Farba renowacyjna do mebli: metamorfoza kuchni przed i po
Farba renowacyjna do mebli to idealny sposób na zupełną metamorfozę i nadanie świeżego sznytu naszej kuchni, jeśli meble są nadal w dobrym stanie, a jedynie ich kolorystyka bądź wykończenie "trąci" niemodnym obliczem. Zainspirujcie się spektakularną metamorfozą ciemnej kuchni na kuchnię w stylu angielskim oraz jak wiele mogą zdziałać farby renowacyjne do mebli!
Spis treści
- Farba renowacyjna do mebli: szybkie kuchni odświeżanie
- Farba renowacyjna do mebli: odnawianie starej kuchni
- Farba do mebli kuchennych: kolory
- Farba renowacyjna do mebli: czas malować!
- Odnowa starych mebli - ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ
Autor: materiały prasowe
Fot. V33
Farba renowacyjna do mebli: szybkie kuchni odświeżanie
Chcąc szybko odświeżyć starą kuchnię, nie musimy inwestować w nowe meble czy skuwać niemodne kafelki. Do szybkiej metamorfozy kuchni najlepiej sprawdzą się farby i emalie przeznaczone do renowacji mebli z drewna, płyt laminowanych czy ceramicznych płytek podłogowych - farba renowacyjna nadaje się także na płytki ceramiczne ścienne czy nawet listwy dekoracyjne. Farby renowacyjne do mebli nakłada się na oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię mebla bądź ceramiki, bez konieczności wcześniejszego usuwania starych powłok. Produkty przeznaczone do płytek ściennych są szczególnie odporne na często powtarzający się kontakt z wodą, dzięki czemu pomalowane kafelki zachowują pełnię wartości użytkowych – można je myć przy użyciu tradycyjnych środków czyszczących. Farby renowacyjne do mebli i i płytek charakteryzują się doskonałą przyczepnością do podłoża oraz odpornością na ścieranie i zarysowania.
Czytaj też: Renowacja wikliny: odnawiamy wiklinowy fotel - malowanie
Farba renowacyjna do mebli: odnawianie starej kuchni
Odnowienie starej kuchni, w której masywne, ciemnobrązowe drewniane meble i terakota w odcieniu calvadosu dominowały nad gabarytem wnętrza objęło kompleksowe malowanie mebli, podłogi i kafelków wraz z fugami farbą renowacyjną do mebli. Uzyskany czystymi kolorami świetlisty efekt odmienił masywną i niemodną kuchnię w jasną przestrzeń, w której dominuje styl angielski. Dominującym kolorem w metamorfozie ciemnej kuchni stały się dwa odcienie bieli, które położono (odpowiednio) na wszystkich ścianach wyłożonych glazurą, ujednolicając tym samym zróżnicowaną kolorystykę tła, fronty szafek kuchennych, jak i pokryty glazurą blat kuchenny. Po przemalowaniu glazury zniknęły również wizualne podziały z fug, co dodało wnętrzu kuchni metrażu i światła. Fronty kuchenne pomalowano również na jednolitą biel, choć już w odcieniu bieli bawełny, uwzględniając również szklaną szybkę witryny. Potraktowane popielatą szarością płytki podłogowe z terakoty zyskały szalenie modny sznyt kolorystyczny. Posiadając modny obecnie kształt plastrów miodu, w równie modnej szarości stworzyły rewelacyjną podłogę na miarę obowiązujących trendów. Wydzieloną ścianką działową wnękę wypruto z kuchennej zabudowy i wstawiona została charakterystyczna, stylowa lodówka w karminowym kolorze. Dodając na koniec kilka czerwonych akcesoriów i sprzętów, metamorfoza kuchni przed i po jest zdumiewająca.
Zobacz też: Jak czyścić tapicerkę? Czyszczenie mebli tapicerowanych krok po kroku
Farba do mebli kuchennych: kolory
Kolorystyka farb renowacyjnych do mebli jest niemal równie szeroka jak tych stosowanych na ścianach: zarówno w sklepie jak i internecie znajdziemy barwy od neutralnych brązów i beżów po fiolety czy róże. Gamę kolorów farb do odświeżania krzeseł czy blatów kuchennych oferują między innymi producenci tacy jak Dulux, Beckers, Śnieżka czy V33 - ten ostatni uważany jest za rynkowego lidera, będąc często polecanym wśród profesjonalistów. Opinie na temat farb V33 są jednak niekiedy podzielone: mimo łatwej aplikacji farby na odświeżany mebel, wymaga ona wielokrotnego nałożenia. Co więcej, na wielu forach internetowych użytkownicy zaznaczają konieczność powtórzenia procesu po około roku.
Nie przegap: Jak odnowić stół drewniany? Renowacja stołu krok po kroku
Farba renowacyjna do mebli: czas malować!
Malowanie mebli farbami renowacyjnymi do mebli jest bardzo proste, nie wymaga wyjątkowych umiejętności i wysokich nakładów finansowych. Chcąc samodzielnie odnowić stare szafki kuchenne, wystarczy:
KROK 1: Przed malowaniem powierzchnię mebli dokładnie odtłuścić i umyć (najlepiej wodą z mydłem).
KROK 2: Na odtłuszczoną powierzchnię mebla należy nałożyć dwie warstwy farby (w odstępach czasowych) za pomocą wałka o krótkim włosiu.
KROK 3: Należy pozostawić meble do całkowitego wyschnięcia (zgodnie z zaleceniami producenta farby, umieszczonymi na opakowaniu).
Dzięki malowaniu mebli zyskujemy zupełnie nową kuchnię minimalnym kosztem. Wybierając świeży kolor na szafki kuchenne, płytki i glazury nadajemy naszej kuchni drugie życie i spełniamy swoje marzenia o modnej kuchni w ulubionym stylu. Warto podjąć próbę, bo ryzyko niepowodzenia jest praktycznie zerowe. Zmiana zaś koloru na inny - bajecznie prosta. Zanim więc postanowisz o wymianie mebli i gruntownym remoncie kuchni, spróbuj swoich sił w malowaniu starych mebli. Efekt może przerosnąć Twoje najśmielsze oczekiwania!
Zobacz też: Czyszczenie ram: jak czyścić stare ramy do obrazów?
Odnowa starych mebli - ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ
Jak dodać starym już meblom czy przedmiotom drugiego życia? Zobacz zdjęcia zamieszczone poniżej!
Autor: materiały prasowe Dekoria.pl
Pokrowiec na sofę, tkanina Granada; pokrowiec na fotel, tkanina Cotton Panama. Gdzie kupić: Dekoria.pl
Autor: Thinkstockphotos.com
Wzdłużne, panelowe drewniane płytki kompozytowe wydłużą optycznie metraż, a ułożone poprzecznie - poszerzą (np. płytki podłogowe z drewna akacjowego, cena 44,99 zł za opakowanie 5 szt 30 x 30 cm, Jula).
Autor: Konrad Kalbarczyk
1. Przygotowujemy motyw. Wzór, który ma się powtarzać na wycinance, rysujemy na kawałku tektury i wycinamy. Taka matryca przyda nam się do odrysowywania wzoru na kolejnych pasach folii. Nasz wzór zajmuje prostokąt o wymiarach 5x8 cm.