Aranżacja łazienki. Projekt łazienki w stylu mauretańskim
Ten projekt łazienki udowadnia, że nawet mała łazienka może być funkcjonalna i nie ustępować elegancją innym wnętrzom. Aranżacja łazienki nawiązuje do stylu mauretańskiego. Urządzenie tej łazienki kosztowało 11 tys. zł.
Autor: Marcin Czechowicz
Dekor z kolekcji Braid marki Tubądzin posłużył jako wypełnienie wnęki nad wanną. Jednocześnie powstała kolejna półka na kosmetyki, akcesoria, a także pachnące świece.
Aranżacja łazienki po remoncie miała być wygodna, łatwa do utrzymania w czystości i wyglądać świeżo. Łazienka jest dobrym miejscem na oswojenie nowoczesności i przekonanie się do niej. Właścicielka tego wnętrza lubi w aranżacji wnętrz nawiązania do dawnych epok, stylizowane formy i bibeloty, ale podczas urządzania łazienki miała ochotę na odmianę. Projekt łazienki powierzyła architektce wnętrz. Ciepły wystrój łazienki to zasługa odpowiedniego doboru kolorów.
Aranżacja łazienki: stawiamy na dobry styl
Aranżacja łazienki jest zarazem nowoczesna, jak i elegancka. Kolorowe płytki łazienkowe nad wanną kojarzą się ze stylem mauretańskim. Do łazienki wybrano geometryczne formy, proste płytki z ciekawym dekorem i funkcjonalne rozwiązania. Aranżacja łazienki nie rezygnuje z elegancji ani ciepłego charakteru wnętrza.
Projekt łazienki: łazienka praktyczna i użyteczna
Projekt łazienki (pow. 5 m²) został wykonany z rozwagą. By oszczędzić miejsce w łazience, architektka wannę połączyła z prysznicem, wyposażając ją w szklany parawan. Tam gdzie przydałaby się półka, zaprojektowała praktyczne wnęki. Również projekt łazienki przewidywał praktyczne wykorzystanie miejsca między wanną a ścianą. Na wysokości wanny powstał blat, a pod nim półka na ręczniki. Tak jak w większości mieszkań, również ta łazienka musi pełnić funkcję gospodarczą. Pralkę udało się całkowicie schować w eleganckiej szafce z błyszczącego MDF-u. W środku oprócz pralki jest też kilka półek na środki czystości i bieliznę.
Łazienka: płytki łazienkowe dla elegancji
Atrakcją tej aranżacji łazienki jest nisza nad wanną, która wygląda jak obraz: szara rama jest wypełniona ceramicznymi dekorami (dekor z kolekcji Braid marki Tubądzin). Ten element nadaje dekoracyjności i charakteru całemu wnętrzu. Wrażenie przytulności w wystrój łazienki wnosi odpowiedni dobór kolorów: płytki, nawet te szare, mają ciepły piaskowy odcień i przypominają naturalny kamień. Płytki łazienkowe z jednej kolekcji można zestawiać na wiele sposobów. W prezentowanej aranżacji łazienki dominują beżowe - położono je na podłodze i niemal całych ścianach. Szare płytki pojawiły się w strefie kąpielowej oraz we wnękach - nad umywalką i tej z lustrem.
Projekt łazienki: jak wykorzystać wnęki radzi architektka
Tworzenie przypadatnych wnęk w łazienkach oznacza pogrubienie ścian przez dodanie płyty z karton-gipsu. To powoduje zmniejszenie powierzchni łazienki, ale ma również wiele plusów, które rekompensują tę stratę. Za ściankami z karton-gipsu można ukryć wszelkie rury i instalacje, co korzystnie wpływa na wygląd łazienki. Wnęki można rozplanować tak, żeby całkowicie uniknąć wieszania na ścianach półek i szafek. Mała płytka wnęka posłuży do odkładania kosmetyków, w większej zmieścimy lustro, a w głębokiej ukryjemy pralkę. Wgłębienia w ścianie „rozbijają” monotonię wnętrza łazienki. Oprócz funkcji praktycznej warto wykorzystać je w celach dekoracyjnych: wystarczy wyłożyć wnękę ją płytkami o ciekawym wzorze, by uzyskać niepowtarzalny efekt w aranżacji łazienki. Wnęki mogą zastąpić meble łazienkowe, poprawiają funkcjonalność wnętrza łazienki, pozwalają lepiej wykorzystać przestrzeń i podnoszą jego estetykę.
Projekt łazienki: ile kosztował remont łazienki
Wyposażenie łazienki ceny: umywalka Dama Senso, Roca 572 zł; wanna akrylowa Genova, Roca 814 zł; miska WC Dama Senso, Roca 689 zł; bateria umywalkowa Zenta, Kludi 398 zł; bateria i wylewka wannowa Zenta, Kludi 323 zł; parawan nawannowy jednoskrzydłowy, Omnires 460 zł; płytki z kolekcji Braid, Tubądzin ok. 2500 zł; oprawy podtynkowe Candellux, Castorama 300 zł; grzejnik Bone, Terma 635 zł; szafa z białego MDF-u na zamówienie 1000 zł; lustro na zamówienie 400 zł; robocizna 3000 zł. Razem koszt urządzenia tej łazienki - wyniósł 11 091 zł