Kuchnia w stylu industrialnym otwarta na salon: wyspa kuchenna i ażury

2017-03-17 16:18

Kuchnia w stylu industrialnym w zielonej dzielnicy Warszawy? Czemu nie! Mieszkanie na Sadybie znajduje się tuż przy rezerwacie przyrody, 50 metrów do Jeziorka Czerniakowskiego. W wystroju kuchni króluje metal, beton, ale także drewno – w dodatku ciekawie wykorzystane np. na suficie.

Spis treści

  1. Wymarzone mieszkanie na Sadybie
  2. Kuchnia w stylu industrialnym połączona z salonem
  3. Styl industrialny - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Wymarzone mieszkanie na Sadybie

Właściciele przez dwa miesiące szukali inspiracji i czegoś, co zachwyci obydwoje. W końcu trafili na projekt firmy Scavolini – Diesel Social Kitchen. Eklektyzm, plastyczność, a także wykorzystanie drewna, metalu i betonu przypadły do gustu właścicielom, dlatego postanowili pójść w tym kierunku. – Właściciele byli bardzo zaangażowani w projekt – potwierdza Kasia Jaskulska, projektantka (K/Koncept). Marzyli o wnętrzu w stylu industrialnym, z dużą ilością betonu i metalu, o chłodnej kolorystyce, opartej na gamie szarości i czerni. Aranżację udało się ocieplić akcentami koloru żółtego i miedzi oraz drewnem – „z przeszłością”, noszącym ślady użycia.

Nie przegap: Wnętrza w stylu industrialnym - zobacz ZDJĘCIA >>>

Wnętrze trzeba było doświetlić, bo loggia mieszkania wyżej nieco je zaciemnia. Projektantka postawiła na biel, lustra i dużo zróżnicowanego oświetlenia: reflektorki na szynach, kinkiety i masywne lampy przemysłowe w części dziennej. Wrażenie robią metalowe przegrody. – Mają przesłaniać, ale jednocześnie przepuszczać światło i nie ograniczać przestrzeni – tłumaczy Kasia. – Zostały wykonane na zamówienie: dobrałam kształt profili metalowych, rodzaj siatki, kolor. Z tych samych profili powstały podwieszane szafki kuchenne, konstrukcja wyspy i szafki pod telewizorem, meble i elementy wyposażenia łazienki. Dzięki temu wystrój całego mieszkania ma spójny charakter.

Kuchnia w stylu industrialnym połączona z salonem

Wyspa kuchenna, zupełnie nie wiadomo kiedy, stała się sercem mieszkania. Tutaj domownicy gotują, jedzą, rysują, pracują. – Otwarta kuchnia to ogromna zaleta – mówią właściciele – bo stanowi element życia społecznego – na przykład podczas odwiedzin znajomych czy rodziny. Minus? Jeśli nie pilnuje się porządku i nie chowa od razu naczyń do zmywarki, nie wygląda to najlepiej.

Metalowo-szklane górne szafki właściciele wypatrzyli w knajpce na Powiślu. Zapytali o wykonawcę i tak dotarli do pana Bogdana z Łomianek (autora wszystkich metalowych elementów w mieszkaniu). Fronty dolnych szafek są zbite z desek. Kolor betonowego blatu projektantka dobrała do płytek podłogowych.

Zobacz też: Podłoga w kuchni - wybieramy płytki kuchenne na lata >>>

Część szafek jest zamknięta, ma fronty ze zbrojonego szkła, a część otwarta. – Takie rozwiązanie to ostatnio silny trend w projektowaniu kuchni – wyjaśnia projektantka. Blat kuchenny i okładzinę ściany nad nim wylano z betonu, pod wymiar.

To nam się podoba: warto zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie na suficie, przypominające sufit podwieszany. Ciepły kolor desek dodaje przytulności chłodnym industrialnym elementom.

– Już na etapie inspiracji mieliśmy w planach oryginalne wiszące lampy, które znalazłem na zdjęciach jakiegoś loftu – mówi właściciel. Długo szukali czegoś podobnego, ale nic ich w pełni nie przekonywało. Zależało im na lampach w dymionym szkle. Gdy projektantka zaproponowała Brokis Shadows, po prostu się w nich zakochali.

Styl industrialny - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Modny styl industrialny kojarzy się zwłaszcza z przestronnymi loftami. Ale nawet w małym mieszkaniu można się cieszyć takim wystrojem.

Nasi Partnerzy polecają