
Dla kapitana Nemo
DLA KAPITANA NEMO Pierwsza przyczepa podróżna marki Bowlus powstała w USA w 1934 roku. Współczesny model „Terra Firma” nawiązuje do niej formą i wykończeniem (poziome pasy nitów na aluminiowym kadłubie). Na dziobie ma sypialnię, głębiej toaletę i prysznic wyłożony teakiem, po dwóch stronach sofy, a na rufie — kuchnię z blatami ze stali nierdzewnej. Trochę dla miłośników kapitana Nemo i estetyki steampunk.
Źródło: serwis prasowy bowlus.com

Modułowe retro
HC1/Happier Camper to model retro w radosnym stylu mid-century modern. Współczesny jest w nim system Adaptiv, który pozwala przy użyciu prostych modułów w krótkim czasie zrekonfigurować przestrzeń, by dostosować ją do zmieniających się potrzeb. W kabinie — długiej na 3 metry, szerokiej na 2 metry i wysokiej na 1,85 metra — może przenocować pięcioosobowa rodzina.
Źródło: serwis prasowy happiercamper.com

Przez śnieg i żwir
„Mink” to minimalizm do entej potęgi. Lekki (520 kg) i aerodynamiczny poradzi sobie w trudnym terenie i podczas każdej pogody: na śniegu, piasku i żwirze. Ma dwa bulaje i szybę w dachu. Kabina 2,8 x 1,5 metra mieści wygodny, dwuosobowy materac (140 x 200 cm) z termoelastycznej pianki memory, która dostosowuje się do kształtu i ciężaru ciała. Z tyłu – w pełni wyposażona kuchnia, m.in. z piecykiem na gaz i skrzynką na lód.
Źródło: serwis prasowy minkcampers.com

Wóz Drzymały 150 lat pózniej
Przyczepa „Land Ark” model Quatro nie ma aerodynamicznego kształtu, ale bielone sosnowe deski na ścianach, duże okna, materac z pianki memory, lodówka, zmywarka, mikrofalówka czynią ją bliską wygodnemu domowi. Ściany zewnętrzne wykonano z czarnej blachy falistej.
Źródło: serwis prasowy landarkrv.com

Srebrna parówka deluxe
Historia firmy Airstream sięga lat 20. XX wieku, ale pierwszy rozpoznawalny model, czyli „Clipper” (wzorowany na pierwszym modelu Bowlusa) powstał w 1936 roku. Do jego charakterystycznie wyoblonego kadłuba z polerowanego aluminium nawiązują też współczesne wersje. Najmniejsza „Bambi” ma 4,8 metra długości, największa „Classic” to srebrna parówka deluxe, długa na 33 metry.
Źródło: serwis prasowy airstream.com

Hotel u Holendra
W przyczepie Lume Traveler śpi się pod rozgwieżdżonym niebem, ale wygodnie jak w pokoju hotelowym: materac ma wymiary 160 x 200 centymetrów, ściany pokrywa wełniany filc, podłogę drewno teakowe. Design jest holenderski.
Źródło: serwis prasowy lumetraveler.com

Kuchnia u Holendra
Kuchnia w modelu Lume Traveler LT540 ma trzy palniki gazowe, lodówkę oraz zlew w blacie ze stali nierdzewnej.
Źródło: serwis prasowy lumetraveler.com

Duch bauhausu
DUCH BAUHAUSU Airstream Ambasador z 1973 roku, czyli „Walter”, po trwającej cztery lata renowacji Marca Bilbao i Laury Guidry. Od 2019 roku to ich dom. — Przygotuj się, że praca potrwa dwa razy dłużej i wydasz dwa razy więcej, niż planujesz — radzą. Wnętrze inspirowane Bauhausem. Budżet: 20 tys. dolarów (więcej: „The Modern Caravan”, s. 52).
Źródło: serwis prasowy themoderncaravan.com

Piękno i przygoda
Bogato ilustrowany przewodnik po najlepszych współczesnych renowacjach zabytkowych przyczep. Łącznie 30 historii z „życia w drodze” okraszonych cennymi radami praktyków nomadyzmu. Katie Oliver „The Modern Caravan. Stories of Life, Beauty and Adventure on the Open Road”, wyd. Chronicle Books, San Francisco 2022
Źródło: Kate Oliver/The Modern Caravan/abramsandchronicle.co.uk
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...