Styl etno we wnętrzach – 13 pomysłów na wystrój
Styl etno we wnętrzach to szerokie pojęcie. Opiera się na czerpaniu inspiracji z tradycji kulturowych i ludowych z różnych stron świata. Ważna w nim jest autentyczność – warto więc stawiać na lokalne rzemiosło, naturalne surowce i wzornictwo, które opiera się próbom czasu. W galerii zdjęć znajdziesz dobre przykłady, jak wykorzystać styl etno we wnętrzach, także tych nowoczesnych.
Styl etno we wnętrzach
Masz w salonie skórzane kanapy i fotele? To doskonały start dla wnętrzarskiej podróży na Daleki Wschód. Dodaj dekoracje z motywem ananasa, tropikalnych roślin i wizerunki Buddy (aranżacja Pennyes). Stoliki na metalowych nogach (miękkie linie) lub drewniane najlepiej się tu odnajdą. Na lampionach czy wazonach niech nie zabraknie tradycyjnych dekoracyjnych ornamentów.
foto: Penneys
Styl etno we wnętrzach
Styl etno w dodatkach - świetny pomysł do salonu
foto: materiały prasowe Esprit Home
Styl etno we wnętrzach
Dodatki w stylu etno, zwłaszcza tkaniny, pięknie ożywiają wnętrza w stylu skandynawskim
foto: mat. pras. House of Rym
Styl etno we wnętrzach
Kolekcja kapeluszy i nakryć głowy w stylu etno - w sam raz dla podróżników
foto: agencjafree/living4media
Styl etno we wnętrzach
Minimalistyczną sypialnię ożywiają tkaniny z wzorami nawiązującymi do rzemiosła ludowego
foto: materiały prasowe Missoni Home
Styl etno we wnętrzach
Wpływy afrykańskie w połączeniu z lekkimi, prostymi meblami to przepis na udany wnętrzarski mariaż. Dużą rolę odgrywają tu także kolory ścian. W tym wypadku stonowany brąz (farba Benjamin Moore) jest doskonałym tłem dla sofy i mocuje ją wizualnie we wnętrzu. Aby dodać mu witalności i ciepła, można wybrać intensywny odcień pomarańczy.
foto: materiały prasowe Benjamin Moore
Styl etno we wnętrzach
Wykorzystuj ludowe wzory – przeniesione jeden do jednego albo w różny sposób przetworzone. Tu ciekawy przykład wykorzystania wzorów łowickich na fototapecie
foto: mat. prasowe Folkstar
Styl etno we wnętrzach
Efektownie skomponowane wyposażenie (Hm.com) nawiązuje do tribal modern, ale ciekawie, poprzez zgeometryzowanie motywów na pograniczu roślinnych (liście?) i zwierzęcych (paski zebry?). Świetnie współgrają z drewnem i metalem.
foto: serwis prasowy H&M Home
Styl etno we wnętrzach
Fantastyczne łowickie kolory i wzory posłużyły za punkt wyjścia dla dekoracji loftu mieszczącego się w pofabrycznym obiekcie w Żyrardowie. Na tle oryginalnych XIX-wiecznych cegieł (oczyszczonych i zaimpregnowanych) już same białe meble prezentowałyby się świetnie. A białe meble ozdobione ludowymi malunkami, haftami i pasiakami? Rewelacyjnie! Efekt jest doskonały dzięki dbałości o szczegóły. Tu nie obroniłyby się syntetyczne tkaniny i naklejki – dlatego materiały to autentyczne pasiaki, a hafty zostały wycięte z kiecek i chust kupionych między innymi na targach staroci.
foto: Mariusz Purta
Styl etno we wnętrzach
Nurt plemienny święci teraz triumfy, więc warto go wykorzystać. Jeśli jednak dekoracja ściany w postaci drzew sawanny (Wallsauce.com) to dla ciebie zbyt wiele, poprzestań na prostych meblach, drewnie, kolorach ziemi i czarno-białych wzorach geometrycznych. Efekt będzie wspaniały.
foto: Wallsauce.com
Styl etno we wnętrzach
Planujesz przygodę ze stylem etno? Zacznij od dodatków: poszewek na poduszki czy dzierganych albo plecionych koszy i pojemników. Później możesz dodawać większe elementy.
foto: materiały prasowe Westwing.pl
Styl etno we wnętrzach
Pościel oraz dodatki (Zarahome.com) zapożyczyły kolory i wzory z tradycji indyjskiej (choć do paisley przyznają się także i Irańczycy). Jak widać, stosunkowo łatwo osiągnąć podobny efekt, łącząc tkaniny w pięknych fioletach, oranżach i turkusach. Jeżeli nie masz pościeli nawiązującej do motywów architektury indyjskiej, zadbaj, by choć na jednej poduszce pojawił się motyw mandali czy kwiatu lotosu.
foto: materiały prasowe Zara Home
Styl etno we wnętrzach
Zagłówek własnej roboty (przydadzą ci się płyta, gąbka, tkanina plus zszywacz tapicerski) został obity tkaniną zdobioną podhalańskimi różami. Te nowocześnie przetworzone uzupełniają je na kapie. Towarzystwo ikeowskich mebli sprawia, że kipią kolorami i energią.
foto: Konrad Kalbarczyk
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...