Biała kuchnia i drewno. Nowoczesna aranżacja kuchni
Biała kuchnia o pow. 13 m2 wygląda elegancko na tle hebanowego forniru na ścianie. Aranżację kuchni ocieplają zielone akcenty dodatków oraz drewno w kuchni. Kuchnia jest nowoczesna, a jednocześnie ciepła i przytulna. Projekt kuchni: Aleksandra Ziarek, Fleksidesign.
Autor: Kalbar
Spis treści
Biała kuchnia o pow. 13 m2 jest otwarta na pokój. Kuchnia jest wygodna i panuje w niej dobry nastrój. Projekt kuchni o pow. 13 m2 wykonała Aleksandra Ziarek (Fleksidesign), koszt urządzenia kuchni razem ze sprzętem AGD i meblami wyniósł 37 tys. zł. Drewno w kuchni użyte na ścianie sprawia, że aranżacja nabiera charakteru. Wzorzysty fornir hebanowy na ścianie w kuchni, dąb na podłodze i zielone akcenty wprowadzają do nowoczesnego wnętrza naturalne ciepłe odniesienia. Ciemne tło uwydatnia kształt jasnych lakierowanych mebli, ale aranżacja kuchni nie jest przeładowana. We wnętrzu kuchni jest wiele światła i przestrzeni. Blat stołu opiera się na barokowo wygiętych nogach, by zmiękczyć geometryczne formy białych mebli kuchennych.
Aranżacja kuchni: bazowa biel
Aby aranżacja kuchni nie była monotonna i zbyt biała, fornir z modyfikowanego hebanu powędrował na ścianę, a do białych mebli kuchennych dołączyły jasnoszare. Choć nowoczesna kuchnia jest połączona z jadalnią i salonem, jej zasięg wyznacza optycznie pas ciemnoszarych płytek na podłodze. Ta aranżacja kuchni łączy nowoczesne wzornictwo i ciepłe materiały, dzięki czemy wystrój kuchni jest przytulny i ładnie nawiązuje do salonu.
Zarówno białe szafki w kuchni, jak i fornir są podświetlone taśmami LED. Takie oświetlenie zastosowane w aranżacji kuchni, zwłaszcza wieczorami, wygląda przytulnie i ciepło. Wysoka szara zabudowa szczelnie wypełnia ścianę pomiędzy kuchnią a przedpokojem. Zapewnia odpowiednio dużo miejsca na sprzęty oraz spiżarnię. W czasie gotowania nie trzeba się martwić o czarny blat kuchenny – został wykonany z wysokiej jakości konglomeratu Corian, odpornego na zniszczenia. Pod fornirowaną ścianą w kuchni powstała ława - wystarczyło obniżyć zabudowę o jedną szufladę, by pod fornirowaną ścianą powstała ława - świetne i pomysłowe rozwiązanie. Poduszki i dodatki dopasowane są do tapicerowanych krzeseł przy stole - w soczystym odcieniu zieleni.
Drewno w kuchni: fornir na ścianie w kuchni
Projektantka kuchni zastosowała na ścianie fornir. Przekonuje, że to dobre rozwiązanie do kuchni. Dzięki technologicznej ingerencji fornir modyfikowany jest odporny m.in. na zmianę barwy, stąd pewność, że za kilka lat będzie wyglądał identycznie. Jest dobrym materiałem na okładziny ścienne – dzięki powtarzalności słoi miejsce łączenia kawałków forniru jest niewidoczne. W projektach kuchni, czyli w pomieszczeniach narażonych na wilgoć warto kilkakrotnie polakierować fornir lakierem wodoodpornym, dzięki czemu nie zniszczy się i nie wypaczy. By kupić taką okładzinę do kuchni, należy udać się do firmy meblarskiej, która ma próbniki fornirów – dzięki temu można zobaczyć, dotknąć i dopasować odpowiedni odcień oraz usłojenie forniru do aranżacji kuchni. Dostępne są płaty forniru różnej grubości, można je dodatkowo wzmocnić od spodu warstwą flizeliny. Firmy sprzedające forniry przygotowują płaty dowolnej wielkości. Ceny wahają się od 100 do 400 zł/m2 w zależności od rodzaju forniru.
Aranżacja kuchni: kosztorys
- białe meble kuchenne, DimebSprzet ok. 20 000 zł
- stół na zamówienie, DimebSprzet 2000 zł
- blat, Corian 8000 zł
- płytki Calabria Nero, Cersanit ok. 450 zł
- płyta indukcyjna, Electrolux 1800 zł
- piekarnik, Bosch 1400 zł
- kuchenka mikrofalowa, Bosch 1900 zł
- fornir ok. 1800 złRazem - koszt urządzenia tej kuchni o pow. 13 m2 to ok. 37 350 zł