Łazienka elegancka – efektowna i ponadczasowa. Zdjęcia
Elegancka łazienka może być retro, vintage, glamour albo... nowoczesna i wręcz minimalistyczna. Każda będzie piękna i ponadczasowa!
Łazienka elegancka – głębia oceanu
Posadzka oraz większość ścian, a także obudowa wanny i blat są niczym z białego marmuru. Zastosowano płytki wielkoformatowe, by jak najmniej było łączeń. Warto zwrócić uwagę, że ułożono je tak, by użyłowienie nie wyglądało na przypadkowe (w miarę możliwości zachowano ciągłość motywów). Strefę umywalkową wyodrębniono pięknymi szafirowymi płytkami we wzór rybiej łuski – to Fabellum Głębia Oceanu marki Raw Decor (Rawdecor.pl). Złote dodatki (baterie, uchwyty, elementy lampy itp.) dodają całości charakteru.
Łazienka elegancka – szykowna prostota
Łazienka wyłożona np. płytkami imitującymi marmur o delikatnym szarym użyłowieniu, do tego drewno, naturalne dodatki i gwiazda wystroju – wanna pod skosem z oknami dachowymi! Podczas kąpieli można podziwiać niebo. Zwróć uwagę na półkę biegnącą za wanną – można na nią odstawić przybory toaletowe. Wanna o organicznym kształcie (np. Roca, Fjordd, Duravit) wraz z baterią podłogową (np. Ravak, Omnires, GROHE, Ferro, Rea) grają główne role w aranżacji łazienki.
Łazienka elegancka – szyk uniwersalny
Płytki ścienne Royal Chevron Vert (Dunin) to kwintesencja wytworności. Zestawione z mozaikową posadzką (Hexagon B&W Snow, Dunin) sprawiają, że łazienka jest elegancka, ale przy tym pełna energii i – wręcz nowoczesna mimo klasycznych odniesień. Naturalna kolorystyka oraz organiczne motywy tej kolekcji mogą posłużyć miłośnikom boho do stworzenia efektownej wersji tego stylu. Plecione pojemniki (eleganckie, nie rustykalne!), rośliny zielone i suche kompozycje w ceramicznych naczyniach oraz drewno (komoda pod umywalkę, rama lustra) mogą dopełnić dzieła.
Łazienka elegancka – idealnie dobrane
Biel, czerń i drewno idealnie wyważone. Lśniące powierzchnie oraz lustro powiększają niewielką przestrzeń. Jeśli łazienka jest małą albo asymetryczna, jak ta na zdjęciu, warto rozważyć zabudowę na wymiar. Może to być szafka słupek, pod umywalkę albo podwieszana pod sufitem... Fachowiec może podpowiedzieć, jak uzyskać więcej miejsca do przechowywania.
Łazienka elegancka – z klasą
Elegancja w każdym calu! W tej łazience (proj. Joanna Kiryłowicz) główną rolę gra zapewne podumywalkowy mebel z dębowym fornirem i czarnym granitowym blatem. Jest elegancki i funkcjonalny. Nawiązuje do zaobleń wanny (poza kadrem). Lustra pociągnięto do sufitu, dzięki czemu w pomieszczeniu jest więcej światła.
Łazienka elegancka – w szafirze
Tu clou wystroju stanowią wspaniały szafirowy kolor ścian łazienki oraz efektowna forma podświetlanej wanny ze złotym dekorem Finion (Villeroy & Boch). Biżuteryjne detale, jak złote bateria i lampa, dopełniają salonowy wystrój łazienki.
Łazienka elegancka – z nutką viintage
Ściany łazienki pomalowano szarawą farbą wodoodporną. Mebel podumywalkowy, à la komoda z połowy XX wieku, został wykonany na zamówienie z lakierowanej płyty MDF. Charakterystyczne skośne nóżki, podobnie jak blat, zrobiono z bejcowanego dębu. W tym samym odcieniu są okno i rama lustra. Utrzymano konsekwencję kolorystyczną, by uzyskać spójność estetyczną. Nad lustrem kinkiet retro oświetla umywalkę (Sfera, Catalano) z baterią sztorcową (Focus, Hansgrohe) na blacie celowo dopasowanym do wymiaru korpusu mebla, dzięki czemu szuflady wystają poza obrys szafki. Ścianę nad umywalką i wannę obłożono mozaiką ścienną (Circles), posadzkę zaś zrobiono z płytek Massena Gris (Vives).
