Nowoczesne filtry do wody. W trosce o planetę, zdrowie i... kieszeń
Picie wody nie jest modą, to powinien być codzienny nawyk. Dbając o siebie i środowisko, podejmujemy świadome decyzje. Picie wody filtrowanej z kranu to nie tylko redukcja odpadów, ale też znaczne oszczędności. To zdrowy nawyk i nasza odpowiedzialność wobec siebie i planety.
Spis treści
- Co daje codzienne picie wody?
- Czy woda z kranu jest zdrowa?
- Czy warto filtrować wodę z kranu?
- Przeczytaj też: Jaki blat kuchenny wybrać, co na ścianę nad blatem? 20 inspiracji i pomysłów na ciąg roboczy w kuchni
Co daje codzienne picie wody?
Człowiek to woda. Przynajmniej w 60-70% składamy się z wody, która stanowi jeden z fundamentalnych materiałów budulcowych komórek naszego organizmu. To nie są tylko suche liczby, to obiektywna rzeczywistość, która wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.
Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszych komórek, tkanek i narządów. Pomaga w trawieniu, usuwa toksyny z organizmu, wspiera pracę mózgu, a także pozytywnie wpływa na kondycję naszej skóry.
Czy woda z kranu jest zdrowa?
Picie czystej wody z kranu to wybór, który ma wpływ zarówno na zdrowie, jak i na środowisko. W Polsce wciąż jednak istnieją pewne wątpliwości co do jej jakości, ale liczby i badania pokazują, że sytuacja jest znacznie lepsza, niż mogłoby się wydawać.
W większych miastach Polski jakość wody z kranu nie odbiega od tej z Berlina, Amsterdamu, Bratysławy czy Madrytu. Nawiasem mówiąc, ponad 84% mieszkańców Warszawy ocenia jej smak pozytywnie. Dlaczego? Ponieważ woda musi spełniać nie tylko krajowe, ale także europejskie normy.
Czy warto filtrować wodę z kranu?
Jeśli chcecie poprawić jakość wody kranowej, warto rozważyć użycie filtrów. Jednak tradycyjne filtry, choć skuteczne, często wymagają cierpliwości, ponieważ proces filtracji może trwać dłużej, niż byście chcieli. Wymagają one regularnej wymiany, co generuje koszty i wymaga ścisłego przestrzegania terminów.
Dlatego warto poznać innowacyjne rozwiązania, takie jak bateria kuchenna OMNIRES SWITCH, z bezpośrednim przyłączem do filtra wody marki DAFI. Taka bateria może dostarczać filtrowaną wodę czteroosobowej rodzinie nawet przez 8 miesięcy! Co więcej, konieczność wymiany zasygnalizuje elektroniczny miernik, który opiera się na rzeczywistym przepływie wody, a nie na upływie czasu od ostatniej wymiany filtra.
To rozwiązanie zadba o wygodny dostęp do szybkiego strumienia zdrowej i smacznej wody, a przy okazji będzie też prawdziwą ozdobą kuchni, które zachwyci swoim nowoczesnym designem. Co więcej, filtr w tej baterii nie tylko oczyszcza wodę z metali ciężkich, ale także wzbogaca ją w potas, co może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie waszego organizmu.
A jeśli zależy wam na ochronie środowiska, picie wody z kranu to także krok w stronę redukcji ilości plastiku. Tzw. Wielka Pacyficzna Wyspa Śmieci jest już 5 razy większa niż obszar Polski. Dlatego wybierając baterię z filtrem, przyczyniacie się do zmniejszenia produkcji plastikowych butelek, które stanowią jedno z głównych źródeł odpadów plastikowych na całym świecie. Sam proces produkcji i transportu tych butelek wymaga ogromnej ilości energii. Wybierając kranówkę, pomagacie w zmniejszeniu zapotrzebowania na tę energię.
Przeczytaj też: Jaki blat kuchenny wybrać, co na ścianę nad blatem? 20 inspiracji i pomysłów na ciąg roboczy w kuchni
Autor: serwis prasowy marki splashback.co.uk
Do ochrony strefy przy zlewozmywaku lub kuchence wystarczy ekran o szerokości równej szerokości sprzętu. Odporny na zabrudzenia, wysoką temperaturę, łatwy do mycia i cienki, by nie odstawał zbytnio od ściany. Na zdj. płyta Pietra Grey (House Beautiful), szkło hartowane grub. 6 mm, z taśmą klejącą do mocowania do podłoża, 90x75 cm, w ofercie też płyty imitujące beton, miedź, jednobarwne.