Jak urządzić czarno-białą łazienkę? Aranżacje w stylu retro, nowoczesnym i glamour
Klasyczna, elegancka i ponadczasowa – czarno-biała łazienka to wybór, który nigdy nie wychodzi z mody. Kontrastowe połączenie barw pozwala stworzyć zarówno minimalistyczne, jak i luksusowe wnętrze, a odpowiedni dobór materiałów i dodatków nadaje mu niepowtarzalny charakter. Jak uniknąć efektu sterylności? W jaki sposób ocieplić monochromatyczną aranżację? Oto sprawdzone sposoby na stylową łazienkę w czerni i bieli!
Autor: Getty Images/Nataliia Sinchuk
Spis treści
- Jak urządzić czarno-białą łazienkę?
- Dekoracje do czarno-białej łazienki
- Łazienka czarno-biała krok po kroku. Aranżacyjne zasady
- Jak urządzić małą łazienkę?
- Jak urządzić łazienkę w stylu retro?
- Jakie fugi do czarno-białych płytek?
- Jak wprowadzić czerń do białej łazienki?
- Czarno-biała łazienka na poddaszu w stylu glamour - nr 1
- Czarno-biała łazienka na poddaszu w stylu glamour - nr 2
- Aranżacje łazienek: kolory w łazience
- Projekt łazienki: retro glamour w czerni i bieli
- Czarno-biała łazienka: sztuka w roli głównej
- Czarno-biała łazienka w stylu nowojorskiego art déco
- Czarno-biała łazienka o nietypowym kształcie
- Czarno-biała łazienka z drewnem
- Czarno-biała łazienka na poddaszu
- Nowoczesne biało-czarne łazienki. Zdjęcia i przykładowe aranżacje
Jak urządzić czarno-białą łazienkę?
Czarno-biała łazienka jest elegancka i efektowna — wręcz rasowa. Zabierając się za aranżacje łazienek w takich kolorach, warto pamiętać o kilku zasadach, które zadecydują o sukcesie. Jedna z barw powinna przeważać, a druga być jej dopełnieniem.
Jeśli użyjesz koloru czarnego i białego w aranżacji łazienki po równo, zamiast harmonii pojawi się niepokój. Stosując kombinację wzorów w czarno-białej łazience, zwróć uwagę na metraż. Im łazienka jest mniejsza, tym mniej deseni zastosuj (wzory też powinny być mniejsze i spokojniejsze).
W bardzo małej czarno-białej łazience sprawdzą się powierzchnie lśniące, lustra, liczne źródła światła – sprawią, że czerń „nie uszczupli” wnętrza. Oto kilka różnych stylowo propozycji na aranżacje czarno-białych łazienek. Może któraś podziała na twoją wyobraźnię?Planując aranżację czarno-białej łazienki pamiętaj, że tło białe i czarne wszystko wyostrza. Dlatego czarne płytki czy farba powinny być idealnie położone, bez skaz.
Dekoracje do czarno-białej łazienki
Ceramika łazienkowa, baterie, oświetlenie, akcesoria — pomyśl o tych dobrej jakości i efektownie zaprojektowanych. Będą zdobić czarno-białą łazienkę jak biżuteria strój. Jeśli lubisz dekoracje naturalne, wybierz do aranżacji łazienki te „graficzne” (gałązkę białego koralowca czy białe, czarne, szare kamienie) – odnajdą się we wnętrzu w każdym stylu.
Gra czerni i bieli w aranżacji łazienki to mnóstwo możliwości. Łazienka konsekwentnie utrzymana w tych barwach będzie wręcz wyrafinowana. Łatwo ożywisz wystrój czarno-białej łazienki, a nawet zmienisz wnętrze, dokładając akcenty w innym kolorze.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić czarną łazienkę? Ten kolor to symbol elegancji i luksusu! Czarna łazienka - nowoczesne inspiracje

Łazienka czarno-biała krok po kroku. Aranżacyjne zasady
Proporcje kolorów w czarno-białej łazience zależą w dużym stopniu od wielkości wnętrza i oświetlenia. Mała łazienka lepiej będzie wyglądała z przewagą bieli, ponieważ kolor ten optycznie powiększy nieduże wnętrze.