Łazienka elegancka – ze słotymi dodatkami
Na pierwszy rzut oka w łazience główną rolę odgrywa tapeta (specjalna do łazienki) z motywem statków latających Machine Volante marki Cole & Son. Pozostałe fragmenty ścian pokrywają jasne podłużne płytki wykończone cokołami niczym tradycyjna lamperia (Liberty Alzata Avorio, Cisa Ceramiche-A). Równie klasyczny jest ceramiczny parkiet ułożony w jodełkę (Ashwood, Ceramika Gres). Ramiakowa szafka z szarego MDF-u z blatem imitacją marmuru i podwieszaną umywalką (Style, Koło) doskonale uzupełnia wystrój. Aby podkreślić jego charakter dobrano stylizowaną armaturę w kolorze starego złota (Art Deco, Omnires). Złote mamy też uchwyty, dekoracyjne drobiazgi oraz kinkiet (Mored). Lustro jest niewielkie i bez ramy – by nie odwracało uwagi od oryginalnej tapety.
Łazienka elegancka – marmur ze złotem
Tu nie ma kompromisów: ściany i podłogę wyłożono jednym rodzajem okładziny (np. płytki gresowe Silk Onyx, Ego; płytki marmurowe Marmur Diana Royal, Cerstone; płytki gresowe Newa, Tubądzin). Lustrzane tafle oraz drewniane lamele w strefie umywalki ocieplają wszech obecny kamień. Umywalka to kompakt z blatem (można zamówić z płyt wielkoformatowych, np. na Internityhome.pl albo ze spieku czy kamienia u fachowca). Złote akcesoria i baterie Fiesta Bright Gold marki Ferro dodaje łazience wyrafinowanego szyku.
Łazienka elegancka –
Jeśli marzy ci się czarna armatura o nowoczesnej, doskonałej linii, a przy tym piękna jak biżuteria, zwróć uwagę na kolekcję Ardesia (FDesign). Smukłe, proste kształty, głęboka czerń i intrygujące elementy w kolorze różowego złota tworzą efekt wyrafinowanej elegancji. Kolekcja idealna do łazienek klasycznych, bo tak jak one jest ponadczasowa.
Łazienka elegancka – fornir plus beton (1)
Kolejne zdjęcie z tej samej łazienki ukazuje fragment opisanego poprzednio forniru na frontach szafek w strefie WC, ale tym razem możemy się przyjrzeć także fascynującym płytkom (Lavagna, Roca i Colour White, Tubądzin, Centrum Wyposażenia Wnętrz Bartycka), które nad wanną (Riho, Lazienkaplus.pl) położono trójwymiarowo. Szczelinowe podświetlenie daje podkreśla jeszcze efekt 3D. Surowość „betonu” zestawiona z eleganckim fornirem w stylu art déco daje zaskakujący i doskonały efekt – jest oryginalnie, efektownie i bardzo nowocześnie! Zobacz na kolejnym zdjęciu drugi kadr z tej łazienki.
Łazienka elegancka – fornir plus beton (2)
Drugi kadr z łazienki z poprzedniego zdjęcia. Drewniane elementy – przemyślny mebel do przechowywania i wspierający umywalkę (Catalano) z baterią (Kludi) oraz zlicowane ze ścianą szafki za WC – mają eleganckie, fornirowane fronty nawiązujące do wzorów z lat 30. XX wieku (fornir: Palisander Santos, Serwisdrzewny.pl). Tak wyrazisty akcent jest gwiazdą aranżacji i – potrzebuje neutralnego tła, np. szarości.
Łazienka elegancka – stylowy miks
W tej łazience marmur, a raczej będące jego imitacją płytki gresowe (Pietrasanta, Tubądzin) grają główną rolę, doskonale łudząc oko. Za ich sprawą nowoczesna aranżacja z elementami loftowymi emanuje szykiem i luksusem. Ciepła zaś dodają jej drewnopodobne płytki (Maxwnetrze.pl) i wodoodporny laminowany blat także przypominający rysunek i strukturę drewna.
