Umywalka nablatowa – modna, wygodna, efektowna. Galeria inspirujących zdjęć
Umywalkę nablatową można zaaranżować na sto jeden sposobów. W każdej wersji umywalka nablatowa podkreśli styl łazienki i doda jej charakteru. Zobacz propozycje – może któraś szczególnie przypadnie ci do gustu.
Umywalka nablatowa – we wnęce
W małej łazience ze skosami (proj.: Magdalena Dobródzka, pracowanie O Z KRESKĄ) strefę umywalkową umieszczono vis-à-vis prysznica, we wnęce. Owalna umywalka stanęła na drewnianej szafeczce z wysokimi nóżkami, które odejmują meblowi kilogramów. Kafelki są tylko tam, gdzie to niezbędne – na podłodze, w kabinie prysznicowej i właśnie przy umywalce. Owalna forma umywalki znalazła kontynuację w postaci lustra o miękkich liniach. Z kolei wieszak-drabinka i taboret nawiązują do grafiki naklejonej na ścianie nad umywalką – narysowanych czarną kreską polnych roślin. Oprócz tego są tutaj również kolorowe dekoracje: wieszaczki-zwierzątka oraz wskakujący do umywalki nurek i obrazki.
Umywalka nablatowa – umywalka jak jajko
Obłą umywalkę o niespotykanym kształcie (Ciottolo, Duravit) ustawiono na blacie wyłożonym szarym gresem (Delta Town Sydney, Ceramiche Caesar). Z błękitnej mozaiki (La Rambla Barcelona 4B, Maciej Zień, Tubądzin) „wychodzi” bateria podtynkowa (Vado). Mnogość kształtów została opanowana dzięki stonowanej, spójnej kolorystyce.
Umywalka nablatowa – robota DIY
Drewnianą umywalkę wykonała sama pani domu, która zajmuje się stolarstwem (pracownia Alicja w Krainie Drewna). Umywalka powstała kawałka wypróchniałej topoli. Alicja wydrążyła próchno ze środka i pozostawiła drewno na rok do wyschnięcia. potem zalała je je żywicą epoksydową. Lustro nad umywalką jest następnym plastrem ciętym z tej topoli, po usunięciu próchna drewno zostało zaolejowane. W otwórze zamontowano lustro.
Umywalka nablatowa – w kontraście
Perłowy blask płytek ściennych i biało-szara szlachetna posadzka to doskonałe tło dla białych umywalek (Malo), wanny (Modern), miski sedesowej (Decos) o miękkich, organicznych liniach (marka Massi). Drewniany blat także nawiązuje formą do natury. Fotel Peacock (tym razem z wysokim oparciem) oraz lampa (np. Eos, Umage) i eukaliptusowe gałązki to nadają całości wyraźny kierunek boho.
Umywalka nablatowa – na starej desce
Podstawą pod umywalkę nablatową może się stać np. wiekowa gruba deska. Jest duża, więc obok umywalki zostanie sporo miejsca na kosmetyki i akcesoria. Tu wykorzystano płytki Zirconium (Tubądzin) i baterię podtynkową Rustilo (Sanisilesia). Deskę zabezpiecz lakierem (np. do jachtów) albo olejem (nałóż kilka warstw i co jakiś czas zabieg powtarzaj).
Umywalka nablatowa – funkcjonalnie i estetycznie
Ta niewielka łazienka jest wysoka, więc aby nie powstał tzw. efekt studni, ściany podzielono na trzy poziome części: tworzą je heksagonalne jasnoszare płytki (Hexatile Blanco, Equipe Ceramicas), pas ciemnoszarej farby i biały pas sztukaterii łączący się z sufitem, który rozjaśnia wnętrze. Posadzka w geometryczny biało-szary wzór (Goroka Gris, Vives Ceramica) ożywia łazienkę. Strefa umywalkowa to udane połączenie funkcji i estetyki. Jasnoszara szafka ze skórzanymi uchwytami ma blat z litego dębu dla ocieplenia. Prostokątna umywalka (Traffic) jest spora, pozwala na komfortowe korzystanie. Jej prosta forma koresponduje z brodzikiem (Roca) – baterie z serii Bozz marki Kludi uzupełniają obie strefy.