Czarny kolor może nam posłużyć do wydzielenia stref lub podkreślenia elementów dekoracyjnych. Detale w tym kolorze coraz śmielej wkraczają do wnętrz, co wiąże się z powrotem mody na black & white. Świetnie prezentują się zwłaszcza czarne ramy mebli, oprawy luster i lamp.
W stylistyce nowoczesnej nacisk kładzie się na duże jednobarwne powierzchnie. Dlatego miłośnicy tej konwencji, którzy marzą o czarno-białej łazience, powinni to wziąć pod uwagę. Jak to może wyglądać w praktyce? Na przykład wszystkie ściany są białe, a układamy czarne płytki na podłodze czy wybieramy czarną wannę.
Jeśli w czarno-białej łazience decydujemy się na przewagę ciemnego koloru, pamiętajmy o dobrym oświetleniu i dużych lustrach, które powiększą optycznie wnętrze. W ten sposób chłodna czerń zyska przytulną, przyjemną dla oka oprawę.
Jak urządzić małą łazienkę?
Aranżacja łazienki bez względu na powierzchnię, lubi kolorystyczną dyscyplinę i proste wyposażenie, które ułatwia utrzymanie porządku. Biała ceramika łazienkowa jest idealna do małej łazienki.
W małych łazienkach najlepiej sprawdzą się umywalki o prostych kształtach. Dobrze, jeśli są zintegrowane z szafką. Takie meble łazienkowe zasłonią nieestetyczne rury i pozwolą schować środki czystości.
Mała łazienka powinna mieć duże lustro. Jest potrzebne nie tylko do golenia czy robienia makijażu. Lustrzane tafle to najlepszy sposób na optyczne powiększenie wnętrza łazienki. Dlatego w małej łazience im większe lustro, tym lepiej.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Tak urządzisz małą łazienkę w bloku! Wanna zmieści się nawet na 2,7 m!
Jak urządzić łazienkę w stylu retro?
Umiejętne połączenie bieli i czerni może tworzyć w łazience klimat retro, zbliżony stylem do wnętrz z lat 20. ubiegłego wieku. Jeśli zależy nam na uzyskaniu takiego efektu, przede wszystkim postarajmy się o czarno-białe płytki na podłodze z motywem szachownicy. To jeden ze znaków rozpoznawczych mieszkań w starym stylu.
Możemy również wybrać kwadratowe białe płytki, a czarne, dużo mniejsze, ułożyć jako akcenty w białych narożnikach. Warto bawić się wzorem czarno-białych płytek. Na przykład gdy zastosujemy go nad wanną czy umywalką, również zyskamy efekt retro, ale w ciekawszej, dynamiczniejszej formie.
Warto wiedzieć: stylistykę retro w łazience najlepiej odda żeliwna wanna wolnostojąca wsparta na tzw. lwich łapach. Najlepiej pomalować ją na czarno z zewnątrz, a w środku postawić na biel. W ten sposób zyskamy elegancki, wyrazisty element wyposażenia – i czarno-biały, i retro zarazem!

Jakie fugi do czarno-białych płytek?
Fugi mogą stać się ozdobą przy czarno-białych płytkach w łazience, np. czarne fugi przy białych płytkach dadzą efekt kratki. Można je pokryć preparatem (np. FugoFix, Pimacol) chroniącym przed brudem, wilgocią i zmianą koloru.
Jeśli wolisz jednorodną płaszczyznę w aranżacji łazienek, wybierz płytki rektyfikowane (o krawędziach szlifowanych z dokładnością do 0,2 mm), które kładzie się z minimalną spoiną – wtedy problem mycia fug zostanie rozwiązany.
Najszybciej umyjesz czarne i białe płytki w łazience płynem do mycia szyb – będą lśniące i bez smug.
Jak wprowadzić czerń do białej łazienki?
Planując odnowienie swojej łazienki, weź pod uwagę możliwości dekoracyjne np. farby tablicowej: jej matowa czerń stanie się fantastycznym tłem dla błyszczących przedmiotów. Pomalowanie łazienki to najszybszy i najtańszy sposób na zmianę jej aranżacji.
Wykorzystaj farby odporne na wilgoć i szorowanie. Wybierz matowe, półmatowe i z połyskiem – dzięki nim stworzysz ciekawą aranżację. Użyj taśm malarskich, by równo „odciąć” kolor. Płytki, na które nie możesz już patrzeć, także możesz pokryć farbą, np. Hydropox marki Noxan.
