Wieniec adwentowy z gwiazdą betlejemską. DIY krok po kroku. ZDJĘCIA
Wieniec adwentowy z gwiazdą betlejemską. DIY krok po kroku
Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji stroików DIY z wykorzystaniem poinsecji w różnych stylach – tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.
Wiszące ozdoby w naturalnym stylu
Kompozycja, której podstawą jest słomiany wieniec, pokryta jest mchem i owocami ligustru. Poinsecje są włożone do probówek z wodą, a do wieńca dołączone są porośnięte gałązki (m.in. sosny).
Wiszące ozdoby w naturalnym stylu
Wieńce adwentowe tradycyjnie mają cztery świece. Czasem jednak warto przełamać konwenanse – jak w tym wiszącym stroiku z ośmioma świecami. Taki nietypowy wieniec bez wątpienia spodoba się entuzjastom mniej tradycyjnych koncepcji. Świecznik ozdobiony bombkami, gałązkami oraz miniaturowymi gwiazdami betlejemskimi jest interesującym detalem bożonarodzeniowej dekoracji.
Wiszące ozdoby w naturalnym stylu
Jodła szlachetna jest fantastyczną bazą dla stroika adwentowego. Wieniec zdobią cztery świece na podstawkach, szyszki i gałązki modrzewia. Dopełnieniem całości są cięte przylistki poinsecji umieszczone w probówkach z wodą, które zostały wplecione w wieniec.
Kompozycje adwentowe w stylu vintage – KROK PO KROKU
Do wykonania takiego stroika potrzebujemy starą okrągłą tacę, miskę, piankowe kule, gwiazdy betlejemskie, szyszki, mech, cztery świece, wodę oraz nożyce ogrodowe.
KROK 1: Wkładamy piankową kulkę do wody. Czekamy, aż całkiem nasiąknie.
KROK 2: Przycinamy przylistki poinsecji. Zanurzamy końcówki w ciepłej wodzie o temperaturze 60°C, po czym wkładamy je do zimnej wody – dzięki temu przylistki zachowają świeżość nawet do dwóch tygodni. Wbijamy je ciasno w piankową kulkę.
KROK 3: Rozkładamy na tacy kulki z przylistkami gwiazdy betlejemskiej, świece oraz szyszki. Pozostałą wolną przestrzeń uzupełniamy mchem.
Kompozycje w misach bez użycia iglaków
Stroik adwentowy w industrialnym stylu i ciepłej, pastelowej kolorystyce to kolejna elegancka propozycja dekoracji bożonarodzeniowej. W betonowej misie sadzimy miniaturowe poinsecje i sukulenty. Na metalowej obręczy ustawiamy wysokie świece i dekorujemy ją szyszkami sosny oraz powojnikami.
Kompozycje w misach bez użycia iglaków
Małe kompozycje adwentowe nie tylko zmieszczą się na najmniejszym nawet stole, ale mogą być też wspaniałym podarunkiem. Do stworzenia takiej dekoracji potrzebujemy małe gwiazdy betlejemskie i eszewerie. Rośliny wsadzamy do małej ceramicznej misy i wkomponowujemy w nie cztery podstawki na świeczki ze szpikulcami. Luki wypełniamy świeżym, zielonym mchem, nabijamy świece na świeczniki i gotowe!
Kolorowe gwiazdy betlejemskie i zielone gałązki sosny
Kompozycja ta łączy różne odcienie ognistej czerwieni poinsecji i kojące leśne elementy – szyszki, gałązki świerka, sosny oraz jałowca. Wykonanie takiego wieńca jest naprawdę szybkie i łatwe. Na talerzu umieszczamy nasączone wodą kulki piankowe z kwiatami i dodajemy pasujące świece.
wieniec adwentowy
Innym prostym i efektywnym pomysłem na bożonarodzeniowy stroik jest ciasne ułożenie małych gwiazd betlejemskich na tacy lub talerzu i otoczenie ich sosnową girlandą. Dodatkowo wokół kompozycji można ułożyć cztery świece adwentowe. Szybki i łatwy sposób na piękną dekorację.
Wiszący drewniany pierścień z poinsecji – KROK PO KROKU
KROK 1: Zaczynamy od zbudowania drewnianej ramy. Łączymy pięć drewnianych desek w kształt pięcioboku – układamy dwie deski w literę V, tak aby ich końce rozchodziły się. Nakładamy na nie trzecią deskę i w taki sam sposób układamy dwie pozostałe deski. Kładziemy je na uprzednio połączone deski w przeciwnym kierunku. Skręcamy deski w miejscach, gdzie na siebie zachodzą.
KROK 2: Następnym krokiem jest wywiercenie czterech otworów na podstawki do świec ze szpikulcem. Najpierw wywiercamy dwa otwory w drewnianej desce, która była położona jako pierwsza na deskach ułożonych w kształcie litery V znajdujących się na dole. Kolejne dwa otwory wywiercamy na środku każdej z dwóch przeciwległych desek.
KROK 3: W wywierconych otworach umieszczamy podstawki do świec. Dla utrzymania stabilności, przytwierdzamy je przy użyciu masy mocującej.
Wiszący drewniany pierścień z poinsecji – KROK PO KROKU
KROK 4: Kolejną czynnością jest przyklejenie doniczek do desek. Tutaj postępujemy analogicznie jak przy podstawkach do świec – dwie doniczki przymocowujemy do jednej deski, a dwie następne do przeciwległych desek.
KROK 5: Deski owijamy sznurkiem w pięciu miejscach zawieszenia. Robimy węzeł, pozostawiając w każdym rogu jeden długi koniec, który będzie zwisał. Wiszące końce zbieramy i robimy pętlę o dogodnej dla nas długości. Już prawie koniec! Odcinamy takie same kawałki wełnianego sznurka i wstążki i zawiązujemy pętlę. Wieniec jest gotowy do zawieszenia.
KROK 6: Zawieszamy wieniec i przystępujemy do dekoracji: ozdabiamy go ostrokrzewem i gałązkami, używając do tego sznurek lub klej. Na podstawkach umieszczamy świece, które również przyklejamy.
Wiszący drewniany pierścień z poinsecji – KROK PO KROKU
KROK 7: Do doniczek wkładamy gwiazdy betlejemskie. Gotowe!