
Łazienka w stylu glamour
Źródło: Materiały prasowe/ KLINK International

Łazienka rustykalna
Łazienka w wiejskim domu zaaranżowana z rozmachem! Trochę tu folkowo, trochę boho, trochę orientalnie, ale całość jest przytulna i pełna dobrej energii.
Źródło: P. Mastalerz

Wymarzony drewniany dom Patrycji i Irka – łazienka (1)
Wolnostojąca wanna na lwich łapach była od zawsze w planach.Model Otylia (Besco) został wybrany jeszcze przed budową domu. Dopasowano do niej baterię Retro Gold marki Massi. Za wanną położono płytki Rondoni Bianco (Paradyż), bo Patrycja chciała, by chociaż jedna ściana w domu nie była drewniana. O miły klimat postarały się półka (IKEA) i kosze (KiK) na drobiazgi.
Źródło: Wnętrza Michała

Łazienka biała z drewnem
Źródło: Materiały prasowe/Westwing

Łazienka rustykalna
Łazienka łączy w sobie dwa nurty: dworkowy i wiejski. Urządzono ją ponad 18 lat temu, ale włoskie płytki i wanna służą do dzisiaj. O nastroju wnętrza zadecydowały m.in. kolekcja obrazów z motywem kobiecych aktów oraz drobiazgi retro.
Źródło: Kamila Markiewicz-Lubańska/Wnetrzawobiektywie.pl, styl.: Maria Szymańska

Dom w Beskidach RS+. Łazienka z widokiem
Dom w Beskidach RS+. Łazienka z widokiem
Źródło: Tomasz Zakrzewski

Łazienka w brązie
Źródło: Materiał prasowy/ TECE

Łazienka w szarości i drewnie – naturalna przestrzeń
Minimalistyczne nawiązanie do natury: prosty drewniany blat, na nim umywalka jak z kamienia (w rzeczywistości może być z betonu czy konglomeratu) ze srebrzystą baterią (także deszczownia z natryskiem i baterią wannową Fiesta, Ferro. Do tego jak krople wody: lustro i abstrakcja w drewnianej ramie. Nawet tonąca w zieleni wanna z natryskiem kojarzy się z wodospadem. Szarość ścian i płytek stanowi neutralne i piękne dopełnienie.
Źródło: Ferro

Łazienka w stylu skandynawskim
Łazienka ze skośnym sufitem, w której doskonale wykorzystano przestrzeń. Jasnopopielatą mozaikę zestawiono z szarym wielkoformatowym gresem dla urozmaicenia. Zabudowa wykończona drewnem albo jego udaną imitacją ociepla minimalistyczny wystrój, lustrzane fronty rozświetlają wnętrze i pogłębiają perspektywę.
Źródło: M. Góra

Łazienka w stylu scandi boho
Łazienka skąpana jest w bieli, zarówno tej czystej, o chłodnym odcieniu, jak i złamanej, zbliżonej do koloru kości słoniowej. Do wnętrza wpada światło rozproszone przez roletę w beżowe pasy (Dekoria.pl). Piękną szafkę o postarzonym przecieranym blacie zamówiono na Vintagehome.com.pl. Dobrano do niej okrągłą umywalkę nablatową oraz minimalistyczną baterię ścienną (Roca). Lustro w szerokiej ramie przyjechało z IKEA, kinkiety to łup z aukcji internetowej.
Źródło: M. Skorupski, styl.: A. Wrodarczyk/HAPPY/PLACE

łazienka
W wielu łazienkach jest dość miejsca na wygodne korzystanie tylko z jednego z dwóch urządzeń kąpielowych. Wannę instaluje się wtedy w tej przy sypialni głównej
Źródło: Tomasz Zakrzewski, projekt: Robert Skitek RS+

