"Japoński luksus". Co to jest toaleta myjąca, jak działa i jakie ma zalety?

2024-09-13 11:30

Sam papier to za mało, bez wody ciężko umyć cokolwiek. Spróbujcie ręce po zjedzeniu pączka wytrzeć tylko papierem! – mówi arch. wnętrz Anna Wilniewczyc. Toaleta myjąca to synonim nie tylko komfortu, higieny, ale i ekologii. Z powodzeniem zastępuje bidet, łącząc jego funkcje w jednym urządzeniu. Dowiedz się, jak działa toaleta myjąca, jakie może mieć funkcje oraz poznaj jej zalety.

Spis treści

  1. Czym się różni bidet od WC?
  2. Co to jest toaleta myjąca?
  3. Czy warto kupić WC z bidetem?
  4. Jak działa toaleta z bidetem?
  5. Czym zastąpić bidet?
  6. Jak wybrać toaletę myjącą?
  7. Toalety myjące. Zdjęcia i wideo

Czym się różni bidet od WC?

Bidet i tradycyjne WC różnią się głównie funkcją i sposobem użytkowania. WC, czyli toaleta, służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych, natomiast bidet jest urządzeniem higienicznym przeznaczonym do mycia miejsc intymnych po skorzystaniu z toalety.

Co to jest toaleta myjąca?

Toaleta myjąca to nowoczesne urządzenie łączące funkcje tradycyjnej toalety i bidetu. Wyposażona jest w specjalną dyszę, która myje intymne części ciała strumieniem wody po skorzystaniu z WC. Tego rodzaju toalety zapewniają użytkownikom wyższy poziom higieny i komfortu, eliminując potrzebę używania papieru toaletowego.

Listen to "Murowane starcie" on Spreaker.

Czy warto kupić WC z bidetem?

Decyzja o zakupie toalety myjącej może być korzystna, zwłaszcza w małych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na osobny bidet.

Posiadając toaletę myjącą, oszczędzamy miejsce, bo mamy jedno, a nie dwa urządzenia, co przy niewielkich łazienkach ma ogromne znaczenie. Ponadto korzystając z takiej toalety, nie musimy wstawać, aby przenieść się na bidet w celu umycia, co jest bardzo wygodne i zwiększa komfort korzystania. Ważne jest jeszcze to, że nie używamy rąk, bo strumień jest idealnie skierowany i sam opłukuje nasze miejsca intymne

– podkreśla arch. wnętrz Anna Wilniewczyc.

Obsługa toalety myjącej jest intuicyjna, a ustawienia można łatwo dopasować do własnych preferencji – zarówno intensywność, jak i zasięg strumienia wody.

Po każdym użyciu toalety myjącej dysza jest czyszczona automatycznie. Ponieważ nie ma bezpośredniego kontaktu z ciałem, gwarantuje wysoki poziom higieny.

Jak działa toaleta z bidetem?

Toaletę myjącą można zaprogramować za pomocą pilota, aplikacji na telefonie lub bezprzewodowego panelu sterowania.

Toaleta myjące
Autor: Materiały prasowe/Geberit

Urządzenie działa na zasadzie precyzyjnie skierowanego strumienia wody, który opłukuje miejsca intymne po skorzystaniu z WC. Użytkownik może dostosować moc i kierunek strumienia do własnych preferencji. 

Strumień wody jest napowietrzony, co wpływa na mniejsze zużycie wody, ale również dzięki temu jest bardzo delikatny

– dodaje.

Niektóre modele oferują funkcję suszenia ciepłym powietrzem, co całkowicie eliminuje potrzebę używania papieru toaletowego. 

Po skończonej toalecie nie trzeba używać odświeżaczy powietrza, ponieważ niektóre toalety myjące są wyposażone w funkcję usuwania nieprzyjemnych zapachów. To nie jedyny “bajer”! Deski mogą być podgrzewane, ale również podświetlane.

Idąc do łazienki w nocy, nie trzeba włączać pełnego oświetlenia i się wybudzać. Deska emituje światło orientacyjne, które nas naprowadzi w ciemności we właściwe miejsce.

Czym zastąpić bidet?

Bidet można z powodzeniem zastąpić toaletą myjącą, która nie tylko pełni tę samą funkcję, ale jest również bardziej kompaktowa i wygodna w użyciu. W małych łazienkach toaleta myjąca to idealne rozwiązanie, ponieważ zajmuje mniej miejsca, a jednocześnie oferuje większy komfort.

Alternatywą mogą być także deski sedesowe z funkcją mycia, które można zamontować na standardowej muszli WC, zyskując w ten sposób część zalet bidetu bez potrzeby wymiany całego urządzenia.

Jak wybrać toaletę myjącą?

Poza oczywiście kwestiami estetycznymi trzeba pamiętać, że stelaż i ceramika łazienkowa musi być kupiona u jednego producenta. To oszczędzi nam nerwów, ewentualnych niespodzianek w przyszłości i zagwarantuje, że wszystko ze sobą ”zagra”.

Toalety myjące. Zdjęcia i wideo

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak wybrać przycisk do spłuczki? 3 złote rady! Podpowiadamy, gdzie kupić go taniej

źródło: materiały prasowe/Geberit

Nasi Partnerzy polecają