Jeśli masz łazienkę w bieli, wprowadź do niej czarne (także wzory black & white) tekstylia, pojemniki, uchwyty do szafki itp. To najtańszy sposób na taką aranżację łazienki. Lustra są świetnym uzupełnieniem czarno-białej łazienki. W niewielkiej łazience powieś je vis-à-vis albo wyłóż nimi np. ścianę nad wanną lub sufit.
Czarno-biała łazienka na poddaszu w stylu glamour - nr 1
Prezentujemy dwie aranżacje łazienek, które mimo dość skromnych wymiarów, są eleganckie, w stylu glamour. Czarno-biała łazienka zawsze wygląda nowocześnie. Pierwsza aranżacja łazienki to polerowana podłoga, czarna mozaika w kabinie, brokatowa fuga oraz lakierowana na wysoki połysk szafka.
Aranżacja łazienki miała być w stylu glamour. Udało się osiągnąć taki wystrój dzięki temu, że pralka została przeniesiona do garderoby, nie było więc problemu z maskowaniem jej w łazience.
Czarno-biała łazienka na poddaszu w stylu glamour - nr 2
Druga aranżacja łazienki to czerń na suficie, sąsiedztwo bieli (armatura, ściany, meble) rozjaśnia wnętrze łazienki. Dzięki zestawieniu ciemnych i lustrzanych płaszczyzn mała łazienka nabiera głębi, sprawia wrażenie większej, niż jest w rzeczywistości.
Zarówno białe, jak i czarne ściany pomalowano lateksową, wodoodporną farbą. Wannę obudowano płytą g-k, uszczelniono akrylem i również pokryto farbą. Pod umywalkę nablatową zaprojektowano sześcienną szafkę z szufladą.
Aranżacje łazienek: kolory w łazience
Wbrew obawom ciemne kolory w łazience nie pomniejszyły wnętrza, zostały bowiem idealnie zrównoważone bielą. Konsekwencja w stosowaniu kolorów to najprostszy sposób na eleganckie aranżacje wnętrz.
Mała łazienka, której podstawowe wyposażenie jest zwykle białe, może być wykończona płytkami w tym samym kolorze. Jeśli jednak chcemy, by aranżacja łazienki była urozmaicona, najlepiej powtórzyć kolor, która dominuje w innych pomieszczeniach, lub wybrać nową barwę, ale tylko jedną.
Świetnie sprawdzają się kontrastowe, monochromatyczne zestawienia kolorów w łazience.
Autor: Archiwum serwisu
Pierwsza aranżacja łazienki to polerowana podłoga, brokatowa fuga oraz lakierowana na wysoki połysk szafka. Aranżacja łazienki miała być w stylu glamour.
Projekt łazienki: retro glamour w czerni i bieli
Łazienka w stylu glamour nie muszą tchnąć pałacowym zimnem – umiejętne połączenie czerni i bieli z odpowiednimi dodatkami może stworzyć gustowną, a zarazem przytulną aranżację.
W przedstawionym projekcie czarno-białej łazienki elegancki, wysmakowany klimat wprowadzają głównie odpowiednio dobrane elementy wyposażenia i dodatki utrzymane w stylu glamour.
Centralnym punktem pomieszczenia jest wolno stojąca, stylizowana na starą wanna na efektownych, rzeźbionych nóżkach. Została ona zestawiona z czarną szafką w stylu retro, na której znajduje się para umywalek oraz z ciężkimi, mięsistymi zasłonami.
Wzór na zasłonach doskonale wpasowuje się w stylistykę glamour, jednocześnie przełamując surowość połączenia czerni i bieli, nadając łazience przytulnego charakteru.
Podobną rolę spełnia bogato zdobiony stołek ustawiony przy wannie – połączenie głębokiego burgundu ze złotem z jednej strony podkreśla strojność aranżacji łazienki, a z drugiej wprowadza do kolorystyki pomieszczenia ciepłe barwy.
Ozdobne lampy, ramy luster i inne dodatki w stylu glamour przeplecione są detalami w stylu retro (wieszaki, kubki, dozownik na mydło), których spokojniejszy, nieco staroświecki design pogłębia poczucie swojskości.
Czysto białe ściany powiększają optycznie przestrzeń i sprawiają, że w pomieszczeniu panuje atmosfera czystości. Czarno-biała szachownica na podłodze jest elegancka, a jednocześnie dodaje aranżacji łazienki charakteru.
