftowym mieszkaniu na warszawskim osiedlu Miasteczko Wilanów.
foto: Mariusz Bykowski
Aranżacja aneksu kuchennego
Oryginalne dodatki, pastelowa lodówka oraz drewniany blat tworzą wyrazistą aranżację zachęcającą do przebywania w kuchni. GDZIE KUPIĆ: betonowe wazony – BoConcept; grafika z motywem fal, betonowe naczynie z żółtymi paskami – Reset; talerze, kubek, szklanki, dzbanek – Zara Home
foto: Mariusz Bykowski
Galeria plakatu łączy salon z kuchnią
W aneksie kuchennym wiszą reprodukcje prac Henryka Tomaszewskiego i Waldemara Świerzego, mistrzów polskiej szkoły plakatu. Meble, z MDF-u lakierowanego na mat, wykonał stolarz Piotr Drewnowski. Półwysep z dębowym blatem służy jako stół i jest miejscem do przechowywania. GDZIE KUPIĆ: uchwyty skórzane – studioklamek.pl; lampy HK Living – dutchhouse.pl
foto: Mariusz Bykowski
Kultowa lodówka Smeg w kolorze miętowym
Podczas pierwszej rozmowy z architektami inwestor oznajmił, że w mieszkaniu musi pojawić się lodówka Smeg. Najlepiej w odcieniu miętowym. Mając to na uwadze, architekci dopasowali do niej kolorystykę mieszkania. Pojawiły się więc biele, jasne drewno i punktowo czerń, co pozwoliło wyeksponować kultowe AGD.
foto: Mariusz Bykowski
Drewniane przesuwne drzwi z recyklingu
Atutem mieszkania są duże okna, optycznie powiększające. Żeby spotęgować to wrażenie, architekci razem z właścicielem postawili na jasne meble oraz ściany. Zwykłe dębowe deski podłogowe pomalowano na biało, do 180 cm poszerzono przejście między salonem a sypialnią. Na lakierowanej na czarno szynie pojawiły się przesuwne skrzydła z desek z recyklingu. Po odświeżeniu i zaolejowaniu stanowią one mocny punkt aranżacji.
foto: Mariusz Bykowski
Dodatki dekoracyjne w stylu etno
Ręcznie tkane przez Indian pledy i dywan właściciel mieszkania kupił na największym bazarze w Ameryce Południowej.
foto: Mariusz Bykowski
Meble z drewna z odzysku w aranżacji w stylu loftowym
Podstawa łóżka zbita jest z belek ze stodoły, wyszperanych przez stolarza Krzysztofa Drewnowskiego w składzie drewna. Wezgłowie to odpowiednio przycięte i przymocowane stare drzwi. Zamiast stolików nocnych – skrzynki na warzywa. Żeliwne uchwyty do drzwi przesuwnych Filip zamówił przez internet. Urody dodają im drobne nakłucia oraz rdzawy kolor (efekt postarzania żeliwa). Ścianę za łóżkiem wyłożono ciętą, starą cegłą i pomalowano na biało. Teraz ciekawie załamuje światło. GDZIE KUPIĆ: litery drewniane – NAP; kinkiety – Artemide.
foto: Mariusz Bykowski
Aranżacja łazienki z prysznicem
Po przesunięciu ścian łazienka powiększyła się o 1,5 m². Sporo miejsca zajmuje w niej przeszklony natrysk. Aby woda łatwo trafiała do odpływu, konieczne było odpowiednie przycięcie dużych (90x90 cm) płyt podłogowych i przygotowanie spadku. Na wprost wejścia mieści się strefa umywalkowa. WC ukryte jest po prawej stronie, we wnęce między kominem a szafką na pralkę. GDZIE KUPIĆ: umywalka – Roca; baterie – Hansgrohe; odpływ liniowy – Kessel; ręczniki – Zara Home, stołek – Reset.
foto: Mariusz Bykowski
Płytki na ścianie w łazience w roli głównej
Dłuższą ścianę pokrywają płytki z 21 wzorami! Tworzą efektowną dekorację, nawiązującą odcieniem do posadzki. Druga ściana utrzymana jest w bieli – rozjaśnia prysznic, ma małą wnękę na kosmetyki.
foto: Mariusz Bykowski
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...