SZKŁO NA ŚCIANIE w kuchni: GALERIA pomysłów co na ścianę w kuchni zamiast płytek
Szkło na ścianie w kuchni, położone zamiast tradycyjnych płytek - będzie ciekawą odmianą dla typowych rozwiązań w aranżacji kuchni. Nowoczesne szkło daje wiele możliwości wykończeniowych, poza tym nie tylko piięknie wygląda, ale jest też praktyczne. Taka dekoracja może sprawić, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Zobacz 10 POMYSŁÓW w GALERII na szkło na ścianie w kuchni!
Autor: Jacek Krzyżanowski
Spis treści
- Szkło na ścianie w kuchni: zamiast płytek
- Szkło na ścianie w kuchni: pomysły dekoracyjne
- Szkło na ścianie w kuchni: nowe konstrukcje
Szkło na ścianie w kuchni jest coraz częściej stosowanym elementem, przy czym prym wiedzie szkło transparentne, barwione. Jego rozmaite formy i barwy zachwycają, dlatego projektanci chętnie wykorzystują szkło zamiast płytek na ścianie w kuchni. Płytki w kuchni nieco się znudziły, a szkło na ścianie w kuchni daje mnóstwo możliwości.
Szkło na ścianie w kuchni wprowadza do wystroju ład, przejrzystość i nowoczesność. Najbardziej docenianą przez architektów wnętrz zaletą szkła jest właśnie jego lekkość wizualna i transparentność. Szkło dodatkowo jest łatwe w montażu.
Szkło na ścianie w kuchni: zamiast płytek
Szkło na ścianie w kuchni cieszy się wielkim powodzeniem w najnowszych aranżacyjnych trendach. Jst ono odporne na działanie czynników chemicznych, zaplamienia i łatwo utrzymać je w czystości. Szkło na ścianie w kuchni, zamiast płytek, pozwoli na osiągnięcie niezwykłych efektów dekoracyjnych. Taka dekoracja ściany w kuchni będzie ładna i łatwa do utrzymania higieny i czystości.
Interesujące efekty w kuchni dają szklane okładziny ścienne. Mogą być one wykonane ze szkła transparentnego, zbrojonego, satynowanego, barwionego czy lakierowanego lub laminowanego. Pod szkłem można umieszczać np. fotografię albo kolorową fototapetę.
Szkło na ścianie w kuchni: pomysły dekoracyjne
Szkło na ścianie w kuchni można podświetlać na wiele sposobów, a zmiana barwy światła oznacza już widoczną zmianę charakteru aranżacji wnętrza. Warto pamiętać, że barwne elementy szklane zyskują przy odpowiednim ich podświetleniu, światłem naturalnym lub sztucznym.
W nowych rozwiązaniach stosuje się szkło fusingowane albo szkło witrażowe. Możemy wtedy wydobyć kolorowe detale i bogactwo barw np. fototapety, którą umieściliśmy za szkłem.
Szkło na ścianie w kuchni: nowe konstrukcje
W aranżacjach kuchni prym wiedzie wykorzystanie szkła do konstrukcji lekkich ścian działowych i powierzchni między szafkami. Można w nich użyć tafli szkła hartowanego. To, jaką będą miały barwę, stopień transparentności oraz rodzaj wykończenia, zależy w dużej mierze od projektanta – gdyż wybór rodzaju szkła jest ogromny.
Szkło jest materiałem bardzo wytrzymałym, o ile wcześniej zostało zahartowane i zabezpieczone folią. Szkło z powodzeniem może być wykorzystywane do produkcji mebli, nawet jeśli chodzi o standardowe blaty kuchenne lub stoły.
W naszej GALERII znajdziesz ciekawe pomysły, czym ozdobić ścianę w kuchni zamiast płytek!
Autor: Devangari Design
Granicę strefy kuchennej wyznacza wyspa, w którą wbudowana została płyta grzewcza.
Autor: Łukasz Kozyra
Autor: Marcin Grabowiecki
Salon z kuchnią i jadalnią tworzy otwartą i wygodną przestrzeń dzienną w mieszkaniu.
Autor: Artur Chmielewski