Autor: Archiwum serwisu
Elementem wybijającym się kolorystycznie w tej aranżacji łazienki jest bogato zdobiony stołek – połączenie głębokiego burgundu ze złotem z jednej strony podkreśla strojność wystroju łazienki, a z drugiej wprowadza do kolorystyki pomieszczenia ciepłe barwy.
Czarno-biała łazienka: sztuka w roli głównej
Przedstawiony projekt łazienki pokazuje, jak, nie idąc na żadne kompromisy, w prosty sposób przełamać minimalizm kolorystyczny czarno-białego wnętrza.
By przedstawiona łazienka przyjęła ostateczną formę, którą widać na zdjęciach, został w niej przeprowadzony generalny remont. Aby w prosty i niedrogi sposób odświeżyć i wyrównać ściany w łazience, właściciele zdecydowali się pokryć je płytami gipsowo-kartonowymi.

Przy okazji stworzone zostały wnęki nad wanną, stanowiące praktyczne schowki na ręczniki, kosmetyki i pojemniki z biżuterią, których głębia powiększa optycznie pomieszczenie.
Podobną rolę spełniają utrzymane w śnieżnej bieli ściany i podłoga – kolor ten sprawia, że łazienka wydaje się większa, a także dodaje jej schludności. Czarna zabudowa wanny o niezwykle prostym designie przełamuje nieskazitelną biel ścian i podłogi, ożywiając geometrię pomieszczenia i nadając łazience nowoczesnego charakteru.
Monochromatyczna kolorystyka królująca we wnętrzu zestawiona jest z barwnym, acz prostym w formie obrazem (autorstwa pani domu!) nad wanną i pasującą do niej, intensywnie pomarańczową słuchawką prysznicową.
Dzięki prostocie designu tych elementów minimalizm czarno-białej łazienki nie jest zachwiany, a ich barwność sprawia, że aranżacja jest urozmaicona, zyskując na wizualnym cieple i efektowności.

Czarno-biała łazienka w stylu nowojorskiego art déco
Jeśli lubimy styl retro, a szczególnie lata 30. XX w. i czarno-białą stylistykę możemy pokusić się o urządzenie łazienki w stylu nowojorskiego art déco. Łazienka czarno- biała w tym stylu będzie cechowała się geometrycznymi formami umywalki i muszli wc, czarnym wykończeniem detali, stylizowaną armaturą i oczywiście posadzką w czarno-białą szachownicę.
Jeśli w łazience jest wystarczająco dużo miejsca, warto wtedy wstawić wolnostojącą wannę na nóżkach. Jeśli nie, obudujmy wannę białymi płytkami retro, takimi jak na ścianach.
Jako uzupełnienie stylizacji łazienki w stylu nowojorskiego art deco możemy dodać, pomiędzy płytkami na ścianach, pasek z dekoracyjnych czarnych wałeczków. Przyda też się lustro oświetlone charakterystycznymi lampkami.
Jeśli chcemy by czarno-biała łazienka miała odrobinę bardziej współczesny charakter, możemy dodać kroplę trzeciego koloru, wstawiając na przykład kobaltowe krzesło czy drewnianą półkę na łazienkowe drobiazgi.
Najważniejsze jednak jest zachowanie geometrycznych kształtów ceramiki i czarno–białej kolorystyki. Łazienka w nowojorskim stylu lat 30. będzie na pewno niecodziennym dopełnieniem mieszkania urządzonego w stylu retro.
Autor: Archiwum serwisu
Czarno-biała łazienka o nietypowym kształcie
Pierwsza wspólna łazienka musi być wyjątkowa. Wygodna, relaksująca, elegancka – z takiego założenia wyszła młoda para, Monika i Tomek, którzy o przygotowanie projektu wnętrza poprosili profesjonalistkę. Katarzyna Rohde z pracowni Home & Style miała duże pole do popisu.
– Nie ograniczał nas mały metraż. Prawie siedem metrów kwadratowych plus oddzielna pralnia to wystarczająca przestrzeń na wstawienie podwójnej wanny, wymarzonej przez właścicieli. Problem stanowiły tylko drzwi do łazienki, usytuowane blisko ściany, do której zamierzaliśmy przymocować szafkę z umywalką
– mówi projektantka.
