Pomysły na MAŁĄ KUCHNIĘ: ciekawe rozwiązania z prawdziwych wnętrz [GALERIE ZDJĘĆ]
Pomysłów na małą kuchnię może być naprawdę dużo. Warto sięgnąć po sprawdzone patenty i triki dekoratorskie, by stała się bardziej funkcjonalna i optycznie większa. Podsuwamy pomysły na małą kuchnię i podpowiadamy, z jakich rozwiązań warto skorzystać. Zobacz nasze zdjęcia i aranżacje.
Autor: Andrzej Pisarski
Spis treści
- Pomysły na zamkniętą małą kuchnię
- Pomysł na małą kuchnię: jakie kolory do małej kuchni
- Pomysł na małą kuchnię - galeria inspiracji
Jeśli w twojej małej kuchni trudno się poruszać, podejmij męska decyzję i otwórz ją na pokój. Od razu poczujesz komfort tego rozwiązania. To prawda, trzeba zburzyć ściankę działową, ale zyskujesz o wiele więcej przestrzeni, doświetlasz małą kuchnię światłem z sąsiadującego z nią pokoju i możesz na granicy obu stref postawić dodatkowy ciąg szafek. W zamkniętej małej kuchni nie zmieściłyby się. Inny pomysł na małą kuchnię to ustawienie zamiast szafek stołu jadalnianego. W kawalerce wykorzystasz go do jedzenia, do prac kuchennych i do pracy przy komputerze. W takiej otwartej małej kuchni znika poczucie zbyt ciasnej przestrzeni, a przygotowując w niej posiłki, jesteś razem z pozostałymi domownikami.
Polecamy: Mała kuchnia w stylu skandynawskim. Kuchnia z salonem w barwach natury>>
Pomysły na zamkniętą małą kuchnię
Pomysłu na małą kuchnię dobrze jest szukać dopiero po tym, jak dokładnie zmierzysz pomieszczenie. Pamiętaj, że przed szafkami trzeba zostawić około 1,2 m wolnej przestrzeni. Wtedy będziesz mogła swobodnie schylać się do szafek oraz do piekarnika. Jeśli więc twoja mała kuchnia jest długa i ma szerokość około 2 m, zmieścisz w niej tylko jeden ciąg szafek wzdłuż dłuższej ściany i krótki prostopadle do niego (najczęściej pod oknem na wprost drzwi). Żeby zmieścić dwa równoległe ciągi, szerokość małej kuchni nie powinna być mniejsza niż 2,4 m. W takiej przestrzeni typowy stół do kuchni się nie zmieści, ale od czego są pomysły! Zwykły stół zastąpisz składanym albo blatem wysuwanym jak szuflada z szafek.
Sprawdź: MAŁA KUCHNIA w kolorze niebieskim: udany projekt kuchni do małego mieszkania>>
Pomysł na małą kuchnię: jakie kolory do małej kuchni
Do zamkniętej małej kuchni dobre są jasne barwy, bo ją optycznie powiększają. Nie musisz jednak zupełnie rezygnować z koloru. Warto ożywić małą kuchnię mocniejszą barwą, np. na ścianie nad blatem roboczym, albo kolorowymi detalami. Gdy jest ona otwarta na pokój, mamy dla ciebie dwa pomysły na małą kuchnię. Pierwszy – możesz ją scalić kompozycyjnie z resztą pomieszczenia, drugie rozwiązanie – możesz też „odciąć” aranżacyjnie małą kuchnię od strefy salonu. Co to znaczy? Na przykład salon urządzasz w beżach i jasnych brązach albo w szarościach, małą kuchnię tylko w bieli. Pamiętaj, że to salon jest ważniejszy w całej kompozycji, mała kuchnia powinna mieć trochę spokojniejsze barwy.
Zobacz niezwykłą metamorfozę: Wąska kuchnia w bloku: metamorfoza małej kuchni krok po kroku>>
Pomysł na małą kuchnię - galeria inspiracji
Przedstwiamy zdjęcia pięknych i funkcjonalnych kuchni - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Obejrzyj nasze inspiracje i sprawdź, które pomysły sprawdzą się u Ciebie.
Autor: Marcin Czechowicz
Czarno-biała kuchnia jest otwarta na salon. Wnętrze jest prosto i minimalistycznie urządzone, a połyskujące blaty doskonale podkreslają nowoczenośc kuchni. Aranżacja kuchni jest nowoczesna i wysmakowana, a sąsiadujący salon nawiązuje do tego stylu.
Autor: Marcin Czechowicz
Mała kuchnia umieszczona na zewnątrz kubika. Wesołe kolory odwracają uwagę od faktu, że jest to kuchnia. Dobre rozwiązanie do małych mieszkań.
Autor: materiały prasowe IKEA
Dwa mobilne barki kuchenne ustawione pod ścianą tworzą otwarte miejsce do przechowywania akcesoriów kuchennych. W razie potrzeby mobilny barek przyda się w kuchni przy blacie roboczym i przy płycie do gotowania. Wygodne i pojemne półki pomieszcza zapasowe sciereczki, naczynia i przyprawy. Barek FLYTTA, IKEA.
Autor: Sylwester Rejmer
Przechowywanie w małej kuchni musi byc dokłądnie przemyślane. To, co eksponujemy na wierzchu, powinno być nie tylko poręczne i funkcjonalne ale i estetyczne. Mniej atrakcyjne sprzęty, opakowania i garnki starajmy się lokować za zamkniętymi drzwiczkami szafek kuchennych.