Jak urządzić małą jadalnię? Wybieramy mały stół
Wybór odpowiednio dopasowanego stołu jest centralnym zagadnieniem dotyczącym małej jadalni. Jak połączyć wygodę z funkcjonalnością? Wbrew pozorom możliwości jest bardzo wiele. Przedstawiamy garść stołowych inspiracji.
Mały stół do jadalni - idealny rozmiar kluczem do sukcesu
Wybierając stół do małej przestrzeni, zdecydujemy się raczej na stół prostokątny - łatwiej dopasować go do ścian i innych mebli. Idealnie dobrany rozmiar stołu umożliwił połączenie funkcjonalności samego mebla z estetyką, nie zakłócając przy tym ciągu komunikacyjnego. Przestrzeń jadalna stanowi funkcjonalną strefę przejściową między pokojem dziennym, a kuchnią.
Projekt wnętrza: DoMilimetra
foto: Beniamin Mirek / studiolighthouse.pl
Mały stół w jasnym mieszkaniu.
Nawet względnie spory stół zrobi dobre optyczne wrażenie, jeśli nogi będą nieco cofnięte. Warto pamiętać też o świetle - wykończenie blatu błyszczącą taflą szkła jest bardzo dobrym pomysłem.
foto: Joanna Szczucka - Pracownia Kameleon
Mały stół do jadalni - perfekcyjne dopasowanie i żywe kolory
Idealne dopasowanie - to jeden z kluczowych ideałów, które powinny nam przyświecać przy doborze stołu do małej jadalni. Nie musi się to wiązać z próbą optycznego ukrycia stołu i krzeseł. W tej kawalerce, w której dominują jasne i neutralne barwy, perfekcyjnie wpasowana pomiędzy kuchnię a salon strefa jadalniana dzięki żywym kolorom krzeseł stanowi kluczowy element wystroju.
Projekt: PERA Studio.
foto: Yhym.Studio
Mały stół w odważnym wnętrzu
W dobrze zaprojektowanej przestrzeni nie jesteśmy skazani na mikroskopijny stół. Przy zachowaniu funkcjonalnych ciągów komunikacyjnych wolnostojący stół rozsądnych rozmiarów może sprawdzić się nawet w mieszkaniach o dużych kontrastach i zdecydowanym wzornictwie.
foto: Weronika Trojanowska
Mały okrągły stół do małego mieszkania
I okrągły mały stół może mieć swoje zastosowanie w odpowiednio zaprojektowanej przestrzeni. Zamykając z jednej strony ciemną, niemal zakamuflowaną strefę kuchenną, z drugiej zaś jasny salon, stanowi mocny punkt całej kompozycji.
foto: Mariusz Bykowski
Mały stół w jadalni - mocny punkt wystroju
Wybierając stół do małego mieszkania, nie jesteśmy skazani na mebel neutralny pod względem koloru i wzoru. W odważnym wnętrzu w stylu vintage odważny, stylizowany stół świetnie odnalazł się wśród bielonej cegły, jasnych desek, drewnianych mebli i kontrastowych czarnych dodatków.
foto: Yassen Hristov
Mały stół do jadalni. Prostota przede wszystkim.
Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy, żeby strefę jadalni zlokalizować w kuchni. Mały, kwadratowy stół przy kuchennym oknie został ustawiony tak, żeby jak najmniej utrudnić korzystanie z kuchennych urządzeń. Zielone krzesła stanowią jeden z niewielu elementów ożywiających neutralną przestrzeń.
foto: Konrad Kalbarczyk
Jaki stół do małego mieszkania?
Okrągły, nowoczesny stół, wokół którego stanęły krzesła z drewna orzechowego, stoi tuż przy oknie i od razu wygląda znakomicie. Bliskość okna sprawia, że jadalnia nie jest optycznie wciśnięta w kąt, a jednocześnie nie zabiera miejsca innym strefom. Udało się dzięki temu zastosować okragły stół na jednej nodze. Taki stół zwiększa widoczność podłogi, a tym samym daje poczucie przestrzenności.
foto: ALKA MURAT
Stół w małym mieszkaniu
W dobrze zaprojektowanej małej przestrzeni jadalnianej, sprawdzi się także okrągły stolik. Umieszczony blosko okna, podkreślony dodatkowo wyrazistą lampą oszczędny stół stał się mocnym punktem całego wnętrza.
Projekt wnętrz: SIC! Zuzanna Dziurawiec
foto: Małgorzata Góra
Stół w wielofunkcyjnym pokoju
Doskonale dopasowany stół naprzeciwko okna prezentuje się atrakcyjnie. Właściciel zdecydował się prosty, ciemny stół umieścić w kącie przeznaczonym na ścienne dekoracje. Stół pełni tym samym zarazem funkcję użytkową, jak i ozdobną.
foto: www.fantasticfrank.de
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...