LED: dekoracyjne oświetlenie we wnętrzu
Oświetlenie LED-owe ma w porównaniu do żarówek halogenowych i żarnikowych sporą przewagę. Jest produktem energooszczędnym, o długiej żywotności, większej odporności na uszkodzenia mechaniczne, nie zawiera szkodliwych substancji, między innymi rtęci. Oświetlenie LED występuje w postaci pojedynczych świetlówek, taśm, modułów, prętów. Biała lampa w kuchni ARANŻACJE >>> Żarówki LED-owe nie przepalają się gwałtownie jak zwykłe żarówki - jeśli ich żywotność dobiega końca, zaczynają emitować coraz słabsze światło. Tego typu oświetlenie możemy z powodzeniem zastosować w sypialni, kuchni, łazience i salonie. Zobacz nasze pomysły na oświetlenie LED!
Światło LED w sypialni
W sypialni postawiono na stonowane kolory: szarość, beż, brąz. Łóżko z tapicerowanym zagłówkiem zostało umiejscowione w zabudowie meblowej. Nastrój i przytulny klimat stworzono dzięki LED-owemu oświetleniu, zamontowanemu we wnęce. Takie rozwiązanie gwarantuje, że światło nie bedzie drażniące dla oczu.
foto: Mariusz Bykowski
Oświetlenie LED w salonie
W salonie wyróżnia się sufit z taśmami LED-owymi emitującymi niebieskie światło
foto: GettyImages
Oświetlenie LED w łazience
Ta niezwykła łazienka przykuwa uwagę graficzną tapetą z wakacyjnym, niebieską umywalką i szafką pod nią, w tym samym odcieniu. Wzdłuż gipsowych listew sztukateryjnych zamontowano węże LED-owe, co dało ciekawy efekt.
foto: Radosław Wojnar
Światła LED w suficie
Dzięki wykorzystaniu dużego lustra, które pokryło całą powierzchnię nad umywalką, wnętrze zyskało optycznie na wielkości. Oświetlenie LED umieszczone na skośnej ścianie odbija się w lustrze, co daje zwielokrotniony efekt.
foto: Mariusz Bykowski
Światło LED w towarzystwie cegły
Łazienka ma elektyczny styl, łączący industrialny z nowoczesnym. Ceglanej ścianie towarzyszą drewnopodobne płytki, szafki z MDF-u, a w suficie podwieszanym ukryto listwę LED. Ruda cegła mimo industrialnego charakteru wprowadza ciepło i przytulność do łazienki.
foto: Mariusz Bykowski
LED w czarno-białej kuchni
Te nowoczesną kuchnię urządzono w silnie kontrastującej tonacji bieli i czerni. Uwagę przykuwa okrągły, metaliczny okap kuchenny, całość zaś oświetlają lampki LED. Są one dobrze ukryte - sączą przyjemne światło i nie rażą w oczy.
foto: Piotr Mastalerz
Lampki LED nad blatem kuchennym
W tym jasnym, eleganckim wnętrzu spotykamy podłogę w jodełkę, prosty, drewniany stół, tapicerowane krzesła w intensywnym niebieskim odcieniu, szarą boazerię, białą wyspę kuchenną. Pod wiszącą szafką zamontowano diodę LED, subtelnie oświetlającą blat ciepłym światłem.
foto: Marcin Czechowicz
LED w salonie
Salon został urządzony w ciemnej tonacji, z wykorzystaniem szarej, narożnej sofy, ozdobionej poduszkami, metalowo-szklanych stolików, dywanu zmieniającego kolor pod naciskiem stóp. Przytulny nastrój sprzyjający relaksowi osiągnięto dzięki zastosowaniu oświetlenia LED-owego zamontowanego w suficie.
foto: Rafał Poławski
Światło LED w kuchni
Nad jesionowym blatem kuchennym widzimy hartowane szkło. Jest ono łatwe do czyszczenia i można na nim rysować, a odbijając światło powiększa się optycznie wnętrze. Światełka LED-owe umieszczono pod okapem i na obudowie rury okapu. Nienachalnie i skutecznie oświetlają one wnętrze.
foto: Mariusz Bykowski
Światło LED w łazience
Płytki na podłodze z efektem optycznej iluzji dodają łazience dynamizmu, a modne, białe fazowane płytki ceramiczne optycznie ją powiększają. Wzór płytek odbija się w błyszczących szafkach, podkreślając efekt trójwymiarowości. Nad lustrem znajduje się dioda LED, skutecznie je oświetlająca.
foto: Radosław Wojnar
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...