Jak urządzić małą łazienkę? 3 pomysły na stylowe wnętrze
Jak urządzić małą łazienkę, by była funkcjonalna i stylowa? Odpowiedni dobór materiałów, kolorystyki i wyposażenia może sprawić, że nawet niewielka przestrzeń zyska wyjątkowy charakter. Sprawdź trzy inspirujące projekty – od geometrycznych wzorów, przez naturalne akcenty, aż po nowoczesne połączenie czerni i bieli.
Autor: Archiwum serwisu
Mała toaleta została zaaranżowana w szarościach, bieli, czerni i drewnie. Główną rolę we wnętrzu gra geometryczna mozaika ułożona na podłodze.
Mała toaleta z geometryczną mozaiką - konsekwencja projektowa
W aranżacji tej przestrzeni ściany pomalowano na jasny odcień szarości. Kolor szary pojawia się także na ceramicznych płytkach na ścianie, lecz w nieco ciemniejszej odsłonie. Główną rolę we wnętrzu gra jednak czarno-biała mozaika o geometrycznym wzorze, ułożona na podłodze.
Zabudowa karton-gips przy wc umożliwiła schowanie wszystkich nieestetycznych elementów instalacji. Nad nią pojawiła się drewniana szafka z możliwością pojemnego przechowywania. Nad umywalką w toalecie zawisło okrągłe lustro. Pod długim, drewnianym blatem pojawiła się pojemna szafka na przechowywanie.
Cała aranżacja jest spójna i konsekwentna. Kolory dominujące we wnętrzu świetnie ze sobą wzajemnie korespondują. Czerń i biel obecna na wzorze mozaiki pojawia się we wnętrzu także pod inną postacią. Taki dobór elementów wyposażenia i dodatków to świetny pomysł, by zachować w projekcie spójność i stworzyć efekt płynnego przejścia kolorystycznego. Każdy detal w toalecie jest dokładnie przemyślany, dzięki czemu we wnętrzu wyraźnie widać konsekwencję projektową.
Autor projektu: www.shokodesign.com
Autor: Archiwum serwisu
Mała toaleta została zaaranżowana w szarościach, bieli, czerni i drewnie. Główną rolę we wnętrzu gra geometryczna mozaika ułożona na podłodze.
Aranżacja małej łazienki - pozorna prowizorka
Właścicielkami 60-metrowego mieszkania na warszawskiej Pradze są dwie siostry. W aranżacji wnętrza projektantka starała się dopasować każde pomieszczenie do stylu życia właścicielek. Siostry są niezwykle energicznymi fankami sportów. Nad wodą uprawiają wakeboarding, w górach snowboard, zaś w mieście jeżdżą na rowerze. I tak powstało eko wnętrze z charakterem. Gdyby miały określić jego styl, nazwałyby go skandynawsko-surferskim.
W mieszkaniu pojawiają się meble wykonane z palet oraz skrzynek - aranżacja ma nie tylko nowoczesny charakter, ale także designerski wyraz. We wnętrzu nie bez powodu pojawiły się meble z odzysku: stolik i łóżko z palet, półki ze skrzynek.
Przedmioty z recyklingu wpisują się w styl surferów – tłumaczy właścicielka. By mała łazienka wpisała się w klimat mieszkania, projektantka wybrała płytki podłogowe i fronty mebli przypominające płytę wiórową. W aranżacji łazienki postawiono na dwa kolory: biały i beżowy.
Biały tynk dekoracyjny na ścianie łazienki został zaimpregnowany żywicą – matową, bezbarwną, odporną na wilgoć. Na szczególną uwagę w aranżacji małej, beżowej łazienki zasługują fronty szafek, swoim wyglądem przypominające płytę wiórową. Ciekawy element stanowi także delikatny, graficzny wzór jodełki na płytkach łazienkowych, zastosowanych przy umywalce. W małej łazience kilka elementów zaskakuje, np. oryginalny grzejnik dekoracyjny i głowa hipopotama dekorują kącik toaletowy.
Zobacz również: Jak urządzić czarną łazienkę? Ten kolor to symbol elegancji i luksusu! Czarna łazienka - nowoczesne inspiracje
Autor: Marcin Grabowiecki
Na szczególną uwagę w projekcie zasługują fronty szafek, swoim wyglądem przypominające płytę wiórową. Ciekawy element stanowi także delikatny, graficzny wzór jodełki na płytkach zastosowanych przy umywalce.
Projekt niewielkiej łazienki - czarno na białym
Główną rolę w aranżacji tej małej łazienki gra ściana wyłożona czarno-białą, geometryczną mozaiką. Czerń i biel pojawiają się w aranżacji także poza wzorem mozaiki. Dzięki temu we wnętrzu udało się stworzyć wrażenie płynnego przejścia kolorów. Białe, fazowane płytki zostały ułożone na zabudowie gipsowo-kartonowej, na której podwieszono miskę ustępową. Powstała wnęka została zaaranżowana na strefę mokrą w małej łazience.
Obecność szkła pod prysznicem sprawiła, że przestrzeń we wnętrzu nie została optycznie zmniejszona. Czarny akcent pojawia się zaś pod postacią lustra. Drewno swoją obecnością, ociepliło klimat całego wnętrza i nadało mu szlachetnego, eleganckiego wyrazu.
Drewno w łazience? To dylemat, przed którym staje wiele osób. Drewno ociepla często sterylny charakter wnętrza i nadaje mu szlachetnego, eleganckiego wyrazu. Odpowiednio dobrane i zaimpregnowane, można bez obaw zastosować w łazience, nawet pod prysznicem. Podłoga jest bardziej niż w innych pomieszczeniach narażona na wilgoć, dlatego najlepiej sprawdza się w tej roli drewno egzotyczne. Wybierając gatunek powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy dany gatunek jest odporny na wilgoć. Do zabezpieczenia drewnianych powierzchni najlepiej jest użyć oleju - jest to najlepsza forma ochrony, gdyż sprawia, że wszystkie szczeliny są wypełnione. Można użyć także lakieru wodoodpornego, którego powłoki nie łuszczą się pod wpływem wody.
Autor projektu: www.shokodesign.com
Autor: Shoko design
Główną rolę we wnętrzu gra ściana z czarno-białą, geometryczną mozaiką. Czerń i biel pojawiają się w aranżacji także poza wzorem mozaiki. Dzięki temu udało się stworzyć wrażenie płynnego przejścia kolorów.
Przeczytaj także: Tak urządzisz małą łazienkę w bloku! Wanna zmieści się nawet na 2,7 m!
Autor: Projekt: Mango Investmens, Zdjęcia: Yassen Hristov