Łazienka elegancka – uroda detalu
Gencjanowa tapeta w koralowo-złote motywy roślinne położona powyżej płytek imitujących marmur (np. Marmo d'Oro czy Pietrasanta,Tubądzin) nadała ton łazience. Trochę kojarzy się z podwodnymi ogrodami. Ściany w strefie prysznica chroni szafirowa jodełka, czyli płytki (np. Cegiełka, Baldocer; Stick Adriatyk, Rawdecor; mozaika Metro Dark Blue, Artens). Białą szafkę i podwieszaną umywalkę charakteryzują zaokrąglone narożniki nawiązujące do okrągłego lustra w dekoracyjnej ramie. Również podtynkowa armatura (Omnires Y) ma mile dla oka wyoblenia, no i błyszczy się jak złoto! Warto zwrócić uwagę na dwuskrzydłowe szklane drzwi oraz ścianki – trzymają je w ryzach „złote” mocowania. Muszla i rozgwiazda dyskretnie dopełniają wystrój.
Łazienka elegancka – pałac nowocześnie
Oczywiście, wnętrze, w którym zrobiono łazienkę jest imponujące. Skupmy się jednak nie na rozmiarach, lecz samej idei projektu, materiałach, wyposażeniu. Zresztą projektując dom, można zrobić łazienkę (nie szkodzi, że mniejszą) z wykuszem i na jego granicy postawić wannę wolnostojącą. Połącz marmur lub imitujące go płytki z parkietem (najlepiej ceramicznym) i cegłą. Jeszcze sztukateria, lampy będące wariacją na temat barokowych żyrandoli i gotowe. W takim wnętrzu trzeba zadbać teraz o wysokiej jakości ceramikę łazienkową oraz baterie, np. z serii Lacrima marki FDesign.
Łazienka elegancka – naturalny minimalizm
W minimalistycznie urządzonej łazience połączono dwie szare okładziny imitujące kamień: neutralne o drobnym wzorze przypominającym łupek (np. Kaflando) z wyrazistą i lśniącą wyglądającą jak onyksowe slady (np. Pulido). Aby jeszcze bardziej podkreślić w wystroju wpływ natury, zastosowano baterie z kolekcji Meandro (FDesign), które swoimi miękkimi, dynamicznymi liniami wylewek kojarzą się z meandrującą rzeką, która rzeźbi teren. Organiczne formy z lekko zaokrąglonymi elementami idealnie wpisują się w nurt eko i pasują „kamiennego” wystroju.
Łazienka elegancka – efektowna prostota
Nad zabudowaną wanną (wyposażenie seria Virgo, Cersanit.com.pl) położono pas tych samych płytek co na podłodze (np. Raw Wood). „Drewno” na ścianie efektownie podświetlono taśmą LED. Ciepły blask łagodnie obejmuje wannę (można brać kąpiel przy zgaszonym górnym świetle i się relaksować!). Zwróć uwagę, jak geometryczne białe formy ceramiki i mebli oraz płytki niczym ciemny kamień doskonale się uzupełniają.
Łazienka elegancka – szyk naturalny
Kolekcja pytek Markuria (Cersanit) pozwala urządzić łazienkę bliską naturze, a przy tym szykowną. Płytki White Mat, Chevron i Chesterwood tworzą świetne tło dla białej ceramiki oraz złotych dodatków. Z ich liczbą nie przesadzono, więc dyskretnie dopełniają aranżację. Zwróć uwagę na montaż luster – wiszą na… złotych rurkach!
Łazienka elegancka – wiktoriańskie inspiracje
Ta propozycja może okazać się inspirująca dla miłośników łazienek w stylu retro, lecz w wersji dosyć oszczędnej. Gabinetowy odcień zieleni oraz czysta biel lamperii, płytek i ceramiki łazienkowej to wymarzone tło dla złotych dodatków. Tu prym wiodą stylizowane baterie i łazienkowe akcesoria z serii Antica marki Ferro. Posadzka w czarno-białą szachownicę przeniosłaby nas zupełnie w czasy wiktoriańskie – na pewno byłoby efektownie i szykownie, ale może zbyt oficjalnie? Drewniane deski ocieplają łazienkę i odejmują nieco elegancji na rzecz swobody. Japoński stołek, to też inna bajka i miło uwspółcześnia aranżację.
