
Antyczna konsolka w przedpokoju w stylu retro
W przestronnym holu, w przestrzeni otwartego wejścia do salonu, umieszczona została antyczna konsolka ponad którą zawieszono spektakularne, owalne, kryształowe lustro w fornirowanej orzechem ramie. Subtelna lampka stołowa przyjemnie oświetla to pierwsze pomieszczenie.
Źródło: Archiwum serwisu

Aranżacja salonu w stylu retro
Współczesny salon w stylu retro nie musi być w całości "wypchany" antykami. Umiejętne zestawianie tego, co stare z tym, co nowe i stylowe, da dużo lepszy efekt finalny. Aranżacja salonu w stylu retro to skupienie się na charakterze pojedynczych przedmiotów, które potrafią czarować swoim urokiem i wpływać na odbiór określonej stylistyki danego wnętrza.
Źródło: Archiwum serwisu

Kredens w salonie w stylu retro
Przykuwający uwagę zabytkowy kredens zamierzenie nie jest odnowiony "na błysk". Widoczne gdzieniegdzie ubytki i niedoskonałości dodają mu nieco chropowatego charakteru, a widoczne ślady użytkowania przez wcześniejszych właścicieli przypominają o wartości minionych pokoleń, wniesionych w nasze bieżące życie. Pięknie i sentymentalnie.
Źródło: Archiwum serwisu

Retro kuchnia na rozdrożu
Znajdująca się pierwotnie w przestrzeni roboczej oryginalna kuchnia kaflowa, znalazła się dosłownie w pół drogi między kuchnią a salonem z jadalnią. Teraz nie tylko służy do gotowania, ale stała się atrakcją estetyczną przestrzeni gościnnej. Nadal bowiem można palić w niej ogień i piec np. podpłomyki.
Źródło: Archiwum serwisu

Żeliwne drzwiczki kuchni kaflowej
Piękny, oryginalny detal to bardzo ważna cecha stylistyczna wnętrz urządzanych w klimacie retro.
Źródło: Archiwum serwisu

Aranżacja kuchni z retro dodatkami
Białe, drewniane szafki kuchenne są stylowo neutralne. Czynnikami wpływającymi na przywoływanie ducha retro w aranżacji kuchni są liczne drobiazgi: wiklinowe kosze na owoce, drewniane półeczki na przyprawy czy suszone zioła zawieszone powyżej blatu roboczego.
Źródło: Archiwum serwisu

Drewniane schody na piętro w stylu retro
Piękne, drewniane schody to element wyposażenia, bez którego styl retro we wnętrzu nie mógłby się obyć.
Źródło: Archiwum serwisu

Drewniane schody na piętro w stylu retro
Liczne lampiony oraz bogata roślinność przemycają do wnętrz ducha sentymentalizmu i klimat w stylu retro.
Źródło: Archiwum serwisu

Sypialnia inspirowana stylem retro
Aranżacja sypialni to eklektyczne połączenie tego, co oryginalnie stare z tym, co nowe acz stylistycznie nawiązujące do epoki. Jest tu zarówno łóżko przygotowane na baldachim jak i zupełnie współczesne oświetlenie niocne.
Źródło: Archiwum serwisu

Gabinet w sypialni w stylu retro
Stylizowane biurko z przepięknie profilowanymi, rozrzeźbionymi nogami i subtelnymi szufladkami, w zależności od potrzeb właścicieli, służy jako zaciszny gabinet bądź toaletka. Mosiężne okucia przydają mu jeszcze większej estymy.
Źródło: Archiwum serwisu

Łazienka na poddaszu
Łazienka na poddaszu, z racji swoich ograniczonych gabarytów, stanowi oczywisty wyjątek na tle innych pomieszczeń i urządzona została w stylu minimalistycznym. Akcentem przywołującym styl retro są jednakże odsłonięte belki konstrukcyjne oraz dobrana do nich, kolorystycznie i stylistycznie, zabudowa pod umywalką. Szary gres podłogowy i biel ścian łazienki znakomicie dobrano do jej gabarytów.
Źródło: Archiwum serwisu

Łazienka inspirowana stylem retro
W łazience inspirowanej stylem retro postawiono na silne zderzenie stylu retro i nowoczesności. Stąd miesternie rzeźbiona rama lustra i finezyjne kinkiety to twory z tworzywa sztucznego. Za to już blat umywalkowy, jak i sama umywalka, listwy ościenne oraz tapeta to elementy jak by żywcem wyciągnięte z minionej epoki.
Źródło: Archiwum serwisu
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...