
W stylu urban jungle
Tu łączą się już nawet nie dwa, ale trzy światy: sypialnia, łazienka i oranżeria. Wysokie, bujne rośliny w wielkich donicach pełnią nie tylko ozdobną funkcję — tworzą coś w rodzaju zacisznego zakątka i w tej otwartej przestrzeni dają przynajmniej namiastkę prywatności. Swego rodzaju zasłoną jest również wielki fotel typu peacock. Projekt studia Mood Works, wazony „Inout” (Gervasoni), wanna Marmorin, armatura Grohe, moodworks.pl.
Źródło: Tom Kurek

Pełnia lukusu
Piękna wolno stojąca wanna zachęcająca do kąpieli w światle „księżyca” zdaje się częścią umeblowania sypialni. Pozostałe urządzenia sanitarne są, tradycyjnie, w łazience. Apartament „Adriatic” w hotelu Adriatic w Rovinj (Chorwacja), projekt Studio Franić/Šekoranja i 3LHD.
Źródło: serwis prasowy maistra.com

Łączymy style
Projekt Olha Wood to kompromis między nowoczesną a klasyczną aranżacją. Łazienkę urządzono w znajdującej się z boku sypialni dużej niszy, dzięki czemu z jednej strefy widać tylko fragment drugiej. To dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby jedną nogą iść z duchem czasu, a drugą stać przy starych, bezpiecznych rozwiązaniach.
Źródło: serwis prasowy olhawoodinteriors.com

W stylu loftowym
Projektanci z Int2 Architecture wymyślili idealne wyjście w sytuacji, gdy chcemy mieć łazienkę otwartą, ale nie zawsze. Można powiedzieć — rozwiązanie hybrydowe: szklana ścianka umownie dzieli przestrzeń na dwie strefy, ale można odizolować je dosłownie, rozsuwając zasłonę. Wanna i umywalki z kolekcji „Prime”, Inbani.
Źródło: serwis prasowy inbani.com

Otwarte, zamknięte
Łazienka zajmuje przestrzeń pomiędzy sypialnią a oknem. Aby nie zasłaniać widoku i światła, oddzielające je przepierzenie jest przezroczyste. Wykonane z pojedynczej tafli lekko barwionego szkła w czarnej ramie nawiązuje zarówno do industrialnego stylu okna, jak i przydymionej kolorystyki sypialni. Łóżko „Kim”, Ditre Italia.
Źródło: serwis prasowy ditreitalia.com

Aneks łazienkowy
Do sypialni można przenieść tylko kawałek łazienki — umywalkę i blat z lustrem. Projektanci z Soda Designers wymyślili umywalki „Facett” specjalnie do niedużych przestrzeni (producent: hiszpańska marka Inbani). Sprawdzą się też znakomicie, jeśli chcemy w sypialni stworzyć łazienkowy aneks.
Źródło: serwis prasowy iconicdesign.pl

Łazienka w sypialni
To już nie jest łazienka połączona z sypialnią — oto łazienka w sypialni. Wanna — zresztą przepiękna, wyrzeźbiona z jednego bloku marmuru Botticino Fiorito — stoi tak blisko łóżka, że można między nimi przejść, nie dotknąwszy stopą podłogi. W paryskim apartamencie zaprojektowanym przez noa*network awangarda poszła jeszcze jeden krok dalej.
Źródło: serwis prasowy noa.network

Wspólna przestrzeń
Zaprojektowana przez Iraci Architetti sypialnia z widokiem na Etnę połączona jest z łazienką-garderobą. Mimo że przestrzenie się nie przenikają, ich wystrój jest całkowicie spójny dzięki zastosowaniu takich samych matriałów i ryflowań na ścianach. Garderobiany charakter łazienki podkreśla wyposażenie marki Antonio Lupi — lustra „Treatment”, zintegrowane umywalki „Nuvola” i deszczownica „Meteo” z funkcją chromoterapii.
Źródło: serwis prasowy antoniolupi.it
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...