Za ekranem
Szklany parawan (jedno-, dwu- lub trzyskrzydłowy) dopasujesz do każdego modelu wanny. Przejrzysty nie zacieśni wnętrza optycznie. Na zdj. wanna z ekranem i zestawem prysznicowo-wannowym Frost Quatro Termo, podtynkowym, z wbudowanym Fix-Boxem ułatwiającym instalację baterii i dostęp rewizyjny.
Źródło: serwis prasowy marki Excellent
Powiększ zdjęcie
Postaw na blat
Przyda się do odstawiania na nim akcesoriów kąpielowych, a nawet smakołyków. Drewniany blat pasuje niemal do każdej aranżacji. Klejony, z gatunków egzotycznych (teku, merbau, badi, hevea, bambusa) i rodzimych (dębu, buku, jesionu) zachowa dobrą kondycję przez lata. Regularnie przecieraj jego powierzchnię olejem – będzie wyglądać jak nowy. Na zdj. blat dębowy, klejony.
Źródło: serwis prasowy marki
Półka na wannę
Jest wygodnym miejscem do przechowywania, zwłaszcza w przypadku wanien wolnostojących.
Źródło: serwis prasowy marki Westwing
Malujemy
Ściany przy wannie oraz jej obudowę można pokryć wodoodporną farbą (przeznaczoną do łazienek i kuchni), a po wyschnięciu nanieść wzory od szablonu. Powierzchnie pomalowano farbą w kolorze Napoleonic Blue, następnie użyto szablonu Meadow Flowers.
Źródło: serwis prasowy marki Annie Sloan
Blisko ciebie
Baterię naścienną nad wanną na ogół montuje się na ściance instalacyjnej. Warto wówczas wykorzystać ten fakt i zaprojektować półkę we wnęce. Powinna być na takiej wysokości, by bez wysiłku sięgać do ustawionych na niej kosmetyków, gdy siedzi się w wannie.
Źródło: Projekt łazienki: MIKOŁAJSKAStudio, zdjęcie: Krystyna Mikołajska
Kontrastowo
Jeśli chcesz podkreślić wyszukaną formę baterii, zestaw ją z neutralnym tłem. Na wyrazistym – zniknie, więc zastanów się, czy warto wtedy kupować ekskluzywną. Do matowych płytek w czarno-białe pasy (Vives) dobrano okrągłe baterie wykończone chromowaną powłoką. Intrygująco wyglądałyby też czarne.
Źródło: Marcin Grabowiecki
Solo
Gdy decydujesz się na model wolnostojący, który nie będzie montowany przy ścianie, uwzględnij doprowadzenie do urządzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej w podłodze. Przy tym konieczne jest zachowanie spadku rur minimum 2%. Na zdj. model Burlington London Retro, wanna wolno- stojąca z obudową, biała, 180x85 cm.
Źródło: serwis prasowy marki Greston
Obudowa
Czy się opłaca? Tak, m.in. maskuje nieestetyczną instalację sanitarną, stanowi izolację termiczną (woda w wannie dłużej utrzymuje ciepło niż w przypadku braku zabudowy). Na zdj. wanna z kolekcji Hall, akrylowa, z zagłówkiem, do zabudowy lub montażu na nogach, od 170x75x42 cm, od 1820 zł, bateria z serii Insignia, z zestawem natryskowym, z ogranicznikiem przepływu wody.
Źródło: serwis prasowy marki Roca
Opcja dodatkowa
Nawet wtedy, kiedy uważasz, że prysznic nie należy do satysfakcjonujących rodzajów kąpieli, nie rezygnuj ze słuchawki natrysku przy wannie. Okaże się pomocna choćby do spłukania szamponu z włosów. Na zdj. armatura marki Ferro.
Źródło: serwis prasowy marki Ferro
Z glazurą
Przykleja się ją do obudowy wanny elastycznym klejem do płytek. Obudowę natomiast robi się z wodoodpornej płyty g-k (w kolorze zielonym) lub z bloczków z betonu komórkowego. Do wanny o standardowych wymiarach wystarczy jedna taka płyta albo 8 bloczków. Na zdj. model Genova marki Roca, płytki Evolution Inmetro w kolorze Victorian Green, Equipe Cerámicas.
Źródło: Marcin Grabowiecki
W rogu
Do wanny narożnej (z wyobloną krawędzią przednią) obudowę zrobisz z wodoodpornej płyty gipsowo-kartonowej, zabezpieczonej folią w płynie, i mozaiki. Konieczny jest wtedy otwór rewizyjny. Możesz też dokupić gotową osłonę z tworzywa sztucznego, którą łatwo się demontuje. W przypadku modelu z hydromasażem fachowcy zalecają to drugie rozwiązanie. Na zdj. wanna asymetryczna Rosa II, akrylowa, do zabudowy, od 150x105 cm.
Źródło: serwis prasowy marki Roca
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...