Łazienka elegancka – graficzny szyk
Biel, czerń i złote dodatki dały fantastyczny efekt! Czarna szafka o ramiakowych frontach z blatem z imitacji marmuru z kołnierzem to klasyka. Podwieszane umywalki są niemal niewidoczne. „Stanowiska umywalkowe” zostały więc zaakcentowane czarnymi bateriami oraz lustrami w czarnych cienkich ramach i czarnymi kinkietami. Złote uchwyty są szykownym dodatkiem. O urodzie i klasie łazienki zadecydowała taka wyjątkowa posadzka. To płytki Mini Hexagon Rombdance Black matt z kolekcji DUNIN x HOUSE LOVES (Dunin.eu).
Łazienka elegancka – piękno uniwersalne
Przeciwwagą do prostokątnych form wanny i blatu z umywalką są ogromne lustro stanowiące wycinek koła i oryginalne lampy. Okładziny ścienna i podłogowa o przepięknym rysunku (np. Klink, Cersanit, Geotiles, Plido, Tubądzin) stanowią najważniejszy element aranżacji. W tej łazience nie trzeba już ozdób. Złote baterie Vitto Gold Verdeline marki Ferro (zwróć uwagę na wyjątkowy sposób montażu baterii wannowej) są wręcz biżuteryjnym dodatkiem w tym eleganckim wnętrzu.
Łazienka elegancka – efekt wielokrotny
Nowoczesna elegancja czerpiąca z bogactwa eklektyzmu (proj. Qubik Design). Szafka umywalkowa niczym z dębu i blatem z laminatu (Forner TT), a powyżej szare płytki (Tubądzin), baterie z mosiądzu (Vado) i lustro, w którym obijają się elementy starannie dobranego wyposażenia, w tym lampy (Markslöjd). Lusterko na ruchomym ramieniu ułatwia zabiegi toaletowe.
Łazienka elegancka – jak sprzed lat
Elegancka łazienka w duchu przedwojennym – z wyszukaną sztukaterią współgrają płytki Villeroy & Boch oraz przemyślnie zaprojektowane zabudowy (M. Sikorska, Sikorska & Kiryłowicz Architekci) umywalki (Villeroy & Boch) i wanny (Kludi). Szeroki kołnierz wokół wanny współgra z blatem szafki podumywalkowej. Jest tez doskonałym miejscem do odstawienia kąpielowych akcesoriów.
Łazienka elegancka – blisko natury
Wanna (Sanplast) daje złudzenie wolnostojącej, choć w rzeczywistości połączona jest ze ścianą. To wrażenie potęguje bateria podłogowa (Steinberg). Wannę obłożono perłowobiałą mozaiką subtelnie nawiązującą motywem do plastrów drewna, które przyklejono na ścianie. Są idealnie wypolerowane i zabezpieczone przed wilgocią.
Łazienka elegancka – w marmurze
Niewielką łazienkę wizualnie powiększono, stosując jasne powierzchnie. Płytki udające biały marmur sprawdziły się znakomicie. Szklane drzwi zamiast tradycyjnej kabiny i brak brodzika nie utrudnią podziwiania użyłowienia.
Łazienka elegancka – funkcjonalnie
Na podwieszanej szafce zamontowano prostokątną umywalkę o lekko wyoblonych narożnikach (Athena, Uptrend, Otownetrze.pl). Minimalistyczne formy oraz biel, jasne szarości i naturalne drewno (albo jego imitacja) dają wrażenie harmonii i spokoju, a sama łazienka wydaje się jeszcze bardziej przestronna.
Łazienka elegancka – z tapetą
Lustro Grand Mille z kolekcji GrandMillennial (Gieradesign.pl) o efektownym łagodnym obrysie będzie idealne do wnętrz w typie english cottage, glamour czy paryskiej elegancji. Lustra z tej serii są także w wariantach w złotej ramie, oraz w kilku rozmiarach do wyboru. Tu, na tle tapety z gęstym roślinnym wzorem, powyżej granatowej szafki umywalkowej z marmurowym blatem i złotymi bateriami, prezentuje się doskonale. Brak ramy unowocześnia aranżację.
