Łazienka w szarościach i z dodatkiem szarości – galeria zdjęć
Łazienka w szarości albo z jej dodatkiem to dobry wybór. Odcienie szarości są uniwersalne – zobacz, jak pomysłowo można je wykorzystać w aranżacji łazienki.
Łazienka w odcieniach szarości
Zachwycająca łazienka ze ścianami w odcieniu ciepłej, głębokiej szarości (farba z kolekcji Do Dzieła, Czarna Magia, Dekoral) i posadzką wyłożoną płytkami imitującymi drewno. Biała wanna o wyoblonej, miękkiej linii fantastycznie się prezentuje na tle sztukaterii i lamperii niczym lamelki wykończonej półką. Podłogowa stojąca bateria wannowa idealnie dopełnia kompozycję.
Łazienka w odcieniach szarości
Ciemnoszare płytki gresowe z podłogi, wpiąwszy się na ścianę, wyznaczyły strefę prysznicową. Pozostałe fragmenty ścian, obudowa wanny oraz sufit są białe. Ściany nad wanną i przy umywalce wyłożono drobnymi płytkami w odcieniu zieleni Veronese’a. Elementy drewniane (może to być imitacja) to przyjazny użytkownikowi akcent bliski naturze. Parapety długi i krótszy oraz miejsce z prawej strony wanny pełnią funkcję praktycznych półek. Baterie ścienna wannowa i umywalkowa Logis oraz zestaw prysznicowy Crometta, choć z różnych kolekcji marki Hansgrohe, tworzą zgrabną całość. Łączy je elegancka prostota i srebrzyste wykończenie (chrom).
Łazienka w odcieniach szarości
Płytki w odcieniach szarości w łazience można ożywić elementami boho. Konsola z jasnego drewna dźwiga „dwuosobową” umywalkę (Laufen) ozdobioną złocistymi bateriami (GROHE). Na półce pod blatem duże kosze mieszczą ręczniki i inne drobiazgi. Lustro w ramie ze sklejki (także lampa i ozdoby, Westwing.pl) zwielokrotnia przestrzeń i z racji kształtu łagodzi geometryczne formy sprzętów.
Łazienka w odcieniach szarościci
Szarość ścian i posadzki stała się tłem dla białej ceramiki sanitarnej, w tym nablatowej umywalki osadzone na efektownym białym meblu. Szafka ma zlicowane z korpusem bezuchwytowe fronty, a o jej urodzie decydują efektowne geometryczne linie podziału oraz piękny blat (Bambus Camel, Dlh.pl). Wrażenie robi także głęboka oprawa lustra – najwyraźniej nie jest przypadkowa!
Łazienka w odcieniach szarości
Ta niewielka łazienka jest wysoka, więc aby nie powstał tzw. efekt studni, ściany podzielono na trzy poziome części: tworzą je heksagonalne jasnoszare płytki (Hexatile Blanco, Equipe Ceramicas), pas ciemnoszarej farby i biały pas sztukaterii łączący się z sufitem, który rozjaśnia wnętrze. Posadzka w geometryczny biało-szary wzór (Goroka Gris, Vives Ceramica) ożywia łazienkę. Jasnoszara szafka ze skórzanymi uchwytami ma blat z litego dębu dla ocieplenia. Prostokątna umywalka (Traffic) koresponduje z brodzikiem (Roca) – baterie z serii Bozz marki Kludi uzupełniają obie strefy.
Łazienka w odcieniach szarości
Ściany są dwóch odcieniach szarości: jaśniejszy na górze to farba, ciemniejszy na dole to oryginalna lamperia wykończona ozdobnym gzymsem. Beżowe płytki na podłodze ocieplają łazienkę.
Łazienka w odcieniach szarości
Jasnoszare, niemal białe ściany jako tło, kawał pięknego drewna jako blat pod umywalkę jakby wyciosaną z kamienia z prostą baterią (także natryskowa ścienna, Alba VerdeLine, Ferro), drewniana konstrukcja spinająca strefę umywalkową, prysznic wyznaczony przez kamyki (np. mozaiki kamienne: Otoczaki, Mozaika; Big don, Dunin), kosze z grubej plecionki i wisienka na torcie – makramowy kwietnik wiszący!
Łazienka w odcieniach szarości
Łazienka powstała z połączenia dwóch pomieszczeń różniących się poziomami. W efekcie ze strefy kąpielowej do części z umywalką i toaletą schodzi się po stopniach. Estetyka wnętrza nawiązuje do stylu Bauhausu – wiąże się z funkcjonalistyczną architekturą domu. A dwa schodki, ślad historii, nie tylko dzielą łazienkę na strefy, ale także wprowadzają do niej rys przedwojennego luksusu. Płytki niczym szare lastriko doskonale wpisują się w tę aranżację.