Ponieważ drzwi nie dało się przesunąć w prawo (manewr uniemożliwiała szafa w przedpokoju) Kasia postanowiła zastosować inne rozwiązanie, „pójść w skosy”. Po prawej stronie łazienki umieściła asymetryczną wannę narożną, a po lewej równie skośną umywalkę. Stolarzowi zleciła wykonanie szafki podumywalkowej odwzorowującej linie umywalki.
– Prace przebiegały sprawnie, bo nie były konieczne większe przeróbki. Przesunęliśmy tylko o dwadzieścia centymetrów grzejnik. W pralni w podwieszanym suficie ukryliśmy rury wentylacyjne idące z kuchni. Zrezygnowaliśmy z parawanu nawannowego, gdyż wanna okazała się wystarczająco duża i podczas brania prysznica woda nie pryska na podłogę
– wyjaśnia Tomek.
A Monika dodaje:
– Najbardziej jednak lubimy długie kąpiele. Zapalamy wtedy świeczki, włączamy muzykę. Przy następnym remoncie, dla lepszych efektów dźwiękowych, pewnie zamontujemy głośniki pod sufitem lub w meblach.

Projektantka, już podczas pierwszego spotkania z Moniką i Tomkiem, zauważyła, że ma do czynienia z wesołymi, energicznymi ludźmi. Ich pozytywne nastawienie do świata przekazała za pomocą dodatków – zasłony prysznicowej przysłaniającej pralnię oraz grafiki nad szafką.
Czerń i biel glazury projektantka ociepliła posadzką z gresu imitującego drewno. Zrobiła to też ze względów praktycznych (białą i czarną podłogę trudniej utrzymać w czystości). Pod kolor gresu dobrała fornirowany dębem blat szafki umywalkowej. Biała szafka wtapia się w tło z białych płytek.
– Po wannie, drugim co do wielkości elementem w naszej łazience jest lustro. Zajmuje prawie całą ścianę nad umywalką. Podkreśla walory wnętrza, odbija światło. Dzięki niemu łazienka sprawia wrażenie większej, nabrała też lepszych proporcji
– opowiada Monika.
Zwężana ku bokom szafka umywalkowa nie blokuje wejścia do łazienki oraz pralni. Ułatwia również przeglądanie się w lustrze.
Pralnia o wymiarach 176x77 cm, z pralką i rozkładaną suszarką, pełni też rolę pomieszczenia gospodarczego. Wydzielone pomieszczenie z przeznaczeniem na pralkę, suszarkę i składzik gospodarczy uwalnia łazienkę od widoku suszącej się bielizny, deski do prasowania czy detergentów.
Jeśli nie lubimy hałasu, pralnię możemy zamknąć za drzwiami, a samą pralkę obudować szafką (półki w wysokiej zabudowie przydadzą się na środki czystości lub ręczniki).
By wnętrze pełniło funkcję suszarni, warto wcześniej poprawić jego wentylację, sprawdzić ciąg w kominie wentylacyjnym, ewentualnie zamontować wentylator mechaniczny. Przydać się może też niewielki grzejnik elektryczny.
Autor: Mariusz Bykowski
Czarno-biała łazienka z drewnem
Łazienka początkowo zajmowała 6,2 m². Agata i Mateusz zdecydowali jednak z projektantką, Katarzyną Dziurdzią, że odejmą pomieszczeniu trochę metrażu na rzecz garderoby. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu sanitariatów oraz trikom optycznym łazienka wcale nie wydaje się mała.
- Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z wanny. Nie mamy czasu na długie kąpiele. Wolimy szybki prysznic. Nie lubimy też kombinowanych rozwiązań typu wanna z panelem natryskowym. Wybraliśmy więc prysznic. Bezbrodzikowy, walk-in, oddzielony od reszty łazienki taflą przezroczystego szkła
– tłumaczą właściciele.
Połyskujące płytki nie trafiały w gust właścicieli. Projektantka zasugerowała im zatem matowe kafle o fakturze przypominającej delikatnie chropowaty, bielony tynk.
Pralkę przeniesiono do pomieszczenia gospodarczego, które pierwotnie, według planu dewelopera, było osobnym WC.
– Vis à vis wejścia do łazienki zaprojektowałam dwumetrową szafkę z dwoma umywalkami (na specjalną prośbę właścicieli)
- dodaje.