Łazienka w stylu glamour
Źródło: Materiały prasowe/ KLINK International

Łazienka w stylu glamour
Źródło: Materiały prasowe/ KLINK International

Łazienka elegancka – jak w salonie
Łazienka (proj. K. i T. Widawskich/Widawscy Studio Architektury) zachwyca jednocześnie prostotą i elegancją. Wykonane na zamówienie szafki wypełniają całą ścianę (nie widać tego dokładnie, ale przy oknie fronty są białe, a im bliżej prysznica, tym bardziej stają się szare). Owalna wolno stojąca wanna (także bateria Maxfliz.pl) uzupełnia wyposażenie. Białe żaluzje i zasłony zapewniają komfort kąpieli, nie zacieśniając optycznie wnętrza. Wzorzyste płytki (kafle marokańskie, Domrustykalny.pl) zajmują pas ściany (po prawej stronie kadru, niewidoczne) i część podłogi, wyznaczając strefę umywalki. Resztę podłogi wyłożono szarym gresem. Podwieszana biała lakierowana szafka odcina się od fornirowanej dębem konsoli, na której spoczywa umywalka (Duravit). Strefę tę oświetlają nietuzinkowe lampy Pleat Box, marki Marset, sprawiając, że łazienka nabrała salonowego charakteru.
Źródło: M. Grabowiecki, styl.: E. Mrozińska

Łazienka w nietypowym kształcie
Mała łazienka musiała pomieścić także pralkę i suszarkę. AGD zasłania własnej roboty parawan z paneli shutterowych. Dzięki wstawieniu mniejszej wanny ze ściętym narożnikiem znalazło się miejsce i łatwiej się w niej poruszać. Na ścianach i suficie pojawiło się prawdziwe drewno (zabezpieczone preparatem przeciwko grzybom i szkodnikom Altax). Te na suficie pomalowano impregnatem w kolorze orzechowym, a te na ścianach farbą Tikkurila Everal Aqua w odcieniu ciepłej bieli. Tylko wąski pas nad wanną to płytki, ale... udają stare deski (Rondoni Bianco, Paradyż). Stylu łazience dodaje posadzka z kafelków rozet (Charcoal Berkeley).
Źródło: P. Mastalerz, styl.: J. Musiałowicz

Łazienka w szarościach i drewnie
Surowość szarych ścian łagodzą drewniana konsola pod wpuszczane w blat umywalki z bateriami (także natryskowa Brezza, FDesign), rama lustra, półka na wannę, latarenki itp. oraz liczne plecionki. Makramowe kwietniki i lampa również dodają łazience ciepła i podkreślają jej związek z naturą.
Źródło: FDesign

Przystanek Błotna – łazienka w duchu retro
Łazienkę urządzono w spiżarni zwanej kiedyś komorą. Umywalka stanęła, na wiekowej szafce. Nad nią zawisło fazowane lustro w starej ramie. Ściany obłożono płytkami z serii Black & White Pattern, Cersanit. Obrazy to zbiory rodzinne, dwa z nich wisiały nad łóżkiem mamy Anety.
Źródło: Igor Dziedzicki, styl.: Kasia Mitkiewicz

Łazienka rustykalna
Efektowna łazienka na poddaszu, w której stare łączy się z nowym, a elementy wiejskie z dworkowymi. Kilka roślin i stonowane tekstylia dodałyby aranżacji ciepła.
Źródło: M. Góra

Nowoczesna łazienka
Źródło: ismagilov / iStock / Getty Images Plus

łazienka
W domu budowanym według indywidualnego projektu warto przewidzieć pomieszczenie na przestronny salon kąpielowy z widokiem na ogród
Źródło: Tomasz Zakrzewski, projekt: Kuba Woźniczka, Rafał Specylak/Kameleonlab

łazienka
Łazienka, w której mają się zmieścić wygodna wanna, obszerna kabina i pozostałe sprzęty powinna mieć blisko 10 m 2 powierzchni
Źródło: Mariusz Bykowski, projekt: Sojka & Wojciechowski

Łazienka w nietypowym kształcie
Łazienka powstała z połączenia dwóch pomieszczeń różniących się poziomami. W efekcie ze strefy kąpielowej do części z umywalką i toaletą schodzi się po stopniach. Estetyka wnętrza nawiązuje do stylu Bauhausu – wiąże się z funkcjonalistyczną architekturą domu. A dwa schodki, ślad historii, nie tylko dzielą łazienkę na strefy, ale także wprowadzają do niej rys przedwojennego luksusu.
Źródło: M. Bykowski, styl.: E. Mrozińska

łazienka
Wanny są produkowane w wielu stylach i kolorach, więc można wybrać model pasujący do stylistyki wnętrza
Źródło: Michał Skorupski
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...