
Klasa ekonomiczna
Płyty kamienne należą do kosztownych rozwiązań. Na rynku jest jednak mnóstwo ich świetnych, a niewygórowanych cenowo imitacji. Nad naturą często mają też przewagę praktyczną. Marmur na przykład jest zbyt porowaty, by zdał egzamin w roli blatu. W kuchni wymaga systematycznej impregnacji w przeciwieństwie do płyt laminowanych czy gresu. Na zdj. blat i okładzina ścienna z płyty laminowanej Marmur Levanto, Egger, 410x60x3,8 cm.
Źródło: serwis prasowy marki Egger

Dyskretnie
Pomysł dla zwolenników pustej ściany w ciągu roboczym, ale jednocześnie pragnących mieć pewność, że się ona łatwo nie zabrudzi – niski pas ochronny. Bezwarunkowo powinien być z identycznego tworzywa co blat. Dzięki temu unikniesz chaosu aranżacyjnego. Na zdj. blat i pas nad nim z konglomeratu granitowego, płycinowe fronty szafek z kolekcji Classic 2, na zamówienie (bez blatu), njufront.pl.
Źródło: serwis prasowy njufront.pl

Ściana jak malowana
Farba na ścianie? Jak najbardziej! Pod warunkiem, że jest nowej generacji, przeznaczona do kuchni czy łazienki. Taka wytrzyma wielokrotne szorowanie, zaplamienia, nie podda się pleśni czy domowym grzybom. Na zdj. ściana pokryta emulsją lateksową Designer Kitchen & Bathroom Vibrant marki Beckers, matowa.
Źródło: serwis prasowy marki Beckers

Powrót do lat 60.
Estetyka tamtej dekady nadal wygląda nowocześnie i ciągle jest modna. Przepis na styl vintage? Płyty fornirowane w roli dominującego materiału. Uwaga – umiar niezbędny! Na zdj. na ścianie oraz frontach mebli – fornirowane panele dębowe.
Źródło: serwis prasowy marki Ballingslöv

Minimalistycznie
Im mniej elementów aranżacji, tym lepszą jakością powinny się charakteryzować. Każde niedociągnięcie jest bowiem bardzo widoczne. We wnętrzu na zdj. wykorzystano na ścianie minimalistyczną okładzinę z konglomeratu kwarcowego, wzór Noble Villa, kolekcja Noble marki Technistone, wym. płyty – 318,5x155 cm, grub. 2 i 3 cm, poler lub mat, blat z tego samego materiału.
Źródło: serwis prasowy marki Technistone

Blat drewniany pasuje do każdej kuchni
Do jakich kuchni pasuje blat drewniany? Od rustykalnych do hipernowoczesnych. Modne wybarwienia? Od powierzchni naturalnie jasnych i pobielonych do tajemniczo ciemnych. Który blat wybierasz? Na zdj. z drewna dębu, 60x2,7x300 cm, castorama.pl.
Źródło: serwis prasowy marki Castorama

Monochromatycznie
Korzystając z odcieni z jednej palety barw, różnicuj faktury. W kuchni obok – gładkie fronty szafek zestawiono z ekranem i blatem nawiązującymi do struktury betonu. Na zdj. pas roboczy z płyty laminowanej Egger Chromix, 280x131 cm, 269 zł, eggerlaminat.iai-shop.com, fronty z płyty laminowanej (antracyt) Pfleiderer;
Źródło: Projekt wnętrza: Decoroom, zdjęcie: Marta Behling/Pion Poziom

W jasnych barwach
Na zdjęciu: blat+wyspa S68052 Terrazzo Beige, płyta laminowana R24030 Buk Scandic Jasny marki Pfleiderer.
Źródło: serwis prasowy marki Pfleiderer

Na lata
Tym, którzy szukają ponadczasowego, eleganckiego konceptu do swojego wnętrza, projektanci proponują twarde płyty gresu z graficznym delikatnym wzorem czarnego marmuru. Sprawdzą się np. na ścianie i podłodze albo ścianie i obudowie wyspy. Na zdj. płytki ścienno-podłogowe Aristone, Paradyż, rektyfikowane, gres szkliwiony, 59,8x59,8 cm, 114,39 zł/m2, o wym. 59,8x119,8 cm.
Źródło: serwis prasowy marki Ceramika Paradyż

Blat cienki jak kartka
Oczywiście niedosłownie. Taki blat przyda się, gdy chcesz „odjąć” wagi masywnym meblom. We wnętrzu na zdj. dynamizuje aranżację poprzez kontrast, (monochromatyczna zabudowa będzie równie efektowna, gdy ożywisz ją barwnymi akcentami). Na zdj. blat Slim Line Czarny 0190 AF KronoDesign, laminowana płyta kompaktowa, 410x130 cm, grub. 1,2 cm.
Źródło: serwis prasowy marki Kronospan

Powiew orientu
Idealnie wpiszą się w ten klimat nieduże, barwne płytki wzorowane na wyrobach rzemieślniczych – z nieregularną fakturą i krawędziami, o zróżnicowanej intensywności odcieni. Spoiny wąskie i zgrane z płytkami kolorem wprowadzą delikatne podziały. Zbyt wyraziste spowodowałyby przesyt. Na zdj. płytki Crogiolo Zellige, Marazzi, kolor Petrolio, gres, efekt produkcji rzemieślniczej, 10x10 cm.
Źródło: serwis prasowy marki Marazzi

Lśni, nie tylko czystością
Gładka, lśniąca i biała powierzchnia okładziny ściennej pasuje nie tylko do kuchni minimalistycznej, lecz także eklektycznej i klasycznej. Dodaje lekkości zabudowie, rozjaśnia i powiększa optycznie wnętrze. Co gwarantuje taki efekt? Płytki z gresu polerowanego lub lakierowane tafle szklane.
Źródło: Zdjęcie: Yassen Hristov, stylizacja: Patrycja Rabińska

Ciepłe drewno
Nowoczesne kuchnie, z dużą ilością bieli lub szarości, zyskują przytulność i szlachetność dzięki naturalnemu drewnu. To przeznaczone na blat powinno być twarde, o dużej gęstości i klejone, by się nie wypaczyło. Na zdj. blat i ekran z klejonej akacji parzonej, odpornej na działanie grzybów, pleśni, wilgoć, zmiany temperatury, ścieranie i wgniecenia, 60x300x2,7 cm, 900 zł/klasa AB.
Źródło: serwis prasowy marki DLH
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...