Umywalka nablatowa – w netralnych szarościach
Szafkę pod umywalkę z baterią Vivenis (Hansgrohe) wykonano z drewna o delikatnym usłojeniu, jego odcień jest stonowany, wręcz szarawy. Swoją temperaturą idealnie wpisuje się w neutralną szarość ścian łazienki, które pomalowano farbą odporną na wilgoć, np. Magnat. Delikatny, chłodny odcień sprawia, że pomieszczenie optycznie staje się większe.
Umywalka nablatowa – czarna niecka
Szafirowolawendowe odcienie ścian, ciemny blat, a na nim umywalka jak czarna niecka… Przy niej zaś niczym rzeźba wysoka bateria Talis E (Hansgrohe) o matowym wykończeniu – funkcjonalość i szyk.
Umywalka nablatowa – orientalnie i organicznie
Minimalistyczna łazienka nawiązująca do estetyki japońskiej. Mamy delikatnie cieniowane szare płytki na ścianach i posadzce, a do tego jasne drewno (także płytki), plecionki i bambus. Organiczne formy misy sedesowej i klapy oraz umywalki to piękne nawiązanie do natury. Nablatową umywalkę umieszczono na drewnianym podwieszanym blacie, dzięki czemu prezentuje się lekko i nawiązuje do podwieszanej miski WC z drewnianą klapą.
Umywalka nablatowa – lekko na tle czerni
W tej łazience (proj.: Magdalena Dobródzka, pracowanie O Z KRESKĄ) strefę umywalkową umieszczono vis-à-vis prysznica. Ścianę wyłożono tymi czarnymi płytkami we wzór jodełki, by optycznie rozsunąć przestrzeń. Drewniana szafka i wielkie okrągłe lustro odwracają uwagę od mankamentów architektonicznych pomieszczenia (m.in. uskoki ścian po bokach). Kompozycję dopełniają dekoracyjne elementy boho, w tym przeskalowane lampy z plecionki (też poprawiają proporcje wnętrza).
Umywalka nablatowa – scandi boho
Płytki w odcieniach szarości w łazience można ożywić elementami boho. Konsola z jasnego drewna dźwiga „dwuosobową” umywalkę (Laufen) ozdobioną złocistymi bateriami (GROHE). Na półce pod blatem duże kosze mieszczą ręczniki i inne drobiazgi. Lustro w ramie ze sklejki (także lampa i ozdoby, Westwing.pl) zwielokrotnia przestrzeń i z racji kształtu łagodzi geometryczne formy sprzętów.
Umywalka nablatowa – lekki vintage z loftem
Bufet z jasnego drewna na skośnych nóżkach ma w sobie lekkość mebli z połowy XX wieku. Stanęła na nim umywalka jak z kamienia (np. VidaXL, Vela, Viadurini, Asoris). Kosz na bieliznę do prania, drabina-wieszak na ręczniki (szare, oczywiście!), stolik z lamelkowym korpusem trzymają się konwencji. Lekko loftowej konwencji dodają łazience (wyposażenie Westwing.pl) czarne elementy: ścianka wydzielająca prysznic, bateria umywalkowa, lustro. Dzięki nim wnętrze zyskało indywidualny charakter.
Umywalka nablatowa – miękkie linie
Blat szafki podumywalkowej został wykonany z dębu bejcowanego na orzech, podobnie jak reszta łazienkowej zabudowy (na zamówienie). Szafka wisząca oraz szuflady umieszczone pod umywalką zapewniają dużo miejsca do przechowywania. Lustro w srebrnej ramie pani domu kupiła w Leroy Merlin. Na podłodze jest parkiet przemysłowy, ścianę chroni gres. Wolno stojąca wanna (Marmite) jest ze zmielonego marmuru. Zwróć uwagę na miękkie linie białej ceramiki – celowo dokonano takiego wyboru. Wanna i umywalka wyglądają jak z jednej rodziny.
Umywalka nablatowa – model półblatowy
Łazienka w starej kamienicy z pomysłem nawiązuje do danych mód: zwykłe białe płytki na ścianie i szarobeżowe niczym serwetkowy patchwork (Mutina) na podłodze tworzą miły klimat. Zrobiona na zamówienie podwieszana szafka pod półblatową umywalkę (np. Roca, Villeroy & Boch, Kerasan, Koło) wygląda jak dane szafy biblioteczne. Wnęka nad toaletą i bidetem została zamknięta minimalistycznymi matowymi frontami w odcieniu taupe.
