KAMIEŃ nad blatem w KUCHNI: szykowny pomysł na kuchenną ścianę ZDJĘCIA
Kamień nad blatem w kuchni doda wnętrzu szlachetności. Poza tym, że ładnie wygląda, jest łatwy do utrzymania w czystości. Kamień na ścianie w kuchni prawdzi się zarówno w kuchniach nowoczesnych jak i klasycznych. Pomysłowe aranżacje kuchni z kamieniem na ścianie znajdziesz w galerii ZDJĘĆ.
Autor: Damian Osak
Spis treści
Wykończenie ściany nad blatem w kuchni płytkami ceramicznymi to standard, przypisany raczej do tradycyjnej kuchni. Kamień to dość świeży pomysł w aranżacji ściany nad blatem w kuchni. Równie praktyczny jak płytki, a bardziej oryginalny i nadający kuchni nowoczesności. Zobacz w galerii zdjeć, jak prezentuje się naturalny kamień w projektach kuchni.
Szlachetny materiał nad blatem w kuchni
Ściana w kuchni to jeden z bardziej widocznych elementów dekoracji kuchni. Powinna być ładna i praktyczna. Miejsce w okolicach okapu, zlewu czy blatu jest narażone na częste zabrudzenia i zachlapania, dlatego warto je zabezpieczyć trwałym materiałem. Kamień znakomicie nadaje się na powierzchnie nadblatowe, które mogą stanowić przedłużenie blatów, wykonanych z tego samego materiału. Kamień nad blatem w kuchni można łączyć z drewnianymi, metalowymi, bądź szklanymi wykończeniami – to trzy materiały bez których nie sposób sobie wyobrazić aranżacji nowoczesnej kuchni. Kuchenną ścianę z kamienia wspaniale ociepla drewniany blat, który często wyróżnia meble w stylu rustykalnym, nowoczesnym, bądź klasycznym.
Ściana nad blatem w kuchni: dekoracyjny i trwały
Najlepszym kamieniem na ścianę w kuchni jest granit, nie wchłania tłuszczu i jest odporny na działanie związków chemicznych, a dzięki gładkiej powierzchni łatwo się je czyści. Trawertyn nadaje się dopiero po wypełnieniu masą kamienną najgłębszych i największych otworów i zaimpregnowaniu całej powierzchni. Marmur można z powodzeniem stosować, ale także po odpowiednim zaimpregnowaniu.
Jeśli chodzi o kolorystykę kamienia, najpopularniejsze to neutralne kolory, odcienie beżów, szarości oraz czerń. Do kuchni najczęściej wybierane ciemne odcienie, jako akcent w jasnej kuchni lub jako jeden z kolorów kontrastującej mozaiki.
Autor: Interstone materiały prasowe
Blat kuchenny wykonany z czarnego granitu.
Autor: Eugeniusz Filipiuk
Aneks wypoczynkowy z miękkim dywanem i kanapą „obejmuje światłem” nowoczesna lampa o trzech długich ramionach. Dla czystości kompozycji mechanizm sterowanych pilotem żaluzji zakryto listwą przy suficie.
Autor: Mariusz Bykowski
Pierwsza była sofa – duża i wygodna. Architektka dobrała do niej oryginalną lampę, mosiężne stoliki z lustrzanymi blatami i plakaty w tej samej kolorystyce. Jednak prawdziwą gwiazdą jest fotel upolowany na aukcji w USA. Mimo że miał brzydką tapicerkę w kwiaty, projektantka zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Granatowy aksamit zdecydowanie bardziej do niego pasuje! Rozkładany stół niemieckiej marki KitiFa pochodzi z połowy ubiegłego wieku i, tak jak mosiężne stoliki, został znaleziony na aukcji internetowej. GDZIE KUPIĆ: sofa – Sits; dywan – Komfort; poduszki aksamitne – NAP; pled, poduszka ze wzorem – BoConcept; żółta szklanka – BM Housing; kosz druciany – Malabelle; plakaty – Ryszard Kaja, galeriaplakatu.com.pl
Autor: Anna Rychlewicz
Idealnym dopełnieniem aranżacji kuchni są duże kafle z czarnym akcentem włoskiego producenta Gardenia Orchidea.