Łazienka elegancka – nietypowe płytki
Gresowe płytki (Scot White, Ceramica Colli) mają nietypowy wymiar 90x15 cm. Ich wzór jest nierównomierny – na jednych jest mocny, na innych prawie niewidoczny. Wyglądają jak pocięte i przypadkowo ułożone kamienne slaby. W takim przypadku dobry efekt zależy od ich ułożenia. Trzeba to zrobić „na sucho” na podłodze i jeśli kompozycja jest ładna, ponumerować płytki zmywalnym mazakiem, by odtworzyć na ścianie ustaloną kolejność.
Łazienka elegancka – w bieli ze złotem
Łazienka oświetlona dyskretną plafonierą oraz lampy ścienne – białe kule na złotej konstrukcji (np. Mija, Kaspa; Dallas, SiX; Ravena, Italux). Te zamontowano w strefie umywalkowej, która znajduje się we wnęce wyłożonej lustrami. Kinkiety zamontowane na lustrze mają szczególne walory dekoracyjne i praktyczne – wszak świecą podwójnym blaskiem!
Łazienka elegancka – dla konesera
Imponująca łazienka dla konesera o przeszklonych ścianach. W razie potrzeby – można przysłonić brytami białej tkaniny. Główną rolę w aranżacji gra oczywiście wanna – czarna, o organicznym kształcie (Royal Home) z imponującą baterią (Kohlman). Zrobiona z gotowych elementów (Kolorowekable.pl) lampa skupia uwagę patrzącego na tych najważniejszych elementach aranżacji.
Łazienka elegancka – płytki jak ogród
Efektowną ścianę za umywalkami tworzy gres z kolekcji Milano Mood marki FAP Ceramiche (dostępna np. w BOZZA). Delikatne lekko opalizujące kwiaty w szaroniebieskiej tonacji dają wrażenie zamglonego ogrodu czy zamglonej łąki. Prostokątne lustra w czarnych oprawach, czarne podtynkowe baterie ścienne (np. Hansgrohe, Ferro, GROHE) oraz czarne elementy konstrukcyjne podumywalkowego mebla są już bliższe estetyki loftowej i skutecznie przeciwdziałają zbytniemu „uromantyczniemu” łazienki.
Łazienka elegancka – gra form
Miejsca niewiele, ale doskonale je wykorzystano, mieszcząc prysznic (po lewej) i niewielką umywalkę (Art Ceram) na szafce o lamelkowym froncie. Kanciaste formy podwieszanego mebla i umywalki oraz półki powyżej łagodzi okrągłe lustro (MCJ design). Pasuje tu idealnie! Odbija się w nim fragment tapety w konwencji urban jungle (Mind the Gap), która dodaje energii wystrojowi zdominowanemu przez wielkoformatowe płytki imitujące marmur (Tubądzin). Złote baterie (VADO) i dodatki to szykowna kropka nad i.
Łazienka elegancka – dizajn na małym metrażu
Niewielką łazienkę powiększa lustrzana tafla zajmująca całą ścianę, co dało zjawiskowy efekt. Lustra nad umywalkami oprawiono w ramy ze starych, lekko rdzewiejących kątowników. Na podłodze i obudowie wanny płytki bazaltowe, na ścianie płytki firmy Self Mood. Meble (także półki pod wanną) pokrywa palisandrowy fornir. Wyposażenie uzupełnia armatura marki Axor Hansgrohe (proj. Philippe Starck) oraz wanna Duravit. Nad nią zawisły betonowe lampy Innermost (proj. James Bartlett). Żeby je zawiesić, trzeba było zamocować haki, które wytrzymałyby ich ciężar.