Umywalka nablatowa – na konsolce
Niewielką łazienkę powiększono wizualnie nie tylko za pomocą dużej tafli lustra. W tym zadaniu pomogły też wielkoformatowe płytki delikatnie cieniowane oraz małe, z delikatną fakturą (Folded by Raw Edges, Mutina, ale także w dającym powietrze jasnym odcieniu. Kolejny trik to zastosowanie baterii podtynkowych (Bozz, Kludi), bo dzięki nim też zyskuje się więcej miejsca. Podłużna umywalka (Happy D.2, Duravit) stanęła na wąskiej, fornirowanej konsolce. Pod jej odcień dobrano płytki imitujące deski. W ścianach z gips-kartonu obłożonych szarymi płytkami zaprojektowano półki wnękowe (odbicie w lustrze) na ręczniki, flakony, świece zapachowe. Półki pełnią bardziej funkcję dekoracyjną niż praktyczną, ale doskonale urozmaicają gładkie płaszczyzny.
Umywalka nablatowa – praktyczny blat
Długim blatem (Dębowy, Dlh.pl) możesz nakryć szafkę albo połączyć dwie szafki-słupki. Z tego samego surowca warto też zrobić np. parapet, półki itp. Jeśli jest miejsce, zrób go od ściany do ściany. Swobodnie na nim staną umywalka oraz toaletowe utensylia i dekoracje. Wybarwienie drewna dobierz do odcienia szarości ścian czy podłogi.
Umywalka nablatowa – naturalnie dla dwojga
Jasne odcienie szarości i ciepłe drewna to, zdaniem właścicieli, doskonały przepis na stonowaną, przytulną łazienkę. Dwa fornirowane dębem słupki (ten z lewej poza kadrem) oflankowują strefę umywalkową i świetnie się nadają do przechowywania akcesoriów łazienkowych. Szafki mają gładkie fronty, co gwarantuje porządek optyczny, ale ułatwia też sprzątanie. Dębowy blat stolarz zabezpieczył przed wilgocią. Stanęły na nim dwie kwadratowe umywalki (One CeraStyle), które uzupełniono podtynkowymi bateriami z kwadratowymi nakładkami ściennymi (Project-Tres, Tres). Ściany wykończono betonem architektonicznym, a posadzkę wyłożono płytkami gresowymi White Context (marki Astor Ceramiche), które przypominają stary kamień. Wysoki kosz (Zarahome.com) i bukiet suchych traw dopełnia całość.
Umywalka nablatowa – wersja eko
Jasnoszare, niemal białe ściany jako tło, kawał pięknego drewna jako blat pod umywalkę jakby wyciosaną z kamienia z prostą baterią (także natryskowa ścienna, Alba VerdeLine, Ferro), drewniana konstrukcja spinająca strefę umywalkową, prysznic wyznaczony przez kamyki (np. mozaiki kamienne: Otoczaki, Mozaika; Big don, Dunin), kosze z grubej plecionki i wisienka na torcie – makramowy kwietnik wiszący!
Umywalka nablatowa – skandynawska wygoda
Konsole z litego drewna wykonał według projektu właścicielki stolarz Marcin Grupiński (pracownia M Kwadrat). Nad wpuszczonymi w blat umywalkami (Koło, baterie Grohe) znajdują się lustra (IKEA) nawiązujące kształtem do okrągłego okna – bulaja. Na mniej atrakcyjne utensylia kupiono koszyki z trawy morskiej (Action).
Umywalka nablatowa – skandynawska wygoda
Biel, szarości, drewno, mosiądz i rośliny – prosto, naturalnie i efektownie. Cegłę i farbę na ścianach uzupełnia winylowa podłoga odporna na wilgoć (wzór Beton oyster, kolekcja ILLUME, Quick-Step.com.pl). Okno dachowe pozwoliło zawiesić nad wanną kwiaty (wybrano gatunki lubiące wilgoć i znoszące półcień). Przy ceglanej ścianie stanęła na szafce z lamelek prostokątna szara umywalka (np. Artaj, Berstein, Mexen) z podtynkowymi bateriami jak ze starej fabryki.
