
Aneks kuchenny
Białe szafki? Nie tym razem. Właścicielom zamarzyła się wyrazista kuchnia – idealna do spędzania czasu z rodziną i znajomymi. Wybór padł na kolor ciemnoniebieski (pomysł projektantek). Aby rozjaśnić przestrzeń, wprowadzono biel, wzór jasnego marmuru oraz szarość (kolory ścian, blatów, okapu i półek pod sufitem).
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Kuchnia w bielach i niebieskościach
Odcień ciemnoniebieski w połączeniu z bielą blatów, marmurowymi płytkami (Pietrasanta marki Tubądzin) oraz złotymi elementami – tworzą wysmakowany zestaw. Ciemne fronty szafek ładnie wyróżniają się na jasnym tle. Elegancji dodają im połyskujące uchwyty.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek
Sofa na tle sztukaterii
Ściany salonu ozdobione zostały sztukateriami. – To nasz sposób na luksusowe wnętrze w dobrej cenie – mówi Noemi Kruba. Według projektantki, niepozorna dekoracja podwyższa standard mieszkania, bez nadszarpywania domowego budżetu. – Na rynku dostępne są na przykład niedrogie sztukaterie ze styropianu – dodaje.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Przeestrzeń otwarta
Właścicielom zależało na tym, by podłoga w kuchni i salonie była z tego samego materiału. Wybór padł na szlachetny, wytrzymały dąb, który doskonale sprawdza się w miejscach wymagających solidnego podłoża. Deski warstwowe z tego drewna sprowadzono aż z Sanoka.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Od strony salonu
Ażurowa ściana jest efektem poszukiwań ciekawych rozwiązań i zabawy formą. Pełni także funkcję praktyczną: dzieli główne pomieszczenie na trzy strefy: relaksu z telewizorem, jadalnianą – z wysuwanym blatem i gotowania – z płytą indukcyjną i piekarnikiem.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Sypialnia z dużym lustrem
Oprawy lustra i szafy w sypialni są wykończone fornirem dębowym, nawiązują do podłogi w kuchni i salonie. Ale nie pełnią jedynie funkcji estetycznej – bliźniacze ramy mają przypominać framugę drzwi, dawać wrażenie otwartej przestrzeni. Efekt intensyfikuje połączenie lustrzanej tafli z jasnymi meblami.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Tapicerowany zagłówek
Modułowy zagłówek za łóżkiem to praktyczne i dekoracyjne rozwiązanie, które Paweł z Dagmarą bardzo sobie cenią. Tapicerowane panele pogrupowane są w cztery rzędy, pną się aż do samego sufitu. Zdobią ścianę, ale przede wszystkim zapewniają wygodne oparcie. Przydają się podczas czytania książki, pracy na laptopie czy filmowego seansu.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Łazienka z prysznicem
Łazienka w tak niezwykłym mieszkaniu nie mogła być nudna. Noemi i Estera zaprojektowały elegancki salon kąpielowy w stylu luksusowego spa lub pięciogwiazdkowego hotelu. Paweł, który od lat marzył o kabinie bez brodzika, zadowolony jest zwłaszcza z deszczownicy z odpływem liniowym.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Złote dodatki w łazience
Złote elementy w postaci baterii prysznicowej i umywalkowej (Omnires) tworzą efektowną triadę razem z granatowymi płytkami imitującymi tapetę oraz z marmurowym gresem na ścianach i podłodze.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Jak powiekszyć przestrzeń
Wbrew pozorom, pomieszczenie nie jest duże, ale dzięki rzędowi luster nad WC i białym frontom, za którymi kryją się pralka, suszarka, ręczniki i detergenty… wnętrze nie przytłacza. Sprawia wrażenie przestronnego i jasnego.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Przedpokój z tapicerowanym siedziskiem
Siedzisko wyłożono miękkim materiałem. Drzwi sąsiadujące z przedpokojem pokryto lustrami, by hol sprawiał wrażenie większego i jaśniejszego. W białych, prawie niezauważalnych, szafach jest dużo miejsca na przechowywanie okryć wierzchnich czy zimowej odzieży.
Źródło: Monika Filipiuk-Obałek

Plan mieszkania
Źródło: Norbert Suchorzewski
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...