Aranżacja łazienki dla kilku pokoleń. Projekt łazienki dla dużej rodziny
Aranżacja łazienki była dostosowana do domowników. Z dużej łazienki korzystają trzy pokolenia. Dlatego urządzeniu wnętrza poświęcono wiele uwagi. Projekt łazienki uwzględniał zarówno miejsce na szybki prysznic, jak i relaksującą kąpiel. Łazienka ma też minipralnię.
Autor: Marcin Czechowicz
Wygodna i duża łazienka dla wielopokoleniowej rodziny. Aranżacja łazienki jest uniwersalna stylistycznie, na pochwałę zasługuje dobre wykorzystanie przestrzeni. Płytki i mozaika: seria Harion, Tubądzin; meble na zamówienie.
Spis treści
- Projekt łazienki
- Aranżacja łazienki: przytulny wystrój
- Duża łazienka: dobre rozplanowanie wnętrza
- Łączenie podłóg w łazience: radzi projektantka wnętrz
Łazienka przeznaczona dla kilku osób musi być uniwersalna stylistycznie, tak by każdy domownik ją polubił. Projekt łazienki wykonała architekta wnętrz Jolanta Kwilman. Łazienka ma nietypowy układ ścian, z licznymi załamaniami. Aranżacja łazienki łączy racjonalne zagospodarowanie skomplikowanej przestrzeni - znajdującej się pod skośnym sufitem - z ciepłym wystrojem.
Projekt łazienki
Architektka wnętrz wykonała projekt łazienki funkconalnej, wygodnej i estetycznej. Oprócz wielkiej wygody, jaką daje funkcjonalne, ergonomiczne rozplanowanie sprzętów, właściciele chwalą zalety ogrzewanej podłogi w łazience, po której można bez obaw stąpać boso. Ociepleniu aranżacji łazienki sprzyja też wieloelementowe oświetlenie. Kilka źródeł światła w łazience: na suficie, nad lustrem i na podłodze, daje możliwość wielu kombinacji. Łatwo rozświetlić wnętrze łazienki np. podczas zabiegów pielęgnacyjnych dzieci, ale można też stworzyć klimat pasujący do relaksującej kąpieli.
Aranżacja łazienki: przytulny wystrój
Aranżacja łazienki jest lekka i jasna. W dzień można się cieszyć naturalnym światłem wpadającym przez okno sięgające od podłogi po dach. Wieczorem można włączać umieszczone na suficie łazienki dwa plafony lub małe oprawy nad lustrem. Są tu też inne źródła światła. W pasie mozaiki na podłodze są umieszczone prostokątne punkty świetlne, takie same jak na ścianie przy prysznicu. Wnęka w narożniku wanny jest podświetlana, a nad toaletą wisi kinkiet.
Duża łazienka: dobre rozplanowanie wnętrza
W dużej łazience o pow. 9 m2, znalazło się dość sporo wyposażenia. Za czerwonymi drzwiami kryją się pralka i suszarka, które okazały się dość ważną inwestycją. Problem rozwieszania mokrych ubrań i pościeli został wyeliminowany, co oszczędza rodzinie wiele czasu i fatygi. We wnęce łazienki powstałej obok „pralni” mieści się kabina prysznicowa - bez brodzika, za to wyposażona w sporą deszczownię. Jedna podwójna umywalka wybrana została zamiast dwóch pojedynczych: daje więcej swobody użytkownikom i eliminuje problem zachlapanego blatu. Czerwona laminowana szafka ma dwie bardzo pojemne szuflady.
Łączenie podłóg w łazience: radzi projektantka wnętrz
Podłoga w łazience zwykle różni się od tej w reszcie mieszkania. Ja wolę łagodne przejście: parkiet sięga w prezentowanej na zdjęciach łazience tak daleko, jak to możliwe. Dopiero w strefie narażonej na działanie wody pojawiają się płytki na podłodze. W aranżacji łazienki użyłam dwóch rodzajów materiału do wykończenia podłogi: w strefach mokrych - płytki gresowe, a bliżej drzwi - parkiet jesionowy, taki sam jak w holu. Dzięki temu, kiedy drzwi łazienki są otwarte, zamiast wyraźnej granicy w progu mamy wrażenie ciągłości i płynnego przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego. Dla lepszego efektu w aranżacji łazienki w miejscu łączenia płytek z parkietem na podłodze łazienki zastosowałam pas szarej mozaiki, która pojawia się też na ścianie, wydzielając optycznie kabinę prysznicową. Gresowa podłoga ma pod prysznicem swoją kontynuację, bo zrezygnowaliśmy z montażu typowego brodzika.