Umywalka nablatowa – na tle czarnej cegły
Strefę umywalki pod skosem wyznaczają cegły pomalowane na grafitowo i takie płytki (Marazzi), które skonfrontowano z bielą ścian. Takiej też nablatowej umywalce dano za podstawę rozbiórkowe drewno, które miodowym odcieniem ociepla wnętrze. Lustro (Hay) i lampa z betonowym kloszem (Aplomb) podbijają industrialne naleciałości. Chcesz zaolejować blat? Użyj oleju na gorąco – wniknie nawet 5 mm w głąb drewna.
Umywalka nablatowa – wszystko własnej roboty
W wąskiej łazience na szczególną uwagę zasługuje pomysłowa zabudowa autorstwa gospodarza, Lecha Peresa (Pracownia Pokojowe Renowacje), który sam zaaranżował wszystkie wnętrza. Wykorzystał toaletkę z okresu międzywojennego. Rozjaśnił chemicznie drewno, bo pozostawiony w pierwotnym wybarwieniu (bardzo ciemny orzech) mebel przytłoczyłby wnętrze. Fragment starego worka jutowego dyskretnie kryje front uchylnego kosza na bieliznę do prania. Umywalka i bateria są białe, minimalistyczne; upolowane bardzo tanio na wyprzedaży. Nad lustrem właściciel zawiesił metalowy szyldzik ze starego piekarnika niemieckiego.
Umywalka nablatowa – naturalnie ze złotem
Podwieszany mebel pod dwie okrągłe umywalki to połączenie modułów w naturalnym odcieniu drewna, bieli i zieleni, co wpisało go w aranżację łazienki urządzoną blisko naturze, ale szykownie. Na kolekcję płytek Markuria (Cersanit) składają się m.in. płytki White Mat, Chevron i Chesterwood. Razem stworzyły świetne tło dla białej ceramiki oraz złotych akcentów, tym podtynkowych, minimalistycznych baterii. Z liczbą złotych dodatków nie przesadzono, więc dyskretnie dopełniają aranżację. Zwróć uwagę na montaż luster – wiszą na… złotych rurkach!
Umywalka nablatowa – na mocnych nogach
Klasyczne płytki (market budowlany) zestawiono z tapetą w szalony, roślinny wzór. Maszyna do szycia po prababci została rozebrana, a żeliwne nogi przykryto blatem pod różową umywalkę (także pozostała armatura i baterie Rea.pl). Czarna podstawa znalazła swoją kontynuację w postaci czarnych, metalowych profili kabiny prysznicowej. Delikatna różowa misa nawiązuje do pastelowych motywów tapety.
Umywalka nablatowa – wygoda na blacie
Minimalistyczne nawiązanie do natury: prosty drewniany blat, na nim umywalka jak z kamienia (w rzeczywistości może być z betonu czy konglomeratu) ze srebrzystą baterią (także deszczownia z natryskiem i baterią wannową Fiesta, Ferro. Do tego jak krople wody: lustro i abstrakcja w drewnianej ramie. Nawet tonąca w zieleni wanna z natryskiem kojarzy się z wodospadem. Szarość ścian i płytek stanowi neutralne i piękne dopełnienie.
Umywalka nablatowa – własny projekt
Utrzymany w loftowym stylu mebel pod umywalkę nablatową zaprojektowana właścicielka. Metalowe ramy tworzą konstrukcję pod szuflady o pełnych frontach i szafkę z dwuskrzydłowymi drzwiczkami z metalowej siatki. Blat zaś składa się z wmontowanej sztywnej płyty i przyklejonych do niej płytek (Paix Sombra, Vives). Dębowe listewki to kropka nad i. Czarne umywalka i bateria (Omnires) świetnie prezentują się na biało-czarnym drobnym wzorze. Okrągła rama lustr i czarny metalowy kinkiet (Loft Matt Black, Ledigo.pl) podkreślają industrialny klimat łazienki. Warto zwrócić uwagę na wiszącą szafeczkę – to dzieło pana domu, który zrobił ją z różnych drobnych elementów pozostałych po remoncie.