Łazienka elegancka – z rozmachem
Łazienkę tę urządzono w klimacie śródziemnomorskim z inspiracjami zaczerpniętymi z architektury i mody (właścicielka kocha style marek Versace i IPE Cavalii). Rządzą tu marmury, sztukaterie, szlachetne proporcje i symetria oraz – złoto! Mamy więc dwie lampy nad dwiema umywalkami oraz trzecią, większą jako główne oświetlenie (podobne, np. Amy, Globo). Dają odpowiednią ilość światła i są wspaniałą dekoracją harmonizującą z „buduarową, pikowaną” ścianą (płytki Capitonnè, Petracer’s Ceramics) i złotą armaturą (Gessi). Lampy z jednej serii zapewniają we wnętrzu wizualny ład. Ta zasada sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy zastosowano wiele różnych elementów (materiały wykończeniowe, wyposażenie, dodatki) równie mocno skupiających na sobie uwagę.
Łazienka elegancka – salonik kąpielowy (1)
Wystrój łazienki w kamienicy to połączenie tradycji i nowoczesności. Odrestaurowano stolarkę okienną i drzwiową i położono czarno-białe płytki na podłodze (Monte Carlo Rivage, Tubądzin). Ściany wyłożono ścianę nad umywalką oraz na przeciw zabudowy wyklejono specjalną tapetą (Muraspec) o fakturze tkaniny. Wnętrze oświetlono na trzy sposoby. Punktowe źródła światła w suficie pełnią funkcję czysto praktyczną. Przy lustrze zawieszono nowoczesne lampy wiszące – białe kule (podobne: Kier, Nowodvorski Lighting; Boy, King Home; Aballs, Parachilna; Aldeva, Italux), a trzeci rodzaj oświetlenia oraz efektowną dekorację zobaczymy na kolejnym zdjęciu.
Łazienka elegancka – salonik kąpielowy (2)
Drugi kadr z łazienki z poprzedniego zdjęcia: na ścianie vis-à-vis zabudowy z umywalką wisi reprodukcja obrazu „Dziewczyna z Perłą” Johannesa Vermeera, nad nim zaś zamontowano kinkiet, by można go było podziwiać. Podobne kinkiety tzw. do oświetlania obrazów lub biblioteczna to np.: Oculus czy Picasso, Maytoni; Hidari, Lindby; Camila, Italux; Goya, Astro Lighting.
Łazienka elegancka – jak w salonie
Łazienka (proj. K. i T. Widawskich/Widawscy Studio Architektury) zachwyca jednocześnie prostotą i elegancją. Wykonane na zamówienie szafki wypełniają całą ścianę (nie widać tego dokładnie, ale p Przy oknie fronty są białe, a im bliżej prysznica, tym bardziej stają się szare). Owalna wolno stojąca wanna (także bateria Maxfliz.pl) uzupełnia wyposażenie. Białe żaluzje i zasłony zapewniają komfort kąpieli, nie zacieśniając optycznie wnętrza. Wzorzyste płytki (kafle marokańskie, Domrustykalny.pl) zajmują pas ściany (po prawej stronie kadru, niewidoczne) i część podłogi, wyznaczając strefę umywalki. Resztę podłogi wyłożono szarym gresem. Podwieszana biała lakierowana szafka odcina się od fornirowanej dębem konsoli, na której spoczywa umywalka (Duravit). Strefę tę oświetlają nietuzinkowe lampy Pleat Box, marki Marset, sprawiając, że łazienka nabrała salonowego charakteru.
Łazienka elegancka – minimalistycznie w bieli i czerni
Niewielką łazienkę urządzono w ujmującej prostocie, w klasycznej bieli i czerni. Pomieszczenie jest długie i wąskie, ale umieszczona na końcu wanna skraca ją optycznie. Po prawej stronie powstały półki z karton-gipsu, na których mają stać... pamiątki z podróży (figurka Buddy pochodzi ze Sri Lanki). W zabudowie podumywalkowej ukryto pralkę i cargo na brudną bieliznę oraz środki czystości.
Łazienka elegancka – kąpiel retro
W przestronnej łazience zaaranżowano pokój kąpielowy w stylu retro. Ponadczasowe zestawienie czerni i bieli uzupełniają chromowane dodatki i ozdobna mozaika. Stanęła tu wanna na lwich apach z wolno stojącą bateria (sklep Armaret) oraz stylizowane miski WC i bidetowa. Chromowany kinkiet z abażurem (podobny można znaleźć w Selsey.pl) oraz stolik-pomocnik (IKEA) tworzą kącik sprzyjający zanurzeniu się w wannie i… w lekturze. Boazeria płycinowa, sztukateria, zwiewne firanki tworzą buduarowy klimat.
