Maksymalistyczna kuchnia w bordo i błękicie. Zdobyła wyróżnienie w konkursie "Wnętrze Roku"!

2024-05-22 15:28

Odważylibyście się na taką kuchnię? Jury konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer przyznało jej nagrodę w kategorii Strefa Kuchenna. Autorem projektu kipiącego kolorami, strukturami i wzorami jest Yauheni Baturytski.

Spis treści

  1. Kuchnia Twin Peaks z wyróżnieniem w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer
  2. Kuchnia Twin Peaks 
  3. Dynamiczna bordowo-błękitna kuchnia
  4. Kolorowa, bordowo-błękitna kuchnia. Zdjęcia

Kuchnia Twin Peaks z wyróżnieniem w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer

Obok tej kuchni nie da się przejść obojętnie. Oko przyciągnięte mocnymi kolorami i wzorami analizuje jej poszczególne części składowe, które tworzą harmonijną całość. Właśnie to było zamierzeniem autora — stworzenie projektu, przy którym każdy się zatrzyma. W ten sposób chciał także zaprezentować swoje umiejętności wzornicze.

 — Na początku chciałem stworzyć stonowaną przestrzeń w stylu japandi, jednak im więcej odkrywałem kolorów z palety dekorów Pfleiderer, tym bardziej chciałem pokazać coś innego, trochę szalonego. Myślę, że właśnie dlatego mój projekt przykuł uwagę jury — mówi jego autor.

Baturytski inspirował się kolorowymi przestrzeniami biurowymi: energetycznymi i nakręcającymi do działania. Zgodnie z nazwą projektu kolejną inspiracją był serial “Twin Peaks”. W jednym z odcinków pojawiła się podłoga w pasy i to ona sprowadziła na niego natchnienie.

— Ten wzór od razu wpadł mu w oko! — mówi.

Kuchnia Twin Peaks 

Gdy przyjrzyjmy się dokładnie temu projektowi, odkryjemy, że oparto go na czterech kolorach: burgundzie, zgaszonym błękicie, bieli oraz czerni. To właśnie ich umiejętne połączenie sprawiło, że maksymalistyczne wnętrze zachwyca!

Autor zdecydował się popłynąć i dać ujście swojej kreatywności. 

— Nie ograniczały mnie żadne ramy, wziąłem wzornik Pfleiderer do ręki i wybierałem kolory. Sprawdzałem, co do siebie pasuje, jakie kolory dobrze ze sobą korespondują. Barwą bazową było bordo, bo bardzo lubię ten kolor i to właśnie na nim chciałem oprzeć koncepcję projektu — wyjaśnia Yauheni Baturytski.

Dynamiczna bordowo-błękitna kuchnia

Jeśli rozbierzemy ten projekt na części pierwsze, zobaczymy, które elementy wprowadzają tu dynamizm. Fronty kuchenne są w dwóch kolorach. Gdyby przestrzeni między górnymi a dolnymi szafkami nie wypełniło lastriko, byłoby jeszcze całkiem spokojnie — mimo dwóch kontrastujących barw.

Warto zwrócić uwagę na błękitny “szczyt”, który pojawił się na suficie, oraz jego dokładne lustrzane odbicie na podłodze. W ten sposób autor projektu zamknął tę strefę kuchenną w pewne ramy. 

Dynamizmu tej aranżacji dodały przede wszystkim czarno-białe pasy, które pokryły wyspę kuchenną, nie wspominając już nawet o zygzakach na podłodze.

 — Wyspa pełni różne role, może być miejscem do przesiadywania, z powodzeniem zastępuje na co dzień stół jadalniany, ale zapewnia też wygodną przestrzeń do przygotowywania posiłków — wyjaśnia Baturytski.

Warto zwrócić uwagę również na detale: na szafkach zamontowano kontrastujące uchwyty: na błękitnych bordowe, na bordowych błękitne. Nad wyspą pojawiła się lampa, której kształt nawiązuje do tytułowych szczytów, ale też sufitu oraz podłogi. 

Wreszcie strefa jadalniana — ryflowania na stole harmonizują z pasami na wyspie, a designerskie gięte krzesła wpasowują się swoim kształtem w całą koncepcję. Majstersztyk!

Kolorowa, bordowo-błękitna kuchnia. Zdjęcia

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić granatową kuchnię? Granatowa kuchnia na 21 sposobów

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny
Otwarta kuchnia – na co zwrócić uwagę podczas projektowania? Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię.
Nasi Partnerzy polecają