Łazienka w odcieniach szarości
Szarość może być wszech obecna – nie będzie monotonna, jeśli różne płaszczyzny będą miały odmienne odcienie, wzory, faktury, wykończenie. Aby ocieplić wnętrze, wystarczy odrobina drewna, np. w postaci półek czy mebla pod umywalkę. W takim wnętrzu akcentami mogą stać się np. baterie. W tej aranżacji mamy produkty marki Ferro: umywalkową stojącą Zicco Black, wannową ścienną i natryskową Squerto Lux Black i zestaw natryskowy Slim Pro.
Łazienka w odcieniach szarości
Łazienka w szarości i bieli – urządzona minimalistycznie. Jednolita posadzka (brak brodzika) w dynamiczny graficzny wzór optycznie powiększa przestrzeń. Szklana ścianka prysznica została osadzona bez dodatkowych profili, by jak najmniej rzucała się w oczy.
Łazienka w odcieniach szarości
Biel, szarości, drewno, mosiądz i rośliny – prosto, naturalnie i efektownie. Cegłę i farbę na ścianach uzupełnia winylowa podłoga odporna na wilgoć (wzór Beton oyster, kolekcja ILLUME, Quick-Step.com.pl). Okno dachowe pozwoliło zawiesić nad wanną kwiaty (wybrano gatunki lubiące wilgoć i znoszące półcień).
Łazienka w odcieniach szarości
Okładziny ścienna i podłogowa o przepięknym rysunku (np. Klink, Cersanit, Geotiles, Plido, Tubądzin) w w stonowanych szarościach stanowią najważniejszy element aranżacji. W tej łazience nie trzeba już ozdób. Złote baterie Vitto Gold Verdeline marki Ferro (zwróć uwagę na wyjątkowy sposób montażu baterii wannowej) są wręcz biżuteryjnym dodatkiem w tym eleganckim wnętrzu. Przeciwwagą do prostokątnych form wanny i blatu z umywalką są ogromne lustro stanowiące wycinek koła i oryginalne lampy.
Łazienka w odcieniach szarości
W łazience większą część ścian pokrywa tapeta w szaro-białą kratę (Ellegance, As Creation). Zdominowała wnętrze, ale dołożenie mebli i dodatków retro oraz podkręcenie całości pastelowymi akcentami to wrażenie złagodziło. Zrobiona na zamówienie konsolka pod umywalkę (IKEA) została uzupełniona lustrem w ramie retro (z powodzeniem mogłoby być trochę dłuższe).
Łazienka w odcieniach szarości
Jasnoszare płytki oraz boazeryjne wykończenie ścian i skośnego sufitu to baza aranżacji (wyposażenie IKEA). Podwieszana szafka z umywalką na efektowne fronty niczym trójwymiarowa mozaika. Ikeowski regał Vilto kojarzy się z drabiną wzbogaconą o półki – to doskonały pomysł nawet do niewielkiej łazienki. Drewno trzeba zabezpieczyć impregnatem przed wilgocią, a dla bezpieczeństwa konstrukcję przymocować do ściany. Czerwone akcenty ożywiają całość.
Łazienka w odcieniach szarości
W niewielkiej łazience zastosowano wyłącznie szarość i biel. To połączenie jest ponadczasowe i daje duże pole do popisu, jeśli chodzi o dodatki. Ta aranżacja jest bardzo oszczędna, wręcz surowa, ale wystarczy dodać jedną czy dwie rośliny doniczkowe lub drobiazgi z plecionki albo sklejki, by ocieplić wnętrze. Warto zwrócić uwagę na wannę z parawanem. Jej asymetryczna forma jest idealna do łazienki małej lub w nietypowym kształcie. Można w niej wygodnie brać prysznic i kąpiel, a zajmuje mniej miejsca niż wanna tradycyjna. Jej kształt ułatwia też poruszanie się w łazience.
Łazienka w odcieniach szarości
Kamień nietypowo zastosowany we współczesnej łazience nawiązującej wystrojem do stylu podhalańskiego. Większą część ścian i sufit pokrywa zaimpregnowane drewno. Drewniane są też szafka pod umywalkę, która wygląda jak z kamienia albo skamieniałego drewna (np. Hansa Stone, Viadurini, VidaXL, Allegro.pl) oraz dekoracyjna korona baldachimu. Za wolno stojącą wanną (Emporia) mamy jednak lamperię z surowego kamienia rzecznego, posadzkę zaś pokrywa szary gres, barwą i strukturą do złudzenia przypominający kamień.
