Nowoczesne drzwi wewnętrzne. Te modele są najmodniejsze
Podpowiadamy, jak dopasować drzwi wewnętrzne do twojego wnętrza w najbardziej efektowny sposób, oraz o czym warto wiedzieć przed decyzją o ich zakupie.
Wszystko widać
Zamknięcie pomieszczenia bez utraty do niego dostępu światła nie stanowi najmniejszego problemu. Spośród wielu propozycji na rynku znajdziesz rozwiązanie dla siebie – skrzydła przezierne całkowicie lub częściowo, przydymione, uchylne i przesuwne. Te w projekcie na zdj. dzielą otwarte strefy, nie ujmując wrażeniu przestronności ani centymetra. Na zdj. model przesuwny z przeszkleniami w systemie Lumi.
foto: serwis prasowy marki
Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe
Wielu producentów drzwi oferuje powiększające je oprawy. Składają się z poszerzonych opasek bocznych oraz panelu górnego – sięgającego do sufitu (jak na zdj.) lub niższego. Oprawa może być tak samo wykończona jak skrzydło albo kontrastowa. Całość zyskuje solidny wygląd, kojarzy się bardziej z elementem architektonicznym niż wyłącznie dekoracyjnym. Na zdj. skrzydło bezprzylgowe z kolekcji Porta Vector Premium T, z klamką Azalia i ościeżnicą z panelem górnym wys. 100 cm.
foto: serwis prasowy marki Porta
Tajne przejście
Do pomieszczenia, w którym chcesz wyeksponować domową galerię czy meble, doskonałym pomysłem są drzwi ukryte. Tą nazwą określa się skrzydła pełne, bezprzylgowe, licujące się ze ścianą (mają montowane w niej ościeżnicę i zawiasy). Powierzchnia drzwi jest fabrycznie zagruntowana, by można było samodzielnie pokryć ją dobraną do aranżacji farbą lub tapetą. Na zdj. skrzydło ukryte Sara Eco 2 marki DRE, bezprzylgowe prawe 80 cm, otwierane na zewnątrz, ukryte zawiasy, zamek magnetyczny, cichy domyk.
foto: serwis prasowy marki
Klasycznie
Wybór skrzydła już za tobą. Teraz dopasuj do niego ościeżnicę. Regulowana jest droższa od standardowej, ale łatwiej dobrać ją do grubości ściany. I niby-drobiazg – akcesoria. Zawiasy ukryte i dobrze dobrana klamka podkreślą styl drzwi, a w konsekwencji całego wnętrza. Decydując się na elegancki model w kolorze białym, sprawdź, jaki zastosowano rodzaj lakieru. Akrylowy UV gwarantuje, że z czasem powierzchnia nie zmieni tonacji. a zdj. skrzydło z linii Art Déco, frezowane, od 922,50 zł, ościeżnica bezprzylgowa Elegance.
foto: serwis prasowy marki Porta
Piękno drewna
Skuteczny trik, dzięki któremu wnętrze wyda się wyższe? Wykorzystanie w aranżacji modelu drzwi bez tzw. belki górnej (to poprzeczna górna część ościeżnicy). Wysokość skrzydła równa się wysokości pomieszczenia. Efekt niezaprzeczalny. Na zdj. model D1503 z kolekcji Line, bezprzylgowy, ukryte zawiasy, do wyboru kilka wykończeń i wzorów (w tym jako zabudowa boazeryjna).
foto: serwis prasowy marki
Na szynie
Widoczny metalowy system przesuwny do drzwi stale utrzymuje wysoką pozycję na liście wnętrzarskich hitów. Ma wyrazisty charakter, z powodzeniem wykorzystuje się go w loftach, przestrzeniach industrialnych, w stylach rustykalnym i eko. Na zdj. (@z_potrzeby_piekna) drzwi przesuwne dwuskrzydłowe Finka, od 2x45x200 cm, od 4199 zł, system zawieszenia Simple marki Reno.
foto: serwis prasowy reno-reno.pl
Drzwi do łazienki
Ze względów bezpieczeństwa skrzydło do tego pomieszczenia powinno spełniać wymagania prawa budowlanego. Oznacza to szerokość nie mniejszą niż 80 cm. Drzwi muszą też zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza dzięki podcięciu w jego dolnej krawędzi (optymalne ma wysokość 2,5 cm). Ważne też, by drzwi otwierały się na zewnątrz pomieszczenia.
foto: serwis prasowy marki
Drzwi przylgowe, z przeszkleniami
Przeszklenia w drzwiach dodają im lekkości, sączą światło z sąsiedniego pomieszczenia, budują nastrój. Szukając odpowiedniego wzoru skrzydeł do swojego mieszkania, weź pod uwagę fakt, że rytm przeszkleń stanowi mocny punkt w aranżacji. Nie zdominuje jej, gdy go zgrasz z innym – dynamicznym, lecz delikatniejszym podziałem, np. desek na podłodze. Na zdj. skrzydło Nemez Antracyt 80 prawe marki Artens, przylgowe.
foto: serwis prasowy marki
Po dwóch stronach lustra
W małych wnętrzach warto wykorzystać jego przekonującą zdolność łudzenia, że metraż jest większy. Dzięki drzwiom z lustrzanym wypełnieniem wąski korytarz lub miniłazienka odbijając się w nim, zyskają głębię. A ty – lustro, na które brakowało miejsca na ścianie. Na zdj. drzwi Swing Door Slim Line, wypełnienie – szkło lustrzane, rama aluminiowa, dwa niewidoczne zawiasy typu pivot.
foto: serwis prasowy marki Raumplus
Kontrastowo
Jeśli w kompozycji klasycznego czy eklektycznego wnętrza skrzydło drzwiowe ma pełnić funkcję mocnego akcentu, warto wybrać bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami. Ma klarowną formę, bez niepotrzebnych detali. Na zdj. model Geneza 2 (prod. Entra), skrzydło pełne bezprzylgowe, z frezami, zamkiem magnetycznym, także w wersji Verte (z odwrotną przylgą).
foto: serwis prasowy marki
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...