Wybieramy nowoczesne płyty kuchenne
Płyty grzejne obecnie produkuje się w wielu rozmiarach, nawet już od 30 cm szerokości. Jest to znakomitym ułatwieniem w niewielkich kuchniach lub aneksach kuchennych w kawalerkach. Płyty grzejne zazwyczaj mają formę prostokątów lub kwadratów ale znajdziemy też, idealną na wyspę kuchenną, płytę w kształcie orzecha nerkowca. Nowoczesne płyty grzejne mozemy podzielić ze wzgledu na rodzaj zasilania - mogą, więc korzystać z gazu albo z energii elektrycznej. Na rynku wciąż dostępne są płyty ceramiczne, jednak do najpopularniejszych należą ostanio płyty grzewcze gazowe i indukcyjne. Płyty gazowe mają cały czas mnóstwo zwolenników. Powodem jest niższa cena gazu niż energii elektrycznej, przyzwyczajenie oraz to, ze zawodowi kucharze na których wzoruja sie amatorzy wola gotować na ogniu. Płyty gazowe mogą być wyposazone w płytę główą stalową (inox), stalową emaliowaną albo szklaną (z wysokiej jakości szkła hartowanego) czarną lub białą. Coraz większą popularność zdobywają płyty kuchenne indukcyjne. Ich najwiekszymi zaletami są: wyjątkowa skuteczność i szybkość pracy, zminimalizowanie strat energii, bezpieczeństwo (nagrzewają się tylko nieznacznie), łatwość utrzymania w czystości.
Jak wybrać płytę kuchenną? Płyty grzejne: gazowe, induckyjne, elektryczne
Płyta gazowa w kształcie orzecha nerkowca
Płyta kuchenna gazowa VR 90. Płyty szklane wyposazone są tylko nakładane palniki. Ważną funkcją jest zabezpieczenie przeciwypływowe gazu oraz przed uruchomieniem przez dzieci.
foto: materiały prasowe Teka
Biała płyta grzewcza zasilana gazem
Płyta grzewcza gazowa HF LUX 60, wyposażona w szklana płytę główna w kolorze białym. Idealna do lubianych białych kuchni.
foto: materiały prasowe Teka
Płyty indukcyjne są proste w obsłudze i utrzymaniu w czystości
Płyty grzewcze indukcyjne zdobywaja coraz szersze grono zwolenników. Od dna garnka nagrzewa się pole, a reszta płyty pozostaje chłodniejsza. Nie ma tu oczywiście palników tylko pola (strefy) grzejne, które zresztą dostosowują się do naczyń o różnorodnych kształtach i rozmiarach. Takie płyty nie mają również pokręteł, gdyż uruchamiane są sensorowe (przez dotyk).
foto: materiały prasowe Teka
Płyta indukcyjna w kształcie orzecha nerkowca
Płyta indukcyjna VR TC 95 4i, w kształcie orzecha nerkowca.
foto: materiały prasowe Teka
Biała płyta indukcyjna do nowoczesnej aranżacji kuchni
Płyta IRS 641 WHITE. Biała płyta indukcyjna jest idealna do modnych białych kuchni, szczególnie wyposażonych w biały blat.
foto: materiały prasowe Teka
Płyty indukcyjne wyposażone są w różnej wielkości pola grzewcze
W płytach indukcyjnych przepływ ciepła następuje wyłącznie pomiędzy płytą a dnem (ferromagnetycznym) naczynia. Wytwarza się wtedy siła elektromagnetyczna i powstaje pole indukcyjne emitujące ciepło. To od dna garnka nagrzewa się pole, a reszta płyty pozostaje chłodniejsza. Nie ma tu oczywiście palników tylko pola (strefy) grzejne, które zresztą dostosowują się do naczyń o różnorodnych kształtach i rozmiarach. Takie płyty nie mają również pokręteł, gdyż uruchamiane są sensorowo. Mogą być wykończane z udziałem ramek albo bez nich.
foto: materiały prasowe Teka
Płyta indukcyjna z zaznaczonymi polami grzewczymi
Płyta indukcyjna IRS 643 za zaznaczonymi polami grzewczymi.
foto: materiały prasowe Teka
Płyta indukcyjna z możliwośćia tworzenia pól grzewczych w zależnosci od potrzeby
Trzy wydania płyty indukcyjnej FLEX.
foto: materiały prasowe Teka
Czarna płyta idukcyjna typowej wielkości
Płyta indukcyjna IRF 644 z czterema polalmi grzewczymi.
foto: materiały prasowe Teka
Poszerzona płyta indukcyjna z 5 polami grzewczymi
Poszerzona płyta indukcyjna, SPACE IRS.
foto: materiały prasowe Teka
Płyta indukcyjna w tradycyjnym kształcie z 4 polami grzewczymi
Płyta indukcyjna AMBIENTE IRF w tradycyjnym kształcie
foto: materiały prasowe Teka
Horyzontalna, czarna płyta indukcyjna
Horyzontalna płyta indukcyjna IR 942 HS.
foto: materiały prasowe Teka
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...