Kuchnia z wyspą kuchenną
Decydując się na kuchenną wyspę pamiętajmy o jej funkcjonalnym zaplanowaniu. Po bokach należy zostawić co najmniej 60 cm, a w przypadku otwieranych szafek – co najmniej 80 cm. Przy dłuższych bokach wyspy zapewnijmy od 100 do 120 cm wolnej przestrzeni, tak by możliwe było swobodne przechodzenie.
Źródło: Mariusz Bykowski
Biała kuchnia
Aranżując salon połączony z kuchnią, możemy zdecydować się na prostą i białą zabudowę kuchenną, która będzie sprawiała wrażenie niemal jednolitej płaszczyzny. Jednocześnie nie będzie wychodziła ona na plan pierwszy, a okaże się jedynie tłem dla reszty aranżacji. Dzięki ustawieniu przed zabudową niskich szafek z blatem roboczym, wyznaczymy funkcjonalną granicę obu stref. Celem nadania aranżacji wyjątkowej spójności możemy zgrać odcień szafek, np. ze stołem w jadalni czy ścianą w aneksie jadalnianym.
Źródło: Andrzej Szandomirski
Aranżacja kuchni otwartej na salon
Czy można zestawić współczesną zabudowę kuchni ze stylowymi meblami w salonie? Jak najbardziej! W centrum wnętrza możemy ustawić klasyczną sofę, za jej plecami sytuując nowoczesne wnętrze kuchni. Takie rozwiązanie będzie jednocześnie pełniło funkcję optycznej przegrody pomiędzy strefą kuchenną a częścią salonową. By nadać całości nieco spójności, możemy zdecydować się na podobne wybarwienie zabudowy i mebli.
Źródło: Mariusz Bykowski
Aranżacja salonu z kuchnią
Zestawienie w jednym wnętrzu eleganckich i stylowych mebli w sąsiedztwie kuchni wydaje się zabiegiem niezwykle ryzykownym. Jednak odpowiednio zaplanowane połączenie może przynieść nieoczekiwany, bardzo pozywany efekt. Idealnie zaprezentuje się kuchnia z fornirowanymi blatami, którą wyróżnimy geometryczną formą, np. słupa z podwieszanym sufitem w kolorze porównywalnym z barwą frontów szafek.
Źródło: Mariusz Bykowski
Kuchnia otwarta na salon
Chcąc usytuować aneks kuchenny za przegrodą, na granicy stref możemy postawić np. regał ażurowy bądź z prześwitami tylko w niektórych modułach. W ten sposób efektownie przysłonimy część kuchni.
Źródło: Konrad Kalbarczyk
Aranżacja salonu z kuchnią
Idealnym rozwiązaniem jest zaprojektowanie strefy kuchennej za luksferami bądź taflą szkła. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku ciemnej kuchni, pozbawionej okna. W roli przegrody może wystąpić lakierowane lub barwione szkło lub takie z wytrawionym wzorem. Pamiętajmy, by wybrać szkło bezpieczne (klejone z folią) lub szkło hartowane.
Źródło: Piotr Mastalerz
Aranżacja salonu z kuchnią
Za lekką i cienką ścianką możemy z łatwością ukryć ciąg roboczy w strefie kuchennej. Wówczas, na plan pierwszy będzie wysuwać się stylowa i nowoczesna aranżacja kuchni, która będzie świetnym tłem dla efektownego wnętrza salonu.
Źródło: Materiały prasowe kwilman&walowski
Kuchnia otwarta na przedpokój
Czasem zależy nam na osiągnięciu niezwykle przestronnego wnętrza. Wtedy decydujemy się na otwarcie kuchni zarówno na salon, jak i np. na przedpokój. W takiej sytuacji, świetnym rozwiązaniem będzie postawienie niewielkiej, działowej ścianki na granicy kuchni i salonu, jednocześnie otwierając maksymalnie kuchnię na strefę wejścia.
Źródło: Krzysztof Zasuwik
Aranżacja salonu z kuchnią
W przypadku łączonego salonu z kuchnią, pamiętajmy o rozwiązaniach zapobiegających rozchodzeniu się kuchennych zapachów po całym wnętrzu. W tym przypadku, świetnym rozwiązaniem będą okapy najnowszej generecji, które nie emitują hałasu, jednocześnie wymieniając powietrze 10 razy na godzinę. Najlepiej wybrać taki model, który estetyką idealnie dopasuje się do wystroju wnętrza. W ten sposób, okap okaże się nie tylko funkcjonalnym sprzętem, ale przede wszystkim efektowną dekoracją otwartej przestrzeni.
Źródło: Andrzej Szandomirski
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...