Szafa do sypialni: jak urządzić minigarderobę w sypialni?
Garderoba lub szafa w sypialni to ważny element wyposażenia. Jak dobrać wyposażenie szafy: półki. Wygodna szerokość półek na odzież to 40-50 cm. Odległość między nimi powinna wynosić około 30 cm. Niezastosowanie się do tych zaleceń będzie powodowało niewygodę. Na zbyt ciasno rozmieszczonych półkach w szafie ubrania się gniotą, trudno coś znaleźć i wyjąć. Zbyt duża odległość między półkami sprawia, że rzeczy się piętrzą i nie sposób się do nich dostać bez naruszenia porządku w szafie. Najwygodniejsza głębokość półek wynosi 60 cm. Jeśli zdecydujemy się ten wymiar powiększyć, ubrania umieszczone w drugim rzędzie staną się kompletnie niewidoczne i trudno dostępne. Półki w szafie czy garderobie (o ile nie są to wysuwane półki na buty) powinno się montować na wysokości powyżej 90 cm. Dzięki temu zapewnimy sobie do nich łatwy dostęp. Do zbyt nisko umieszczonych trzeba się często schylać, trudno zobaczyć, co na nich leży, więc (o ile nie są to rzadko używane przedmioty) należy takich rozwiązań unikać. Tuż nad podłogą zamiast półek lepiej sprawdzą się szuflady. Szuflady - optymalne wymiary to głębokość 12-18 cm i szerokość minimum 60 cm. Jeżeli są zbyt głębokie i wąskie, umieszczone w nich ubrania nawarstwiają się i w efekcie trudno coś znaleźć. Szuflady nie mogą być umieszczane zbyt wysoko – powyżej 90 cm będą kompletnie niepraktyczne. Nie zobaczymy, co znajduje się w środku, i trudno będzie coś z nich wyjąć. To samo dotyczy drążka montowanego w szafie. Taki przeznaczony na rzeczy codziennego użytku najlepiej zawiesić mniej więcej na poziomie 150 cm. Wyżej umieszczone półki i drążki sprawdzą się raczej w przypadku rzeczy sezonowych i rzadziej używanych – chyba że korzystają z nich domownicy wysokiego wzrostu. Wybierając szafę, należy zawczasu oszacować ilość ubrań i dokładnie zastanowić się, ile i jakiego rodzaju akcesoriów będzie nam potrzeba. Brak szafki czy półki lub zbyt ciasna przestrzeń przeznaczona na torebki i wyższe buty spowoduje, że będą one stały na wierzchu, zwykle na podłodze. Nieprzewidzenie miejsca na krawaty, szuflady na odzież delikatną czy drążka na dłuższe sukienki sprawi, że te rzeczy będą się gniotły i niszczyły. Także brak zamkniętej szafy na garnitury czy wyjściowe suknie spowoduje, że będą się kurzyły i brudziły.
Przeszklona szafa do sypialni
Przezroczysta szafa w sypialni? Jak najbardziej! To świetny pomysł w projekcie nowoczesnej sypialni.
foto: serwis prasowy Elfa
Nowoczesna sypialnia
foto: Materiały prasowe Wajnert
Bielona szafa do sypialni
Bielona szafa idealnie współgra z resztą aranżacji sypialni. Dopełniając fronty szafy lustrem, nadajemy jej wyjątkowej lekkości i delikatności.
foto: Marcin Czechowicz
Szafa w sypialni
Białe fronty szafy w sypialni są świetnym rozwiązaniem do wnętrz minimalistycznych. Subtelna zabudowa nie będzie wychodziła na prowadzenie aranżacji, a mimo tego będzie pełniła funkcję pełnowartościowej garderoby.
foto: Mariusz Bykowski
Czarna szafa w sypialni
W nowoczesnym projekcie sypialni świetnie zaprezentuje się szafa w kolorze czarnym, która nada aranżacji niebywałej elegancji.
foto: Sylwester Rejmer
Projekt nowoczesnej łazienki
Decydując się na szafę do sypialni, możemy sprytnie "ukryć" ją we wnętrzu wybierajać fronty, która idealnie stopią się z wnętrzem.
foto: Marcin Czechowicz
Meble do salonu i sypialni
Meble do sypialni: system szaf Kamix od Black Red White.
foto: mat. pras. Black Red White
Szafa w nowoczesnej sypialni
Klasyczne szafy ustawione obok siebie pełnią funkcję pełnowartościowej garbderoby. Wzbogacenie ich frontów o ciekawy wzór sprawia, że są one jednocześnie dekoracją sypialnego wnętrza.
foto: Michał Przezdzik
Szafa do sypialni tapeta
foto: Łukasz Kozyra
Garderoba w sypialni
foto: Marcin Czechowicz
Klasyczna szafa do sypialni
foto: Krzysztof Zasuwik
Pojemna garderoba Elfa
Na funkcjonalność garderoby niemały wpływ ma ergonomicznie zaplanowane wyposażenie. Ilość półek, wieszaków czy koszy musi odpowiadać naszym potrzebom.
foto: Materiały prasowe ELFA
Biała szafa w sypialni
Szafa w w ukryciu? Tak. Tak. I jeszcze raz tak! Dzięki zdecydowaniu się na białe i proste fronty zabudowa "zlewa" się ze ścianą, dzięki czemu tworzy jednolitą płaszczyznę.
foto: Michał Przezdzik
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...