Łazienka w odcieniach szarości
Łazienka ze skośnym sufitem w delikatnych szarościach. Wanna (Leroy Merlin, bateria Poolspa) oraz sedes (GROHE) i umywalki mają miękkie, wyoblone formy, przywodzące na myśl te organiczne. To ukłon w stronę natury, podobnie jak jutowy dywanik (JYSK) i robiony z jednego kawałka drewna (na zamówienie) stojak na papier toaletowy oraz kosze jako osłonki na doniczki.
Łazienka w odcieniach szarości
Łazienkę na poddaszu wkomponowano między drewniane elementy konstrukcji. To, co mogło być wadą, przekuto w zaletę, bo belki choć trochę dziwnie, to ciekawie dzielą przestrzeń. Wykończenie ściany nad wanną deskami ładnie uzupełniło szary gres. Zamiast dywanika przydałaby się tu mata łazienkowa z drewna, np. akacjowego (Allegro.pl).
Łazienka w odcieniach szarości
Szarość w delikatnych odcieniach sprawia, że łazienka wydaje się być większa niż w rzeczywistości. Płytki wielkoformatowe, drobne kwadraty oraz niczym lastriko na posadzce zapobiegają monotonii/ Białe kule nad umywalkowym blatem (konglomerat Silestone Miami White, Cosentino.com) to oszczędna forma oświetlenia pożądana w łazience minimalistycznej. Dobrze współgrają z dwoma punktami świetlnymi w strefie prysznica. Klosze kul w odcieniu mlecznym albo śmietankowym? Światło stanie się bardziej miękkie…
Łazienka w odcieniach szarości
Duża łazienka w stylu loftowym w ciepłych szarościach na ścianach i antracytową posadzką w klasyczną jodełkę. Szklany panel jest wręcz niewidoczny. Z jego profilami współgra nowoczesny zestaw prysznicowy Raindance Select S (także pozostałe baterie Hansgrohe). Składa się on z baterii termostatycznej, suwaka oraz głowicy, główki, węża i drążka.
Łazienka w odcieniach szarości
Minimalistyczna łazienka nawiązująca do estetyki japońskiej. Mamy delikatnie cieniowane szare płytki na ścianach i posadzce, a do tego jasne drewno (także płytki), plecionki i bambus. Organiczne formy misy sedesowej i klapy oraz umywalki to piękne nawiązanie do natury.
Łazienka w odcieniach szarości
Minimalistyczna łazienka w jasnych odcieniach szarości, w której czarne linie dzielące ściany na prostokąty dynamizują aranżację. Idealnie wpisuje się weń szklana ścianka w czarnych profilach wyznaczająca prysznic. Ustawiono ją na wannie, tworząc otwartą kabinę, która wizualnie nie zabiera miejsca. Odważne, geometryczne kształty armatury GROHE Eurocube i ceramiki GROHE Cube dopełniają całości.
Łazienka w odcieniach szarości
Łazienkę wyłożono szarawymi płytkami i wstawiono do niej najzwyklejszą szarą szafkę z umywalką. Mebel podrasowano uchwytami ręcznej roboty. Podobnie jak wieszak na ręcznik powstały ze starych skórzanych pasków. Szare płytki na ścianie i podłodze zginęły pod natłokiem rzeczy: regałem własnej roboty, półkami, dywanikami, kwiatami... Warto wiedzieć, że lustro to tak naprawdę... zaawansowany technologicznie grzejnik. Pani domu nie mogła go oprawić w ramę, dodała więc u dołu deskę z wieszakami ze starych pasków. Regalik po lewej utworzyły dwie drewniane donice wzbogacone o nóżki. Postarzany taboret ma nowe siedzisko z jutowego worka.
Łazienka w odcieniach szarości
Surowość szarych ścian łagodzą drewniana konsola pod wpuszczane w blat umywalki z bateriami (także natryskowa Brezza, FDesign), rama lustra, półka na wannę, latarenki itp. oraz liczne plecionki. Makramowe kwietniki i lampa również dodają łazience ciepła i podkreślają jej związek z naturą.
Łazienka w odcieniach szarości
Strefy prysznica i umywalkową można połączyć i podkreślić np. pasem posadzki w innym rodzaju czy barwy. W ten sposób zostaną optycznie wydzielone z łazienki. Szarość płytek oraz elementy w kolorze stali pozwolą zachować wspólny mianownik. Gotowa kabina Freezone marki Radaway nie potrzebuje brodzika – wystarczy dobrze wyprofilowana posadzka i odpływ liniowy.