Umywalka nablatowa – z pomysłem
Lustro o oryginalnym kształcie może stać się najważniejszym punktem nadblatowej części wystroju strefy umywalkowej. Nie bez znaczenia jest tło, na jakim wisi. Im lustrzana tafla jest większa, tym ściana może być bardziej wzorzysta. Tu imitacja kamienia znalazła kontynuację w blacie konsoli pod umywalkę z czarną baterią (Algeo Black, Ferro). Warto też zadbać o ładne lampy, nawet takie „salonowe”, ale najlepiej z pełnym szklanym kloszem dla bezpieczeństwa.
Umywalka nablatowa – mebel z recyklingu
Umywalkę nablatową (Cersanit) z baterią sztorcową Paloma Retro (Silla) osadzono na stoliku własnej roboty. Jego podstawę stanowią żeliwne nogi od maszyny Dietrich należącej niegdyś do babci gospodyni. Okrągłe lustro (IKEA) powiększa przestrzeń i zdradza, że na przeciwległej ścianie wisi półeczka z szufladkami z kompletu mebli kuchennych z domu babci.
Umywalka nablatowa – skandynawska uroda
Łazienka skąpana jest w bieli, zarówno tej czystej, o chłodnym odcieniu, jak i złamanej, zbliżonej do koloru kości słoniowej. Do wnętrza wpada światło rozproszone przez roletę w beżowe pasy (Dekoria.pl). Do pięknej szafki o postarzonym przecieranym blacie (Vintagehome.com.pl) dobrano okrągłą umywalkę nablatową oraz minimalistyczną baterię ścienną (Roca). Lustro w szerokiej ramie przyjechało z IKEA, kinkiety to łup z aukcji internetowej.
Umywalka nablatowa – piękna misa
Umywalki nablatowe są nie tylko w fantastycznych kształtach, ale i kolorach, a także we wzory
i przezroczyste. Wybierając model niezwykły, sprawisz, że to właśnie umywalka stanie się gwiazdą aranżacji, tak jak w propozycji marki Lene Bjerre. Dobierz do niej podkreślające jej charakter baterie oraz łazienkowe utensylia.
Umywalka nablatowa – lekko i efektownie
Bazę wystroju stanowi błękit o lodowym odcieniu (farba) i imitacja marmuru o szarym użyłowieniu (płytki, np. Tubądzin). Chłodno! na szczęście doskonałym sposobem na „ocieplenie” klimatu okazało się zastosowanie złota i to w różnych wariantach. Podwieszana szafka (BAU) pod umywalkę ma ciemnozłote fronty i uchwyty, a na białym blacie mamy złocisty wazon oraz umywalkę ze złotą baterią (Omnires). Powyżej lustro (BoConcept) z barwioną na złoto taflą oraz kinkiety o złotych oprawach. Złoty wieszak na ręczniki oraz… złote detale kosmetyków już zupełnie nie dziwią!
Umywalka nablatowa – z nutką retro
Niewielka łazienka mieści i tzw. półwannę i prysznic oraz WC i właśnie strefę umywalkową, którą widzimy na zdjęciu. Dzięki zastosowaniu jasnych odcieni – blada szarofiołkowa farba, białe płytki (Blanco, Vives), biało-szare wzorzyste kafelki (Manises Geotiles) – oraz białej ceramiki sanitarnej (Marmorin) łazienka sprawia wrażenie większej i pełnej „powietrza”. Współczesne materiały połączono ze stylizowanymi formami armatury (Classic, Tress) i akcesoriów (lusterko toaletowe, puzderka). Mebel pod umywalkę to zwykła sosnowa zabudowa pod wymiar, tyle że pomalowała i ładnie zaaranżowana. Odcień starego mosiądzu ociepla całość i podkreśla klimat dawności, z kolei pojemniki i misa w odcieniu miedzi i dizajnerskich formach (NAP) puszczają oczko w kierunku nowoczesności.
