Małe łazienki w bloku: zdjęcia i projekty małych łazienek
Najciekawsze projekty małych łazienek
Jeśli planujesz urządzenie nowej łazienki lub remont starej, najpierw zacznij od projektu wnętrza. Określa budżet i zakres prac. Wystrój łazienki ma sprawiać przyjemność zmysłom, niezależnie od tego czy jest to duży i komfortowy pokój kąpielowy, czy mała łazienka w bloku lub na poddaszu. Urządzanie łazienki przebiega etapami, wzbudza emocje, wyczerpuje siły, zabiera dużo czasu i dość słono kosztuje. Warto najpierw poszukać inspiracji na łazienki, obejrzeć zdjęcia i projekty małych łazienek, by znaleźć rozwiązania, które się nam podobają.
Urządzamy małe łazienki w różnych stylach
Łazienka to najbardziej osobiste, intymne wnętrze w domu. I niestety urządzenie jej i wyposażenie nie jest tanie. Zwykle chcemy, by w nie zmienionej formie służyła nam kilka lat. Są zwolennicy aranżacji łazienek w neutralnych kolorach, tak aby dowolnie zmieniać ich klimat za pomocą tylko dodatków. Modne stały się też łazienki w stylu industrialnym, minimalistycznym. Pomysłem stosowanych coraz częściej w takich łazienkach jest wprowadzenie do nich betonu - jako wykończenia ścian i podłóg. Na jego tle ładnie można wyeksponować nowoczesną armaturę łazienkową.
W minimalistycznej łazience dobrze sprawdzi się też kolorowa ceramika łazienkowa. Nowoczesne łazienki lubią łagodne, czyste formy. Robimy wszystko, by tu wyciszyć zmysły i odprężyć ciało. Jak widać, małe łazienki można urządzić praktycznie w każdym stylu - liczy się pomysł, dobranie odpowiednich elementów i zachowanie właściwych proporcji (by np. nie przytłoczyć wnętrza dodatkami)
Mała łazienka: sprzęty i armatura
Łazienka stała się dzisiaj kolejnym pokojem w domu, w którym chętnie spędzamy czas. Oprócz stylu łazienki i kolorystyki, projekty małych łazienek coraz częściej uwzględniają również konkretne rozwiązania w postaci sprzętów i armatury. Prawdziwą karierę w wyposażeniu łazienki robią urządzenia sanitarne o monolitycznych bryłach. Owalne wanny odsuwane od ścian, umywalki montowane na blatach, a także podwieszane miski WC to rozwiązania wybierane najczęściej.
Ciągle najpopularniejszym i najtańszym materiałem jest akryl. Akrylowe elementy wyposażenia małej łazienki, takie jak wanny, czy brodziki są trwałe, miłe i ciepłe w dotyku, odporne na zarysowania, łatwo je utrzymać w czystości. Wiele łazienkowych sprzętów wykonuje się obecnie z trwałych i higienicznych kompozytów, które skutecznie konkurują z ceramiką.
Urządzając małą łazienkę, warto większą uwagę zwrócić na detale. Lustro, oświetlenie dekoracyjne, przezroczyste i półprzezroczyste materiały powiększą optycznie małe wnętrza. W małych łazienkach lepiej nie stosować dużych wzorów ani używać materiałów o wyraźnych fakturach. Kolory powinny być jasne, chociaż są łazienki nawet z czarnymi płytkami, które wyglądają ciekawie. Na wprost wejścia do łazienki najlepiej umieścić umywalkę z lustrem. Wchodząc wprost na kabinę prysznicową, odnosimy wrażenie, że pomieszczenie łazienki jest ciasne.