Aranżacja wnętrza: mieszkanie w stylu loftowym
Coraz częściej nieużytkowane budynki pofabryczne adaptowane są na lokale usługowe lub mieszkalne. Architektura takiego budynku tworzy niepowtarzalny klimat loftu, którego na próżno szukać w blokach od deweloperów.
Klimatyczny loft: dużo przestrzeni
Prezentowany budynek posiada dwie kondygnacje. Na parterze mieści się cześć dzienna składająca się z obszernej jadalni oraz wydzielonej sypialni. Odkryty oryginalny strop z bielonymi belkami w części środkowej wnętrza loftu sprawia monumentalne wrażenie. Na antresolę prowadzą schody usytuowane symetrycznie po dwóch stronach w jadalni. Schody przesłonięte są od strony wejściowej ażurową metalową siatką. Ściany oraz metalowa konstrukcja antresoli jest w neutralnej bieli. Podłoga na obydwu poziomach pokryta została drewnianymi deskami, które kontrastują z jasnymi ścianami i sufitem. W jadalni, pod stołem część podłogi wyłożona została płytkami w kształcie heksagonów. Kafelki są w rożnych odcieniach szarości i w sposób nieregularny przechodzą w tradycyjne deski.
Klimatyczny loft: jadalnia
Centrum jadalni zajmuje solidny stół z oryginalnym blatem wykonanym z grubych bali drzewa przeciętych w poprzek. Surowy mebel pasuje do loftowego wystroju mieszkania. Przy długim, kilku metrowym stole może zmieścić się duża ilość osób. Każde krzesło jest inne, nie ma dwóch takich samych. Łączy je jedynie stonowana kolorystyka. Oświetlenie nad częścią jadalniana składa się z rzędu lampionów. Klosze wykonane zostały z metalowych stelaży, na które naciągnięty został biały płócienny materiał.
Klimatyczny loft: sypialnia
Miejsce do spania w lofcie oddzielone zostało ścianami z białych kotar. Dodatkowo, aby zapewnić więcej intymności dwuosobowe łóżko wyposażone zostało w solidny stelaż, na którym białe płótna pełnia role nowoczesnego baldachimu.
Klimatyczny loft: część dzienna
Wysoki strop budynku oraz okna zapewniają dużą ilość światła naturalnego przez cały dzień.