Mrówki faraona w domu. Mrówki faraona wędrują po meblach, ścianach i zanieczyszczają pomieszczenia w mieszkaniu, niepokoją mieszkańców. Powodują też straty materialne, wygryzając dziury w gumie, drewnie i tkaninach. Ponadto mrówki faraona boleśnie gryzą i mogą wywołać u osób wrażliwych objawy alergiczne.
Mrówki szczególnym utrapieniem są w domach spokojnej starości, domach opieki, przytułkach i szpitalach, gdzie zjadają i zanieczyszczają pożywienie, niepokoją pacjentów i roznoszą choroby wywoływane przez bakterie. Wciskają się pod opatrunki gipsowe, wchodzą do aparatów do dializy nerek i innych aparatów medycznych oraz do niezabezpieczonych kultur bakteryjnych.
Jak pozbyć się mrówek faraona z domu? W galerii przedstawiamy skuteczne domowe sposoby na tych nieproszonych gości.
Należy zabezpieczyć dostępne źródła wody i uszczelnić wszelkie szpary w ścianach i podłodze np. gipsem. Nogi mebli dobrze jest posmarować od dołu wazeliną, co uniemożliwia wdrapywanie się mrówkom na domowe sprzęty. Gdy wyśledzimy ścieżki mrówek w mieszkaniu, aby się ich pozbyć, posmarujmy je sokiem z cytryną, a w szpary włóżmy skórki cytryn. Podłogę w mieszkaniu, gdzie najczęściej zauważamy mrówki, należy zwilżyć roztworem wody i drożdży.