Umywalka nablatowa – po skandynawsku z klimacikiem
Białe płytki na ścianie oraz szachownica na posadzce to klasyka gatunku, która zawsze się sprawdza (choć chyba lepsze byłyby płytki nie fazowane) i może stać się punktem wyjścia dla aranżacji łazienki w dowolnej niemal konwencji. Tu ceramikę uzupełniono srebrzystymi bateriami z kolekcji Algeo Square marki Ferro, które także są uniwersalne. Dopiero więc dodanie drewna i plecionek zadecydowało o charakterze łazienki. Świetną robotę zrobił prosty mebel pod umywalkę oraz taboret jak z wiejskiej chaty (albo... wnętrza eko czy orientalnego), który rozjaśniono. Teraz drewno ma chłodny, wyszarzały odcień. W tym samym tonie są plecione kosze, drewniane akcesoria i „dywanik” przy wannie.
Umywalka nablatowa – składanka retro
Łazienkę urządzono w spiżarni zwanej kiedyś komorą. Umywalka nablatowa stanęła, na wiekowej szafce. Nad nią zawisło fazowane lustro w starej ramie. Ściany obłożono płytkami z serii Black & White Pattern, Cersanit. Obrazy to zbiory rodzinne, dwa z nich wisiały nad łóżkiem mamy Anety.
Umywalka nablatowa – minmalistycznie z pomysłem
Płytki cementowe z wyrazistym rysunkiem lastriko z kolekcji Granddust (Paradyż) mają chłodne lub ciepłe odcienie. W obu przypadkach dodanie kilku złotych elementów wyposażenia to strzał w dziesiątkę, bo połączenie jest bardzo modne i atrakcyjne. Organiczne kształty umywalki nablatowej, lustra, wazonu idealnie uzupełniają aranżację.
Umywalka nablatowa – rustykalnie
W tym przypadku funkcję umywalki nablatowej powierzono staremu zlewowi kuchennemu, który stanął na blacie własnej roboty. Zasłonka skrywa półki z chemią łazienkową. Rustykalny charakter łazienki podkreślono przetarciami na meblach i płytkami. Na ścianie położone są płytki weneckie z Leroy Merlin (takie jak w kuchni), a na podłodze włoska terakota.
Umywalka nablatowa – elegancko ze złotymi akcentami
Płytki imitujące marmur (np. Tubądzin) położono na dole, powyżej zaś mają odcień niebieski (np. Opoczno, Paradyż)i do złudzenia przypominają tapetę. Podwieszana szafka z owalną umywalką są białe, by nie wyróżniały się zbytnio na tle bieli. Clou aranżacji stanowią złote baterie (Omnires), dodatki i akcesoria. Lustro w złotej oprawie (Styldekor.pl), choć okrągłe, jest zwykłe, nie barwione, a nad nim – pojedynczy kinkiet (Lumina). Elegancka całość to wynik konsekwencji i umiaru.
Umywalka nablatowa – bliźniaczy zestaw
Strefę umywalkową zaprojektowano tak, by dwie osoby mogły z niej jednocześnie korzystać. Są więc dwa bliźniacze komplety: umywalek (Cersanit) ze sztorcowymi bateriami i luster w drewnianych ramach. Korespondują one z drewnianym blatem na metalowych nogach. Wszystko zaś spinają czarne płytki (Cersanit).
Umywalka nablatowa – eklektycznie na stoliku
Stolik z połowy XX wieku zabezpieczono farbą do drewna w modnym szarym odcieniu (blat można by było zastąpić grubym szkłem z oszlifowanymi krawędziami). Na nim stanęła umywalka z ciekawym podcięciem (Cersanit)
i baterią sztorcową retro (podobna np. na Allegro.pl). Zamontowano ją wręcz idealnie, czyli tak, że strumień wody z wylewki leci wprost w otwór odpływu. Dzięki temu woda nie rozpryskuje się poza krawędzie misy.
Umywalka nablatowa – wąsko pod skosem
Rustykalne belki, czy to konstrukcyjne, czy ozdobne, posłużyły za punkt wyjścia dla stelaża pod umywalki – na poziomej położono taflę hartowanego szkła. Z racji szczupłości miejsca baterie zamontowano niekonwencjonalnie, bo z krótszego boku podłużnych mis. Za nimi ogromne lustro efektownie przydaje łazience głębi.
Umywalka nablatowa – urok nostalgii
Nowoczesna umywalka (Ideal Standard) została ulokowana na starej szafce nocnej i uzupełniona minimalistyczną baterią (podobne, np. Rea, Omnires, Silla). „Cegiełki” na ścianie wpisują się w konwencję stylowego miksu.
