
Pudrowo-różowe poinsecje i naturalny urok ręcznie robionych dodatków
Poinsecje – znane szerzej jako gwiazdy betlejemskie – występują w różnych kolorach i rozmaitych kształtach. Dzięki swojej różnorodności są doskonałą bazą kompozycji kwiatowych, wpisując się w trend green living. Poniżej przedstawiamy propozycje naturalnych ozdób z poinsecjami w roli głównej.

Pudrowo-różowe poinsecje i naturalny urok ręcznie robionych dodatków
KROK 1: Na wybranym papierze rysujemy ołówkiem od linijki dwa trójkąty równoramienne o podstawie długości 12 cm, z czego większy o wysokości 22 cm, a mniejszy 16 cm.
KROK 2: Następnie wycinamy je i zaznaczamy pionową linię, która będzie przechodzić centralnie przez oba trójkąty.
KROK 3: Kolejnym krokiem jest nacięcie większego trójkąta z dołu na głębokość 14 cm, a mniejszego na 2,5 cm od góry.
KROK 4: Teraz nakładamy trójkąty na siebie w linii pionowej w taki sposób, aby ich dolne części miały tę samą wysokość. Gotowe!

Pudrowo-różowe poinsecje i naturalny urok ręcznie robionych dodatków
Kieszonki na sztućce z papieru odpornego na rozerwanie zrobimy w trzech krokach:
KROK 1: Rysujemy trójkąt równoramienny o długości podstawy 12 cm oraz wysokości 22 cm.
KROK 2: Wycinamy narysowany trójkąt.
KROK 3: Robimy dwa równoległe nacięcia o długości około 6,5 cm na środku trójkąta i przełóż przez nie sztućce. Voilà!

Klasyczna elegancja – naturalne kompozycje z czerwonymi poinsecjami
Czerwona gwiazda betlejemska to najbardziej klasyczna propozycja dekoracji kojarząca się z grudniowymi świętami. Stół udekorowany w stylu naturalnym to połączenie elegancji z pięknem i bogactwem przyrody. Czerwone poinsecje nadają mu świątecznego charakteru, a mech, owoce jagód i gałązki dodatkowo tworzą naturalną i ciepłą atmosferę.
Szlachetną prostotę i więź z naturą tej stylizacji podkreśla pominięcie tkanin i świec. Świątecznymi detalami są tutaj bombki, wazony oraz eleganckie świeczniki. Czerwone poinsecje można też posadzić w misie ozdobionej roślinami, która będzie ozdobą na środku stołu.
Udekorowanie zastawy stołowej poinsecjami i ozdobnymi owocami jagód jest niezwykle szykowne i efektowne. Może się jednak zdarzyć, że z łodyg gwiazdy betlejemskiej będzie wypływać sok mleczny. Aby się przed tym uchronić, bezpośrednio po przycięciu łodyg należy zanurzyć je na kilka sekund w wodzie o temperaturze 60°C, po czym przełożyć do zimnej wody. Tak przygotowane łodygi owijamy zieloną taśmą florystyczną i wkładamy do probówek z wodą.

Nie tylko intensywne kolory, czyli świeże, naturalnie kremowe poinsecje
Białe poinsecje na stoliku kawowym udekorowanym w stylu retro i w trendzie green living pięknie kontrastują z zielenią przestrzeni oraz złotymi i drewnianymi dodatkami. Lampki choinkowe dodają nastrojowego ciepła i magii.