Co powiesić na pustej ścianie PORADNIK
Co powiesić na pustej ścianie? >>>
Sztuka współczesna w klasycznym wnętrzu
Wybierając obraz na pustą ścianę w nowym mieszkaniu możemy tez operować kontrastem - do wysokich wnętrz mieszczańskiej kamienicy wprowadźmy awangardę i sztukę współczesną. Pamiętając o zasadzie umiaru, wyeksponujmy przeskalowany (za to jeden!) obraz w jasnym wnętrzu i dobierzmuy do niego klasyczne ale lekkie meble.
foto: Sławomir Frąckowiak
Aranżacja strefy komfortu w sypialni
foto: Michał Przeździk-Buczkowski
Plakaty w gabinecie
Ultranowoczesne, industrialne aranżacje czy też odwrotnie – klasyczne, gustowne wnętrza zyskają wiele, gdy ozdobi się je plakatami w abstrakcyjne lub geometryczne wzory albo dziełami poważanych na całym świecie artystów z polskiej szkoły plakatu.
foto: Marcin Czechowicz
Rośliny na ścianie w nowym mieszkaniu
Oryginalnym pomysłem na pustą, banalną ścianę w nowym mieszkaniu jest żywy obraz z kompozycji ulubionych roślin, ziół do kuchni lub roślin o właściwościach oczyszczających powietrze. Nie dość, że pięlne Floramy ubrane są w estetyczną oprawę, to jeszcze są samowystarczalne (wymagają minimum pielęgnacji) i stanowią niezwykle efektowną dekorację pustej ściany. Fot. Florabo
foto: materiały prasowe
Reprodukcja mapy w nietypowej ekspozycji
Reprodukcja starej mapy, ryciny czy starodruku umieszczona w nowoczesnej, prostej ramie (np. z delikatną, srebrną obwolutą), może awangardowo i niekonwencjonalnie nie wisieć a stać: na komodzie, na podłodze lub w dowolnej konfiguracji. Odczarowanie utartych pól ekspozycyjnych już stanowi oryginalny element aranżacji przestrzeni sztuką.
foto: materiały prasowe
Sztuka zespolona z aranżacją
Obraz zespolony ze stylem wnętrza to również ciekawa konwencja aranżacji pustej ściany. Silne, nasycone kolory obrazu przejawiają się w drobniejszych dodatkach i detalach aranżacji sąsiednich wnętrz czy niedomkniętych przestrzeni aneksu kuchennego czy sypialni.
foto: Mariusz Purta
Plakaty artystyczne w przestrzeni codziennej
Artystyczne grafiki uznanych plakacistów, kultowe projekty plakatów filmowych czy sztuka ulicy oprawiona w antyramę i przetransferowana do przestrzeni codziennej, jak salon, kuchnia czy przedpokój, odczarują zwyczajność wnętrza i przyjemnie skłaniać będą do refleksji (np. podczas wsuwania porannej bułki z dżemem).
foto: Monika Lewandowska
Obraz na komodzie
Intrygujący obraz lub grafikę - kupione na aukcji w galerii czy od studenta Akademi Sztuk Pięknych - nawet bez dodatkowych opraw wyeksponujmy na drewnianej komodzie. Ciemny kolor ścian podkreśli walory estetyczne naszej zdobyczy, a także kolor i rysunek mebla. Całość stworzy artystyczny kącik, idealny do relaksu z lekturą.
foto: Marcin Czechowicz
Minimalistyczna biała sypialnia
Urządzenie sypialni wymaga dobrego planu. Już na etapie planowania powinniśmy wiedzieć, jakie wymiary będzie miało łóżko i co oprócz niego chcemy zmieścić w pokoju. Biurko, półki na książki, szafę? Oszczędzi nam to późniejszego „upychania” dodatkowych mebli. Ponadto warto wziąć pod uwagę to, że zbytnio zastawiona sprzętami sypialnia nie wpłynie pozytywnie na nasz odpoczynek.
foto: Marcin Czechowicz
Plakat w salonie
Powieszenie na ścianie plakatu to idealny sposób na to, by wprowadzić do dekoracji danego wnętrza pierwiastek swoich zainteresowań.
foto: Monika Lewandowska
Plakat w kuchni
Plakat przede wszystkim powinien dopełniać pomieszczenie – być elementem kontrastowym lub dodatkiem spójnym stylistycznie z resztą wnętrza.
foto: Mariusz Bykowski
Plakaty w gabinecie
Na rynku znaleźć można zarówno plakaty komiksowe, filmowe i teatralne, plakaty stylizowane na afisze z ubiegłego wieku, jak i grafiki młodych artystów.
foto: Radosław Wojnar
Plakat w sypialni
Ultranowoczesne, industrialne aranżacje czy też odwrotnie – klasyczne, gustowne wnętrza zyskają wiele, gdy ozdobi się je plakatami w abstrakcyjne lub geometryczne wzory albo dziełami poważanych na całym świecie artystów z polskiej szkoły plakatu.
foto: Yong Kim/DADA
Plakat
foto: Marcin Czechowicz
Plakat spersonalizowany
Plakat, który można samodzielnie zaprojektować i zlecić firmie w sieci wydrukowanie.
Materiały prasowe, www. posterville.pl
foto: materiały prasowe
Kolekcja plakatów
Plakaty na ścianie przedpokoju w starej kamienicy. Stary parkiet, drzwi do łazienki i plakaty wzajemnie się podkreślają, dopełniają. Żółty kolor rur gazowych i kolorystyka plakatów wydają się być okiem puszczonym do oglądających, poniewaz wyjątkowo do siebie pasują.
foto: Mariusz Bykowski
Szara sypialnia z grafiką
GDZIE KUPIĆ: łóżko - Vesta - mti-furninova.pl; szafki nocne - meblefolds.pl; lampa Doll, Foscarini - fabrykaform.pl; pled - NAP; tapeta - na zamówienie.
foto: Yassen Hristov
Sypialnia w stylu nowoczesnym z motywem lasu
Motyw lasu jako motyw przewodni aranżacji sypialni w stylu nowoczesnym? Tak! Tapeta z motywem nowoczesnego lasu na opalizujacym tle, pościel na łóżku, nawet sympatyczne portrety na ścianie to tak modne ostatnio ...poroża.
foto: Mariusz Bykowski
Mała sypialnia
Wszechobecny minimalizm, zarówno w kwestii koloru, jak i form. Całość dopełniona charakterystycznym detalem w postaci oryginalnego oświetlenia. Mała sypialnia urzekająca subtelnością aranażcji i okraszona nutką designerskiego polotu. Fot. Pracownia Aranżacji Wnętrz "O-Kreślarnia"
foto: Anna Rychlewicz
Wielki błękit na ścianie
Jeden, za to intensywny i charakterystyczny obraz na pustej ścianie, potrafi zdominować pozostałe elementy wyposażenia. Warto rozlokować absorbujący uwagę obraz w takim punkcie mieszkania, aby z wielu miejsc można było wydobyć różne jego walory estetyczne.
foto: Mariusz Bykowski
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...