Umywalka nablatowa – pełna harmonia
Na podwieszanej szafce zamontowano prostokątną umywalkę o lekko wyoblonych narożnikach (Athena, Uptrend, Otownetrze.pl). Minimalistyczne formy oraz biel, jasne szarości i naturalne drewno (albo jego imitacja) dają wrażenie harmonii i spokoju, a sama łazienka wydaje się jeszcze bardziej przestronna.
Umywalka nablatowa – konstrukcja loftowa
Stelaż pod blat umywalki (także kabiny prysznica) wykonano ze stali i zabezpieczono antykorozyjnie (ale można
by użyć malowanego proszkowo aluminium). Na blacie stanęła oszczędna w formie misa, którą zdobi czarna bateria Night Sky (Bruma Lusitano) podkreślająca industrialny styl wnętrza.
Umywalka nablatowa – na piewszym planie
Na tle ściany wyłożonej ciemnymi płytkami ulokowano strefę umywalkową, która stanowi główny punkt aranżacji łazienki. Masywna szafka o loftowych korzeniach dźwiga nablatową prostokątną umywalkę o wyoblonych rogach (np. Kerra, Roca, Cersanit). Nad nią zamontowano ogromne orientalne lustro z metalowej ramie. Aby ta część łazienki skupiła uwagę, kabinę prysznicową wybrano niemal niewidoczną (Furo Brushed GunMetal Walk-in, Radaway).
Umywalka nablatowa – czarna koronka w roli głównej
Nogi od starej maszyny do szycia, które wyglądają jak żeliwna koronka, to wytrzymała i ładna podstawa dla umywalki. Blat można zrobić z kamienia, drewna, hartowanego szkła. Zamontuj na nim neutralną misę, np. Kerra (tu nogi grają główną rolę) i dobierz pasującą baterię, np. także czarną i o miękkich liniach (podobne na Forb.pl, Allegro.pl).
Umywalka nablatowa – postument hademade
Ten prawdopodobnie wykonano z kątownika i płyt gipsowo-kartonowych, które potem obłożono glazurą. Na blacie ozdobionym dekorem znalazło się miejsce dla owalnej niskiej umywalki. Idealnie wpisuje się ona w klimat dawności. Do niej pasowałaby bateria stojąca stylizowana na retro, np. z porcelanowymi dźwigniami.
Umywalka nablatowa – na tle czerni
Lśniąca bielą geometryczna umywalka nablatowa (Koło) stanęła na blacie z wiekowego drewna. Do gry barw i faktur włączają się także pomalowane na grafitowo cegły i płytki (Marazzi), na tle których delikatnie srebrzy się podtynkowa bateria (Tres). Intrygujący efekt uwypukla punktowe światło padające z betonowej osłony lampy (Foscarnini).
Umywalka nablatowa – wizualna lewitacja
I w tej aranżacji wykorzystano taflę lustra od sufitu do podłogi. Umieszczona na jego tle wisząca niebieska szafka
z ulokowaną na niej podłużną niską umywalką (PuraVida) zdają się unosić nad ziemią. Baterię podtynkową (Citterio E, Axor), zamontowano na lustrze – powodzenie tej operacji zależy od umiejętności fachowców. Lepiej więc wybrać
sprawdzonych.
Umywalka nablatowa – wszystko w kolorze
Umywalka nablatowa może spektakularnie wyglądać w kolorze, np. Axel (Uptrend, Otownetrze.pl). Możesz ulokować ją na białej szafce, ale pokombinuj z meblami w innych barwach. W tej propozycji bladoróżowa misa stanęła na szafce w stonowanym odcieniu zieleni.
Umywalka nablatowa – filmowa oprawa
W efektownej łazience, w której motywem przewodnim są plakaty i grafiki filmowo-muzyczne związane z pasjami właścicieli strefę umywalkową stworzono, łącząc stare z nowym. Wiekowy bufet kupiony na aukcji internetowej został zabezpieczony przed wodą. Na nim stanęła płaska umywalka nablatowa (PuraVida, Duravit),a uzupełnia ją bateria podtynkowa (Bimax, Tres). Fazowane płytki zabezpieczają ścianę przed wodą.