Projekty kuchni. Poznaj zalety murowanej kuchni
Czym zastąpić w kuchni tradycyjnej stojące meble kuchenne? Pomysłów może być wiele - my proponujemy projekty kuchni, w których zabudowa kuchenna zbudowana jest z bloczków betonu komórkowego, cegły lub płyty kartonowo-gipsowej. Aranżacja kuchni murowanej to alternatywa dla tradycyjnej kuchni! Oceń sam!
Autor: Andrzej Szandomirski
Aranżacja kuchni murowanej to pomysł wcale nienowy, jednak od kilku lat znów bardzo modny. Wykonanie murowanej zabudowy kuchennej w miejsce typowych szafek stojących wymaga oczywiście nieco więcej starań niż zakup gotowych sprzętów, ale za to możemy mieć pewność, że nasze meble kuchenne będą solidne, jedyne w swoim rodzaju, a do tego nieco tańsze od tradycyjnych. Potem wystarczy tylko dobrać odpowiednie, zgodne z indywidualnymi upodobaniami i ze stylem kuchni, fronty (które zresztą po jakimś czasie możemy wymienić).
Projekty kuchni: kuchnia murowana
Ogromną zaletą murowanych szafek kuchennych jest nie tylko ich niezwykły wygląd, ale także fakt, że można je zbudować samodzielnie i wcale nie wymaga to posiadania kuchni o bardzo dużych rozmiarach.
Projekty kuchni: zalety murowanej kuchni
- Takie meble kuchenne są nieco tańsze od gotowych mebli kuchennych
- Takie meble kuchenne można wybudować samodzielnie.
- Kuchnia murowana jest bardzo wytrzymała.
- Zabudowa kuchenna murowana nadaje wnętrzu oryginalny wygląd.
- Taką kuchnię można bez większego problemu zmieniać: tynkować, malować na różne kolory, nadawać ściankom fakturę, zmieniać okładzinę oraz rodzaje frontów i otwartych półek.
Projekty kuchni: zanim zbudujesz kuchnię murowaną
- wykonaj szczegółowy projekt kuchennej zabudowy;
- oblicz, ile materiału – cegieł albo bloczków betonu komórkowego – będzie potrzeba do zabudowy kuchni;
- zakończ w kuchni wszystkie prace instalacyjne;
- zaślep na czas budowy otwory rur wodociągowych, a także podejścia kanalizacyjnego.