Łazienka elegancka – minimalistycznie w bieli
W tej łazience głównym elementem „wystroju” był potężny, nieregularny zestaw przewodów kominowych. Architekt P. Kaczkowski z pracowni STOPROCENT Architekci poradził sobie znakomicie z tym wyzwaniem. W całości zostały przykryte dużym lustrem powiększającym optycznie pomieszczenie. Wszystkie wolne wnęki za lustrem zamieniono na szafki i półki. Dzięki temu całość zyskała uporządkowany, geometryczny wygląd. Blat pod umywalkę jest przedłużony – może służyć także jako toaletka. Zielone siedzisko wyposażono w ślizgacze, łatwo można je wysunąć na środek i wygodnie zrobić makijaż. Materiały wykończeniowe, czyli lakierowany MDF, lacobel, farby wodoodporne czy wylewka epoksydowa mają wspólny mianownik w postaci białego koloru.
Wszystkie także są łatwe do utrzymania w czystości, a dzięki ledwie widocznym
podziałom nadają pomieszczeniu nowoczesny charakter.
Łazienka elegancka – z akcentem
Małej łazienki nie dało się powiększyć ze względów konstrukcyjnych, ale i tak sporo się w niej zmieściło. Pod blatem z umywalką architektka, K. Kipigroch-Paczek, Interiology, wygospodarowała miejsce nie tylko na schowki, lecz także na pralkę. Ścianę nad wanną (jest na wprost wejścia) pokrywają artystyczne płytki (Artkafle.com.pl). To one nadają wnętrzu styl. Nawet drobiazgi mają
spore znaczenie, gdy chodzi o wzmocnienie charakteru pomieszczenia. Przy prostych formach mebli
i sterylnej bieli ozdobne ceramiczne uchwyty (Zara Home) do szafek wyglądają niczym biżuteria.
Łazienka elegancka – z motywem kwiatowym
W aranżacji łazienki (proj. M. Górska-Niwińska/MGN Pracownia Architektoniczna) główną rolę gra... nie tapeta ani mozaika z motywem kwiatowym, lecz... szafa ścienna nim ozdobiona. Wybrany przez panią domu wzór został najpierw wyfrezowany, a dopiero potem pokryty farbą. Dzięki temu ma jakość i klasę także oglądany z bliska. Płytka, ale szeroka zabudowa tworzy strefę przechowywania, w której są trzymane szlafroki, zapasy ręczników, kosmetyki, świece zapachowe. Akcesoria, z których korzysta na bieżąco, mieszczą się z kolei w odpowiednio zorganizowanych wnętrzach szuflad pod umywalką. Pomieszczenie jest schludne i łatwe do uporządkowania, takie jakie lubi właścicielka. Biały monolit w geometrycznej formie łączy wygodną umywalkę z obszernym blatem, co prezentuje się szykownie i… przyspiesza porządki. Tak łatwo tu zebrać rozchlapaną wodę! Pomiędzy umywalką a szafką z szufladami powstała jeszcze dodatkowa, podręczna półka. Za przyjemny odbiór łazienki odpowiada także przemyślane oświetlenie funkcyjne i dekoracyjne.
Łazienka elegancka – minimalistycznie w bieli i drewnie
Pas ceramicznych desek (Just Venice, Gardenia) stanowi oś łazienki (projekt Ewelina Para, Red Design). Boki i ściany do zabudowy pokrywają zaś płytki białe (Crystal White, Venice). Biała ogromna wanna (Marble Monaco, Omnires) na tle „drewna” prezentuje się doskonale. Uzupełnia ją bateria wannowa podłogowa FM 080.00 marki Ravak. Naturalne dodatki uzupełniono oryginalnymi dekoracjami niczym okrągłe serwetki: ażurowym zegarem (Sari, Missing Decor) i dywanikiem (Willowhandmade.pl). Minimalistyczna łazienka jest po prostu piękna, a okrągłe dekoracje niczym koronkowe serwetki (dywanik, Willowhome.pl i zegar, Missingdecor.pl) dodają jej charakteru.