Czarna armatura łazienkowa to najnowszy hit sezonu. Pasuje do każdego stylu
Nowocześnie, loftowo albo w klimacie retro – czarna armatura to wnętrzarski hit, który podkreśli charakter twojej łazienki.
Szukasz ciekawej alternatywy dla najbardziej powszechnych chromowanych baterii łazienkowych? Rozważ elegancką, wyrazistą i uniwersalną czerń. Czarna armatura pozwala stworzyć nietuzinkową aranżację. Jej kształt, sposób montażu i „towarzystwo” pomagają zdefiniować styl łazienki.
Czarne baterie przykuwają uwagę o wiele bardziej niż tradycyjne, chromowane. Zadbaj więc, by były dobrej jakości, doskonale wykonane i po prostu efektowne. Wybierz te o powierzchni galwanizowanej, a nie malowanej, bo te pierwsze łatwiej utrzymać w czystości i są odporniejsze na zarysowania.
KROPKI NAD i
Minimalistyczna czarna armatura (np. Grohe, Ferro, Roca, Kludi) na tle drobnych wzorów na ścianie to wyraziste akcenty pięknie podkreślające drobny powtarzalny wzór mozaik z kolekcji Penny & Twig (Dunin.eu). Lustro w wąskiej czarnej ramie czy lampy w takich oprawach wystarczą jako uzupełnienie.
WYRAZIŚCIE W LOFCIE
Zgeometryzowane baterie, deszczownica i system prysznicowy Omnires świetnie harmonizują z płytkami imitującymi blachę i kamień z wyraźnie zaznaczonymi fugami. Dobrana umywalka (Tekapo, GoodHome) oraz lustro i kinkiety dopełniają mroczny, lecz interesujący obraz. Zadbano nawet o taki szczegół jak osadzenie umywalki na blacie z metalową konstrukcją.
Dobierając do baterii pozostałe czarne elementy wyposażenia, zwróć uwagę na wykończenie. Łącz matowe z matowym, półmatowe z półmatowym i lśniące ze lśniącym.
NA STYKU STYLÓW
Białe tło pozwala brylować czarnym akcentom. Armatura utrzymana w duchu vintage dopełnia nowoczesną wannę i loftową kabinę. Towarzyszą jej czarne listwy podkreślające podział ścian oraz lampa w podobnym guście.
Obawiasz się, że zacieki i osad z kamienia na czarnej armaturze bardziej widać niż na tej o srebrzystej powierzchni? Niepotrzebnie, bo zabrudzenia są porównywalne. Większość czarnych baterii jest pokryta specjalną powłoką, która ogranicza osadzanie się zabrudzeń, a także ułatwia czyszczenie. Regularne przecieranie po każdym użyciu pozwoli zachować nienaganny wygląd, a do czyszczenia warto stosować łagodny detergent.
CZYSTY ZAMYSŁ
Białe płytki z ciemną fugą zamieniają ścianę w wyrazistą kratkę. Szkłem w czarnych profilach zamknięto strefę prysznica. Tylko masywny uchwyt pozwala się zorientować, gdzie są... drzwi. Nad umywalką króluje podświetlane lustro w czarnej ramie. Ważnym akcentem tej aranżacji są także baterie z kolekcji Algeo Black marki Ferro.
MODNY ZESTAW
Umywalka połączona z szafką osadzoną na metalowych profilach to najnowszy trend! Wpisuje się w niego też bateria Pure & Style (Kludi) z czarnym korkiem.
CZERŃ Z DODATKIEM
Jeśli marzy ci się czarna armatura o nowoczesnej, doskonałej linii, a przy tym piękna jak biżuteria, zwróć uwagę na kolekcję Ardesia (FDesign). Smukłe, proste kształty, głęboka czerń i intrygujące elementy w kolorze różowego złota tworzą efekt wyrafinowanej elegancji. Kolekcja idealna do łazienek klasycznych, bo tak jak one jest ponadczasowa.
Armatura w łazience nie musi być z jednej serii. Czarny kran może być tylko przy umywalce czy wannie, a pozostałe baterie mogą lśnić srebrem lub złotem.
W DWÓCH BARWACH
Marka jedna – Kludi – ale kolory różne! Efekt? Okazały srebrzysty panel prysznicowy nie rzuca się w oczy, niemal znikł, ale już kran przy prostokątnej umywalce (Lineablue) – czarny! Jest jakby zwieńczeniem czarnej szerokiej listwy i uzupełnieniem węższej bliżej sufitu. Czarna wnęka na kąpielowe drobiazgi to cenny kontrapunkt dla baterii.
ZGRANY KOMPLET
Baterie Naia Black doskonale dopełniają umywalkę Gap i wannę Eternity (produkty Roca). Łączy je oszczędność kształtów i precyzja wykonania. Czarne sufit, fragment posadzki oraz taboret-stolik ładnie zamykają aranżację.