Łazienka w odcieniach szarości
Na ścianach jasnoszary „beton”, na wannie szarość z fakturą geometrycznego wzoru, na posadzce ciepłe „deski”, a do tego lekki mebelek pod umywalkę (Kludi) z szufladami z systemem dociskowym, który eliminuje konieczność montowania uchwytów. W dużej lustrzanej tafli (świetny sposób na powiększenie małej łazienki) widać, że ścienna szafa jest wykonana z tego samego materiału. Różnorodność materiałów i faktur jest harmonijna i miła dla oka, a to z racji konsekwencji kolorystycznej i umiaru.
Łazienka w odcieniach szarości
Bardzo duża łazienka z oknem do podłogi daje duże pole do popisu. Tę jednak urządzono z umiarem. Jasnoszare płytki na ścianach zestawiono z jasnymi ceramicznymi deskami na posadzce, co dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie. Zabudowa w strefie umywalkowej oraz półki nad wanną bez wsporników i nóżek to sama lekkość! Ich ciepły odcień tworzy zaś miłą, przyjazną aurę.
Łazienka w odcieniach szarości
Minimalistyczną łazienkę o jasnoszarych ścianach zdobi fototapeta w czerni i bieli nad wanną z nawannowym parawanem Essenza (Radaway). Powinna być całkowicie wodoodporna albo chroniona szkłem uszczelnionym mocnym silikonem.
Łazienka w odcieniach szarości
Na tle ściany wyłożonej antracytowymi płytkami ulokowano strefę umywalkową, która stanowi główny punkt aranżacji łazienki. Masywna szafka o loftowych korzeniach dźwiga nablatową prostokątną umywalkę o wyoblonych rogach (np. Kerra, Roca, Cersanit). Nad nią zamontowano ogromne orientalne lustro z metalowej ramie. Aby ta część łazienki skupiła uwagę, kabinę prysznicową wybrano niemal niewidoczną (Furo Brushed GunMetal Walk-in, Radaway) – tę strefę podkreślono płytkami jasnoszarymi.
Łazienka w odcieniach szarości
Nad zabudowaną wanną (wyposażenie seria Virgo, Cersanit.com.pl) położono pas tych samych płytek co na podłodze (np. Raw Wood). „Drewno” na ścianie efektownie podświetlono taśmą LED. Ciepły blask łagodnie obejmuje wannę (można brać kąpiel przy zgaszonym górnym świetle i się relaksować!). Zwróć uwagę, jak geometryczne białe formy ceramiki i mebli oraz antracytowe płytki doskonale się uzupełniają.
Łazienka w odcieniach szarości
Antracytowy gres na podłodze i w strefie prysznica, białe ściany i pas wzorzystych, lecz biało-czarnych kafelków (Alekafelki.pl) to bardzo nowoczesne zestawienie i baza pod łazienkę w stylu skandynawskim. Szafka i rama lustra zaś wykonane z drewna mangowca pochodzą ze sklepu indyjskiego. Są masywne, ale przyjemne w odbiorze. Razem wnoszą do wnętrza ciepło i sprawiają, że stało się ono przyjazne.
Łazienka w odcieniach szarości
Drewniane elementy – przemyślny mebel do przechowywania i wspierający umywalkę (Catalano) z baterią (Kludi) oraz zlicowane ze ścianą szafki za WC – mają eleganckie, fornirowane fronty nawiązujące do wzorów z lat 30. XX wieku (fornir: Palisander Santos, Serwisdrzewny.pl). Tak wyrazisty akcent jest gwiazdą aranżacji i – potrzebuje neutralnego tła, np. szarości.
Łazienka w odcieniach szarości
Kolejne zdjęcie z tej samej łazienki ukazuje fragment opisanego poprzednio forniru na frontach szafek w strefie WC, ale tym razem możemy się przyjrzeć także fascynującym płytkom (Lavagna, Roca i Colour White, Tubądzin, Centrum Wyposażenia Wnętrz Bartycka), które nad wanną (Riho, Lazienkaplus.pl) położono trójwymiarowo. Szczelinowe podświetlenie daje podkreśla jeszcze efekt 3D. Surowość „betonu” zestawiona z eleganckim fornirem w stylu art déco daje zaskakujący i doskonały efekt – jest oryginalnie, efektownie i bardzo nowocześnie!
Łazienka w odcieniach szarości
Ściany wyłożono wielkoformatowym szarym gresem, a posadzkę pokrywa parkiet przemysłowy. Blat szafki podumywalkowej został wykonany z dębu bejcowanego na orzech, podobnie jak reszta łazienkowej zabudowy (na zamówienie). Szafka wisząca oraz szuflady umieszczone pod umywalką zapewniają dużo miejsca do przechowywania. Lustro w srebrnej ramie pani domu kupiła w Leroy Merlin. Na podłodze jest parkiet przemysłowy, ścianę chroni gres. Wolnostojąca wanna (Marmite) jest ze zmielonego marmuru.