Szafka podumywalkowa jest wykończona fornirem dębowym i zabezpieczona przed wilgocią twardym lakierem. Frezowany uchwyt pokryto ciemnym lakierem (fornir nie sprawdził się w tym miejscu). Efekt wszystkich pozytywnie zaskoczył. Szafka nabrała wyrazistości i pasuje do ściany.
Zarówno lustra w drewnianych ramach, jak i szafka podumywalkowa, wykonane zostały na zamówienie. W jednej z szuflad kryje się gniazdko na suszarkę do włosów. Czarne baterie są prawie niewidoczne na tle ściany. Dobrze komponują się z metalowym wieszakiem (Bisk) i lampą z ruchomymi ramionami.
– Na ścianę za nią wybrałam czarną wodoodporną farbę Flügger i dwa duże lustra. Po zawieszeniu drugiego przestrzeń urosła wręcz w oczach
– żartuje projektantka.
Nasza, pozbawiona okna, łazienka nie jest idealnym miejscem dla roślin. Przygotowałam więc kilka egzemplarzy tych samych kwiatów i rotuję je między jasnym pokojem a ciemną łazienką. Rośliny tropikalne, paprocie, oplątwy dobrze sobie radzą w takich warunkach – zdradza Agata.
Autor: Projekt Katarzyna Dziurdzia/Dziurdzia Projekt, zdjęcia Marcin Grabowiecki, stylizacja Eliza Mrozińska , tekst Matylda Gruman
Szafka podumywalkowa jest wykończona fornirem dębowym i zabezpieczona przed wilgocią twardym lakierem.
Czarno-biała łazienka na poddaszu
Ta miała być druga aranżacja łazienki, tym razem na poddaszu (łazienka 6 m2). Powstała czarno-biała łazienka nowoczesna, z możliwością dodawania akcentu kolorystycznego w formie ręcznika czy dozownika na mydło. O ciepło we wnętrzu łazienki na poddaszu dba ogrzewanie podłogowe.
Właściciele zdecydowali się na nie m.in. dlatego, że łazienka znajduje się przy ścianie szczytowej i ma duże drzwi balkonowe. Żałują tylko trochę, że wybrali drogi i zaawansowany technologicznie system kontroli temperatury. Równie dobrze sprawdziłby się tu termostat włączający ogrzewanie o określonych porach.
Postawiono tu na proste rozwiązania. Na ściany i podłogę wybrali białe płytki z przestrzennym wzorem. Przy wannie i umywalce użyli płytek czarnych, a także lakierowanego szkła lacobel. Obudowa stelaża podwieszanego WC umożliwiła montaż płytkiej szafki nad toaletą, a szafki postanowili przedłużyć na całą ścianę.
Na fronty nakleili lustra, by wizualnie powiększyć wnętrze. W powstałej pod wiszącymi szafkami wnęce osadzili blat z płyty meblowej, a na nim umywalkę.
Po co ten kontrast: czy czarno-biała łazienka to dobry wybór? Zestawienie tych dwóch barw zastosowano w aranżacji łazienki, aby urozmaicić przestrzeń i stworzyć głębię. Podobną funkcję pełni zdjęcie nad wanną. Wielkoformatowa fotografia z poświatą LED wydrukowana jest na wodoodpornym materiale, z którego robi się billboardy — to ciekawy i coraz popularniejszy element dekoracyjny w aranżacji łazienki.
– Początkowo wykonaliśmy ją na pleksi, ale okazała się za ciemna. Poprosiliśmy studio graficzne o próbkę nowego wydruku. Gdy efekt był zadowalający, zleciliśmy wydrukowanie całości. To samo zdjęcie na różnych materiałach może mieć różne odcienie. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, warto najpierw zamówić próbki
- wspomina pani domu.
Płytki mają fakturę czesanego grzebieniem piasku albo linii papilarnych (kwestia wyobraźni). Zabudowa przy wannie pełni funkcję półki na kosmetyki i dekoracje, jest też osłonką na doniczkę z sansewierią.
Białe kamyki przysłaniające ziemię nawiązują do opływowych kształtów muszli toaletowej i umywalki. Czarno-biała łazienka jest nowoczesna, a na klimat duży wpływ ma kolor dodatków, które dowolnie można zmieniać.
Autor: Archiwum serwisu
Nowoczesne biało-czarne łazienki. Zdjęcia i przykładowe aranżacje
Autor: Getty Images/Nataliia Sinchuk