Wygodna strefa umywalki. Inspiracje
Strefa umywalki to centralny punkt każdej łazienki. Zobacz, jak ciekawie, ale przede wszystkim wygodnie ją zaaranżować. Modne umywalki, dekoracyjne dodatki, praktyczne szafki pudumywalkowe. To wszystko sprawi, że każdy dzień będziesz rozpoczynać w dobrym humorze.
Radośnie
Modne lastryko i świeża zieleń to dobry dybór, gdy nie boisz się wzorzystcy i kolorowych powierzchni. Na zdj. bateria umywalkowa GROHE Eurosmart Cosmopolitan.
foto: serwis prasowy grohe.pl
Szafka podumywalkowa wisząca
Gdy chcesz uzyskać kompozycyjną lekkość lub powiększyć pomieszczenie wizualnie, zdecyduj się na meble wiszące albo z cienkimi nogami (ze względu na wilgoć – najlepiej metalowymi). Na zdj. dwie szafki pod umywalkę SD Comfort, płyty MDF i MFP impregnowane, 60x50x46 cm, ravak.pl.
foto: serwis prasowy marki Ravak
Mała łazienka
Na zdj. bateria umywalkowa stojąca Stratos Black.
foto: serwis prasowy marki Ferro
Jakie lustro?
Architekci radzą, by ładnie urządzone miejsce z umywalką i lustrem usytuować tak, by osoba wchodząca do łazienki, widziała je jako pierwsze. Oczywiście jeśli to możliwe. Wtedy poprzez odbicie w lustrze przestrzeń od razu sprawia wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości. A sama aranżacja wywołuje miłe skojarzenia.
foto: Projekt: Decoroom, zdjęcie Marta Behling/Pion Poziom
Sposób na niezachlapany blat
Dzięki umywalce z półką znika kłopot z odkładaniem ociekających wodą przyborów toaletowych czy mydła. Na zdj. umywalka nablatowa Val, Laufen, ceramika, 50x40x12,5 cm, bez otworu na baterię, z przelewem.
foto: serwis prasowy marki Laufen
Spójność kolorystyczna
Podobny kolor lub rodzaj tworzywa umywalki, baterii, lustra czy lampy sprawią, że całość będzie harmonijna i intrygująca. Dla równowagi kompozycyjnej dodaj jeden, dwa drobiazgi. Na zdj. kolekcja Pola: umywalka nablatowa ze stali, bateria stojąca – korek automatyczny, aerator Neoperl, regulacja kąta wypływu wody, laveo.pl
foto: serwis prasowy marki Laveo
Piękne tło
Styl wnętrza szybko podkreślisz atrakcyjną okładziną ścienną. Co powiesz na wzorzystą tapetę? Wybierz odporną na działanie wilgoci albo osłoń ją szybą tam, gdzie jest narażona na bezpośredni kontakt z wodą. Na zdj. szklana lampa Antibes White, 4Concepts; lustra Ambient i Portal Vintage, GieraDesign; tapeta – Free Your Home Warsaw; proj. Kamila Jakubowska-Szmyd w ramach akcji #wspierampolskidesign.
foto: Yassen Hristov
Bateria naścienna
Zyskasz ją na blacie, rezygnując z baterii stojącej na rzecz naściennej. Na zdj. nowoczesna bateria elektroniczna Essence E marki Grohe, bezdotykowa – na podczerwień, 7 programów, ustawienia za pomocą pilota, tryb czyszczenia, zasilanie – 230 V.
foto: serwis prasowy marki Grohe
Zdublowana
Bateria stojąca, którą instaluje się na blacie, powinna być wystarczająco wysoka, by nie utrudniała użytkownikowi korzystania z umywalki. Ale nie przesadnie, bo ciężko będzie zapobiec rozchlapywaniu się wody. Na zdj. bateria Espacio, Ferro, nablatowa, jednouchwytowa, ferro.pl.
foto: serwis prasowy marki Ferro
Oświetlenie
Poza oświetleniem sufitowym potrzebne jest zadaniowe – przy lustrze. By kinkiet cię nie oślepiał, zamontuj go powyżej linii oczu. Zwykle to 190-220 cm od posadzki, warto jednak odwołać się do własnych potrzeb. Na zdj. kinkiet łazienkowy, Philips, LED – 4,5 W, metal i szkło, IP44.
foto: serwis prasowy marki Philips Lighting
Mozaika na ścianie
W przypadku aranżacji z dwoma umywalkami trzymanie się zasad symetrii to bezpieczne rozwiązanie. Często jednak okazuje się monotonne. Jak temu zaradzić? Powieś wspólne dla mis duże lustro i designerską lampę z jednej strony. Nudę przegoni też kontrast tonacji sprzętów z kolorem okładziny na ścianie. Na zdj. mozaika Flabellum Głębia Oceanu, 28,5x29 cm, rawdecor.pl.
foto: serwis prasowy marki
Idealne światło do zrobienia makijażu
Mleczne żarówki i klosze dają światło bezcieniowe białe, idealne do robienia makijażu przy lustrze. Do łazienki wybieraj oprawy o klasie szczelności IP44, odporne na działanie wilgoci. Gniazda wtykowe? Bryzgoszczelne, z ochronną klapką. Na zdj. lampa ścienna Ledsjö, jak w teatralnej garderobie, LED, stal nierdzewna, klasa energetyczna A+.
foto: serwis prasowy marki IKEA
Umywalka z blatem
Do niezwykle trwałych i oryginalnych należą umywalki z konglomeratów, kompozytów i spieków kwarcowych (zwłaszcza misy łączone z blatem). Bez problemu montuje się w nich baterie sztorcowe. Na zdj. Déco, kolekcja Nova Fonte, perlator Eco, kludi.com.
foto: serwis prasowy marki Kludi
Szuflady są the best
Pod umywalkę polecamy szafkę z szufladami. Jest znacznie bardziej praktyczna od zamykanej drzwiczkami. Po wysunięciu szuflady widzisz jej zawartość, a dzięki różnego rodzaju organizerom zachowasz porządek. Na kosmetyki, środki czystości sprawdzą się też płytkie szafy, z półkami o głębokości 14-20 cm. Wtedy łatwo do nich sięgać, bo są ustawione w jednym rzędzie. Na zdj. z serii Tall marki Sensea: szafka podumywalkowa, 80x45,6x40 cm, słupek wiszący, 42x14,6x170 cm; meble z płyty wiórowej laminowanej i lakierowanej, leroymerlin.pl.
foto: serwis prasowy marki Leroy Merlin
Przechowyanie
Na rzeczy, których używasz stale, przyda się pomocnik z otwartymi półkami. Pamiętaj tylko, by go nie przytłoczyć nadmiarem akcesoriów toaletowych i kosmetyków. Bałagan zburzy najładniejszą aranżację. Na zdj. regalik z metalu i drewna akacjowego, 30x26x88 cm.
foto: serwis prasowy marki Zara Home
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...