Kuchnia w mieszkaniu na wynajem. Zobacz jak ją urządzić
Kuchnia jest pomieszczeniem, którego estetyka i funkcjonalność mają niebagatelny wpływ na atrakcyjność mieszkania przeznaczonego do wynajmu. Warto się postarać i zadbać o każdy szczegół.
W małej skali
Aneks kuchenny, nawet nieduży, powinien być w pełni funkcjonalny. Właściciele mieszkania na zdj. postawili na małe AGD – podblatową lodówkę, wąską zmywarkę oraz płytę indukcyjną z dwoma polami grzewczymi. Dzięki skróceniu zabudowy do minimum, udało się zaaranżować miejsce do spożywania posiłków.
foto: Mariusz Bykowski
Z lekkością
Przy metrażu pozwalającym na wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania jedynie w dolnej zabudowie (lub dużej szafie czy spiżarni), lepiej jest zrezygnować z górnych szafek i zastąpić je półkami. Zwłaszcza w sytuacji, gdy kuchnia jest połączona ze strefą dzienną. Lekki wizualnie aneks stanie się integralną, stylistycznie spójną częścią salonu, nie będzie przytłaczał przestrzeni.
foto: Projekt: Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom, zdjęcia: Marta Behling/Pion Poziom
Płytki jak nowe
Remontując mieszkanie przeznaczone na wynajem, musimy sprawić, żeby wszystko wyglądało jak nowe. Jeśli nie dysponujemy budżetem na położenie nowej glazury, możemy ją odnowić przy pomocy specjalnych preparatów. Na zdj. płytki pomalowane farbą Tikkurila Luja Ceramic Tiles, odporną na plamy, szorowanie i chemiczne środki czystości.
foto: serwis prasowy marki Tikkurila
Metamorfoza niskobudżetowa
Mieszkanie nie musi wyglądać jak z katalogu producenta wyposażenia wnętrz. Najbardziej cenione przez najmujących kwestie to – poza odpowiednią ceną – funkcjonalność oraz czystość. Podczas kompletowania wyposażenia radzimy postawić na niedrogie, ale efektowne, rozwiązania – oryginalnie pomalować parkiet, odświeżyć krzesła w różnych stylach itp.
foto: Monika Filipiuk-Obałek
Kto będzie tu mieszkał?
Warto pamiętać, dla kogo urządza się mieszkanie i pod tym kątem dobrać wyposażenie. W kawalerce dla studenta można np. zrezygnować z płyty grzewczej o standardowych wymiarach i zdecydować się na mniejszy model, który zaspokoi potrzeby jednej osoby. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększy się powierzchnia robocza blatu. Przy małym metrażu tego typu decyzje mają kluczowy wpływ na komfort użytkowania. Na zdj. płyta indukcyjna z dwoma strefami grzewczymi, szer. 29 cm, Cooke & Lewis.
foto: serwis prasowy marki Cooke & Lewis
Za drzwiami
W widocznym z salonu aneksie kuchennym lepiej ukryć te elementy, które wpływają na odbiór całej przestrzeni. Jeśli chcemy, aby kuchnia była jak najmniej rzucająca się w oczy i spójna ze strefą dzienną, postawmy na sprzęty do zabudowy lub schowajmy je w szafkach, nawet kosztem blatu. Im mniej na wierzchu, tym większy porządek.
foto: serwis prasowy higham.co.uk
Praktycznie
Płytki na podłodze to najbardziej popularne i wygodne rozwiązanie. Zawsze lepiej jest kupić ich kilka sztuk więcej, by w przypadku uszkodzenia mieć możliwość wymiany, np. przed wprowadzeniem się nowego lokatora.
foto: Marcin Grabowiecki
Solidne wykończenia
Najtańsze na rynku meble kuchenne mogą dość szybko nas zawieść. Lepiej więc zainwestować w solidną zabudowę z porządnymi okuciami oraz prowadnicami, które będą działać bezawaryjnie przez wiele lat. Dobre okucia wpłyną także na komfort użytkowania (zapewniając pełny wysuw szuflad czy cichy domyk frontów), a nawet na urodę szafek. Przy intensywnej eksploatacji fronty nie opadają, są równe i stabilne. Na zdj. prowadnica do szuflady Rejs.
foto: serwis prasowy marki Rejs
Wygodne rozwiązania
Zmywarka oznacza oszczędność wody, dlatego jeśli mamy miejsce, warto wstawić ją do mieszkania, które planujemy wynająć. Na rynku są dostępne nieduże modele podblatowe o szer. 45 cm lub zmywarki nablatowe. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Model Sharp QW-NS1GI47EX-DE (na zdj.) ma funkcję AquaStop – zabezpieczenie przed wypływem wody w przypadku uszkodzenia węża. To ważne zarówno dla właściciela, jak i najemcy.
foto: serwis prasowy marki Sharp, sharphome.eu
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...