
Kawalerka projekt wnętrz
Posadzka w holu oraz salonie jest wykonana z paneli korkowych (izolacja akustyczna i termiczna). Zawieszony na hakach rower dobrze komponuje się z półkami na buty. We wnęce sufitowej zamontowano projektor.
Źródło: Archiwum serwisu

Eko-kawalerka
Meble są rozkładane, nadmuchiwane bądź przesuwne, co daje wiele możliwości i układów. Użyto sof Blow firmy Malafor, które po wypuszczeniu powietrza i złożeniu zajmują niewiele więcej miejsca niż kartka A3. Kolejne siedzisko może stanowić również eko-paleta z dołączonymi kółkami i obiciem. Stół i krzesła rozkładane
Źródło: Archiwum serwisu

Eko-kawalerka
• ściana oddzielająca hol wejściowy od łazienki pokryta została farbą tablicową
• wieszak w holu wykonany z gałęzi i zamontowany na stalowych linkach do sufitu
• stołki z pni drzew
Źródło: Archiwum serwisu

Kawalerka: kuchnia na widoku
Kuchnia na widoku: lustrzane panele przesuwają się wzdłuż trzech prowadnic. Dzięki temu można je ustawić jeden za drugim, np. przed szafą. Fronty szafek kuchennych z białego MDF-u pasują kolorystycznie do pomalowanej na biało i zaimpregnowanej cegły. Piekarnik niemal znika na tle mebli. Drzwi lodówki oraz szafki powyżej są pokryte korkami do wina – służą jako tablica na notatki.
Źródło: Archiwum serwisu

Eko-kawalerka
Podłoga w części otwartej wykonana jest z korka, który jest trwały oraz doskonale pełni funkcje izolatora akustycznego i termicznego. Meble wykonane są z tektury, makulatury, euro-palet, słoików, a także tego co daje natura – porzuconych starych pni i gałęzi. Część wyposażenia mogła zostać wykonana w domowym zaciszu przez właściciela np. oryginalny żyrandol ze słoików, umywalka ze starego metalowego wiadra czy unikatowe drzwi od lodówki pokryte korkami od wina.
Źródło: Archiwum serwisu

Eko-kawalerka
Energia oszczędzana jest poprzez oświetlenie LED oraz ograniczenie sprzętu elektronicznego do minimum, natomiast woda poprzez reduktory przepływu. Niewątpliwą atrakcję stanowi zielona ściana (tzw. wertykalny ogród), która poza swoimi walorami estetycznymi ma ogromny wpływ na psychikę i zdrowie ludzkie. Żywe rośliny z dużej powierzchni ściennej działają jak filtr powietrza - zatrzymują kurz, nawilżają suche powietrze oraz korzystnie je jonizują. Wbrew pozorom takie rozwiązanie nie zabiera dużo przestrzeni, a daje kojący efekt po dniu ciężkiej pracy. Znacznie bardziej niż standardowo ustawiony na piedestale telewizor (zastąpiono go rzutnikiem i panelem, wysuwającym się z sufitu podwieszonego tuż nad omawianą ścianą).
Źródło: Archiwum serwisu

Eko-kawalerka
Lustrzane składane panele mogą zasłonić kuchnię całkowicie co dodaje optycznie przestrzeni, podobny zabieg został użyty w łazience - wydzielając tym samym część prysznicową od toalety
Źródło: Archiwum serwisu

Eko-kawalerka zdjecie nr 8
Łóżko jest ukryte w ścianie, po otwarciu doświetla łazienkę dzięki przeszkleniu znajdującemu się nad nim.
Źródło: Archiwum serwisu

Eko-kawalerka
Zzęść wyposażenia powstała z upcyclingu, tj. ponownego wykorzystania zużytych przedmiotów do innych celów. Umywalka została zastąpiona wiadrem, szafka w holu została sklejona ze starych tub kartonowych, drzwi lodówki pokryto korkami od wina, zmodernizowano również eko-paletę, a ze słoików został zmontowany żyrandol. Większość tych rozwiązań można wykonać samodzielnie, jest więc to bardzo ekonomiczne a przy tym efektowne.
Źródło: Archiwum serwisu

Eko-kawalerka
Mieszkanie mimo tylu ekologicznych rozwiązań, zachowało swoją funkcjonalność.
Źródło: Archiwum serwisu

Kawalerka: dobry projekt
Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że mieszkanie może dopasowywać się do potrzeb właściciela w danej chwili. Jasna kolorystyka, przełamana mocniejszymi akcentami, wykorzystanie dużej ilości luster (w tym też przesuwnych) czy ukryty za łóżkiem świetlik (doświetlający ciemną łazienkę), dodatkowo powiększają optycznie przestrzeń. Aranżacja kawalerki udowadnia, iż nie potrzeba wielkiego nakładu pieniędzy i pracy, aby stworzyć coś unikatowego i pięknego.
Źródło: Archiwum serwisu
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...