Mała łazienka, wielkie możliwości! 7 kreatywnych sposobów na aranżację łazienki w bloku
Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku, która może być niekiedy nieustawna, a co za tym idzie trudna w aranżacji? Jeśli nie masz pomysłu na swoją, zajrzyj do naszej galerii i zobacz, jak urządzić małą łazienkę w bloku. Oto 7 inspiracji na urządzenie małej łazienki. Odkryj funkcjonalne pomysły!
Autor: Mikołajska Studio
Złote dodatki sprawiają, że wnętrze nabiera szyku i elegancji.
Spis treści
- Mała łazienka w bloku. Jak ją urządzić?
- Trendy łazienkowe 2024
- Łazienka: aranżacje. Zdjęcia i inspiracje
Mała łazienka w bloku. Jak ją urządzić?
Mała łazienka, duży problem? Niekoniecznie! Nawet niewielkie przestrzenie można urządzić w kreatywny i oryginalny sposób, jednocześnie dbając, by łazienka była maksymalnie funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu. Poniżej zebraliśmy siedem wskazówek, jak urządzić łazienkę inną niż wszystkie. Bo kto powiedział, że mała łazienka musi być nudna i przewidywalna?!
Trendy łazienkowe 2024
1. Kolorowe meble łazienkowe
Wiele osób uważa, że w małych łazienkach meble muszą być utrzymane w neutralnych, jasnych barwach. Owszem, kolory takie jak beże, biele i delikatne szarości odbijają światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się optycznie większe. Nie oznacza to jednak, że całkowicie musimy rezygnować z koloru.
Dobrym pomysłem będzie na przykład wybór jednej szafki w mocniejszym kolorze, która ożywi wnętrze i skupi na sobie uwagę. Do aranżacji małych łazienek świetnie sprawdzą się pastele, np. pudrowy róż, miętowy lub błękitny.
2. Lustro o nieregularnych krawędziach
W małej łazience nie powinno zabraknąć luster, które optycznie powiększą przestrzeń. Ale kto powiedział, że w musimy ograniczać się tylko do prostokątnych lub okrągłych luster? Obecnie w sklepach znajdziemy modele o nieregularnych kształtach, które będą oryginalną ozdobą każdej łazienki bez względu na metraż.
3. Umywalka o obłym kształcie
Wybierając armaturę, nie musimy ograniczać się do białych, prostokątnych umywalek. By uatrakcyjnić naszą łazienkę, możemy zdecydować się na umywalkę o obłym kształcie lub nietypowym kolorze.
4. Bateria — w kolorze, stylizowana lub schowana w ścianie
Bateria umywalkowa to kolejny element wyposażenia łazienki, z którym możemy "zaszaleć". W sklepach znajdziemy mnóstwo nietuzinkowych baterii we wszystkich kolorach tęczy, a także modele nowoczesne lub retro. Funkcjonalną i wygodną opcją są również baterie chowane w ścianie - pozwalają oszczędzić sporo miejsca, dlatego idealnie nadają się do małych łazienek.
5. Tapeta pod prysznicem
Aranżując strefę prysznica i wanny możemy ozdobić jedną ze ścian wodoodporną tapetą lub mozaiką. Jeśli w łazience dominuje stonowana kolorystyka i minimalizm, warto zdecydować się na tapetę w mocniejszych kolorach, by stworzyć barwny akcent we wnętrzu i nieco je ożywić.
6. Obrazy i grafiki na ścianach
Ulubione grafiki, plakaty, a nawet prywatne zdjęcia to świetny sposób na dekorację ścian w łazience. Pamiętajmy, by wszystkie ramki były przeszklone - w ten sposób wilgoć nie wniknie w papier.
7. Rośliny w łazience
Rośliny to nie tylko oryginalny pomysł na zaaranżowanie przestrzeni w łazience. Liczne badania dowiodły, że przebywanie wśród roślin ma pozytywny wpływ na naszą psychikę i samopoczucie. Wybierając rośliny do łazienki warto upewnić się, że dany gatunek lubi ciepły i wilgotny klimat.
Łazienka: aranżacje. Zdjęcia i inspiracje
Autor: Mikołajska Studio
Złote dodatki sprawiają, że wnętrze nabiera szyku i elegancji.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić łazienkę z prysznicem? 3 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając kabinę
Autor: Mikołajska Studio
Złote dodatki sprawiają, że wnętrze nabiera szyku i elegancji.