Metamorfoza mieszkania na warszawskiej Ochocie. Zdjęcia przed i po
Przed remontem, nie owijając w bawełnę, to mieszkanie na warszawskiej Ochocie było koszmarne: w łazience i kuchni pojawiła się tapeta przypominająca nieco ceratę, ściany “zdobiły” wszechobecne, rury, a ściany w salonie i sypialni wymalowano na ohydny, żółty kolor. Nie było tam nic, co można byłoby zostawić. Zobaczcie spektakularną metamorfozę mieszkania w bloku!
Metamorfoza mieszkania na warszawskiej Ochocie. Zdjęcia przed i po
Metamorfoza mieszkania zawsze wzbudza wielkie emocje, niezależnie, czy zmieniamy tylko kolor ścian, czy robimy generalny remont. W przypadku tego mieszkania zmieniło się wszystko - kolory, podłogi, meble i wyposażenie. A efekt? Lepiej usiądźcie, bo ta metamorfoza dosłownie "ścina z nóg".
Metamorfoza mieszkania na warszawskiej Ochocie. Zdjęcia przed i po
A tak mieszkanie wygląda po metamorfozie. Robi wrażenie, prawda? Przyjrzyjmy się mu bliżej...
Salon przed metamorfozą
Salon przed zmianą był małym pomieszczeniem z żółtymi ścianami, parkietem w jodełkę i zielonymi meblami, które nie do końca pasowały do reszty wyposażenia.
Mały salon można urządzić na wiele sposobów. Zobacz, jak można zrobić to w ciekawy sposób >> TUTAJ
Salon po metamorfozie
Przed metamorfozą salon był żółty, miał ciemną podłogę i zielone, niepasujące do wystroju meble. Po metamorfozie - ściany są białe (jedna ze ścian to pomalowana na biało cegła, co daje ciekawy efekt we wnętrzu), podłoga jasna, a meble pasują do ogólnej aranżacji. Pomieszczenie wydaje się jasne, estetyczne i przestronne.
Salon po metamorfozie
Zastosowanie tego samego kolory drewna w kuchni (ściana między szafkami i szafką w rogu) oraz salonie (stolik kawowy) zapewnia ciągłość stylistyczną i pozytywnie wpływa na odbiór całej aranżacji. Podobnie ma to miejsce również w doborze granatowych dodatków, które korespondują z resztą wyposażenia i wprowadzają do pomieszczenia więcej koloru.
Kuchnia przed metamorfozą
Małe mieszkanie z aneksem kuchennym to dziś standard.W tym mieszkaniu kuchnia znajdowała się w niewielkim pomieszczeniu przylegającym do salonu. Jego układ zdecydowanie nie ułatwiał gotowania czy swobodnego poruszania się.
Kuchnia przed metamorfozą
Ściany w kuchni wyłożone były tapetą, która pod wpływem wilgoci, tłuszczu, brudu i - naturalnie - upływu czasu zaczęła się odbarwiać i niszczeć.
Czym wyłożyć ściany w kuchni? Oto 30 pomysłów na ścianę nad blatem >> TUTAJ
Kuchnia z jadalnią po metamorfozie
Po metamorfozie w salono-kuchni znalazło się miejsce na wyspę ze zlewem połączoną z blatem kuchennym, przy którym możemy w spokoju zjeść posiłek lub popracować.
Kuchnia po metamorfozie
W starej kuchni nie było wiele miejsca do przechowywania - w kuchni po remoncie dodatkowe szafki i schowki zostały wbudowane w korpus wyspy, dzięki czemu nawet podczas gotowania mamy łatwy dostęp do sztućców, naczyń czy produktów spożywczych.
Sypialnia przed metamorfozą
Malutki pokoik z oknem nadawał się do generalnego remontu. Przez dobór odpowiedniego koloru ścian, podłogi i aranżacji okna nawet z klaustrofobicznego pomieszczenia można stworzyć przytulny pokój.
Sypialnia po metamorfozie
Przylegająca do salonu malutka sypialnia przeszła prawdziwą rewolucję. Ściany wyłożono ceglanymi płytkami i pomalowano na biało, a ciemny parkiet wymieniono na jasne panele. Do tego wstawiono wygodne łóżko i klimatyczne, punktowe oświetlenie.
Łazienka przed metamorfozą
Urządzając małą łazienkę, często stajemy przed trudnym wyborem: wanna czy prysznic? Długie kąpiele w wannie relaksują i odprężają, ale prysznic zajmuje mniej miejsca i jest bezpieczniejszy dla osób starszych i dzieci. Dawniej to wanna była królową łazienek. Na zdjęciu widzimy, że zajmuje ona większość przestrzeni, a jej stan pozostawia wiele do życzenia. Mimo to dzięki nóżkom wanna daje wrażenie lekkości.
Łazienka przed metamorfozą
Odsłonięte rury, zimna, smutna posadzka i tapeta... Taka łazienka na pewno nie zachęca do relaksu i odpoczynku, a raczej do jak najrzadszego w niej przebywania.
Łazienka przed metamorfozą
Jeszcze więcej żółtej tapety, która pod wpływem wilgoci odbarwiła się i najprawdopodobniej pokryła pleśnią. Do tego niewielkie lustro zastawione kosmetykami i prowizoryczna szafka na kosmetyki.
Oto garść pomysłów na przechowywanie w łazience >> TUTAJ
Łazienka po metamorfozie
W łazience zostawiono wannę, ale wymieniono ją na model zabudowany. Zmieniła się również lokalizacja muszli klozetowej - dzięki czemu można było wstawić przestronną szafkę na kosmetyki i duże pionowe lustro.
Łazienka po metamorfozie
Wielkoformatowe płytki to doskonała opcja do małej łazienki, zwłaszcza gdy wybierzemy modele jasne, np. beżowe, kremowe, jasnoszare czy białe. Takie kolory nie przytłoczą wnętrza i optycznie go nie zmniejszą.
Przedpokój przed metamorfozą
Przedpokój to najbardziej niedoceniane pomieszczenie w domu. Traktujemy je po macoszemu i nie przykładamy się do jego aranżacji - a przynajmniej tak było kiedyś, ponieważ to powoli się zmienia. W tym mieszkaniu nie mamy boazerii rodem z lat 90., ale odrapane i zaplamione ściany, a także prowizoryczne szafki na liczniki również nie dodają korytarzowi uroku.
Przedpokój przed metamorfozą
To samo można powiedzieć o wykładzinie dywanowej, która nie jest najszczęśliwszym wyborem, jeśli chodzi o podłogę w przedpokoju.
Co położyć na podłogę w przedpokoju? Oto kilka propozycji >> TUTAJ
Przedpokój po metamorfozie
Co za zmiana! Przedpokój przed metamorfozą zdecydowanie nie był wizytówką domu, ale jego nowa, odmieniona wersja to co innego! Korytarz nie tylko jest jasny i estetycznie urządzony, ale dzięki długiej lustrzanej ścianie wydaje się znacznie większy.
Kuchnia po metamorfozie
Jak przystało na nowoczesne wnętrze, kuchnia została połączona z salonem, a mieszkanie jakby się powiększyło, przynajmniej wizualnie. Stało się to nie tylko za pomocą wybudzenia ścianki, czy zastosowaniu białych mebli z lakierowanymi frontami, ale również przez wyłożenie podłogi tymi samymi panelami. Dzięki temu granica między kuchnią a salonem się zaciera, a wnętrze wydaje się przestronniejsze.