
Przestronna przestrzeń dzienna
Przestrzeń dzienna łączy kilka funkcji. Jest kuchnią i jadalnią, biblioteką, salą kinową (na ścianie można wyświetlać z rzutnika filmy) oraz miejscem odpoczynku. Właściciele mają do wyboru nie tylko wygodną kanapę, ale i hamak. Taki sposób urządzenia części dziennej sprzyja zapraszaniu gości. Z myślą o nich zaplanowano niewielką łazienkę za szarymi drzwiami.
Źródło: Mariusz Bykowski

Jadalnia z biblioteką
Źródło: Mariusz Bykowski

Pod kolor
Źródło: Mariusz Bykowski

Przestronna przestrzeń dzienna
Na wymiar Wyspa, stół oraz dolne szafki kuchenne to wykonany na zamówienie autorski projekt Pracowni Projektowania Wnętrz Sojka & Wojciechowski. Biblioteka przypomina regały Billy z IKEA? Oczy nas nie mylą. Do popularnych mebli dorobione zostały fronty i w ten sposób komplet zyskał oryginalną „powierzchowność”. Na podłodze jest wylewka żywiczna z matowym wykończeniem.
Źródło: Mariusz Bykowski

Widok z antresoli
Połączenia Drewno na ścianach jest elementem konstrukcyjnym nadbudowy. W związku z tym, że jest dobrze widoczne, do niego były dobierane pozostałe elementy: podłoga, kolory, wyposażenie. Naturalny materiał ocieplił przestrzeń, więc mogły go uzupełnić rzeczy o chłodnym, bardziej industrialnym charakterze.
Źródło: Mariusz Bykowski

Schody z miejscem do przechowywania
Dzięki ażurowej konstrukcji schody są lekkie i nie przytłaczają wnętrza. W pięciu pierwszych stopniach zamontowane są szafki na buty – w wygodnej odległości od mobilnej szafy (na kółkach) na okrycia wierzchnie. Mebel pomalowany jest farbą tablicową, więc można na nim zostawiać wiadomości.
Źródło: Mariusz Bykowski

Salonik na antresoli
Na górnym poziomie trudno byłoby wylać posadzkę żywiczną, dlatego wybór padł na deski, które pomalowano na biało. Karolina marzyła o takiej skandynawskiej podłodze. Sofa, która znajduje się przed łazienką, to antyk ze sklepu Antik Bazzar – prezent od mamy właścicielki. O ścianę oparte są plakaty studia projektowego Temperówka oraz z opery Pucciniego „Turandot”, które nie doczekały się jeszcze swojego idealnego miejsca ekspozycji.
Źródło: Mariusz Bykowski

Sypilania pod skosem
Nie lada wyzwaniem było wykrojenie w przestrzeni miejsca na garderobę – wejście do niej znajduje się po prawej stronie przy łóżku, a samo pomieszczenie jest przedłużeniem łazienki.
Źródło: Mariusz Bykowski

Zabudowa ze sklejki
Mikołaj Wojciechowski chciał, aby łazienka dla gości była „gadżetem”. – Szafki ze sklejki to szkatułki, które działają na klik – opowiada. I choć Maciek na początku nie był przekonany do nasyconego koloru, dał się przekonać. Dzisiaj podobno bardzo go lubi.
Źródło: Mariusz Bykowski

Łazienka w stylu retro
Wystrój łazienki nawiązuje do stylu kamienicy. Na klatkach schodowych do dziś widać tzw. gorseciki, czyli płytki o wcięciach po bokach. Na podłodze do ich stylistyki nawiązują płytki wyprodukowane przez włoską firmę Mutina. Szafka pod umywalkę i obudowa stelaża wykonane zostały na zamówienie według projektu architektów.
Źródło: Mariusz Bykowski
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...