Nowoczesne baterie łazienkowe TEKA: przyjemność kąpieli

2016-06-13 15:17

Od jakości i parametrów baterii zależy komfortowe użytkowanie łazienki. Biorąc kąpiel lub prysznic, chcesz oddać się relaksowi, a nie myśleć o ustawieniach temperatury, oszczędzaniu wody czy odkamienianiu kranu. Od tego masz baterie Teka - ekologiczne, z termoblokadą, perlatorem anti-scale.

Spis treści

  1. Nowoczesne funkcje baterii łazienkowych
  2. Ekspert firmy Teka radzi:
  3. Baterie termostatyczne

Nowoczesne baterie łazienkowe umiejętnie łączą design z funkcjonalnością. Podpowiadmy jak wybrać wyposażenie łazienki, na co warto zwrócić uwagę kupując baterie (poza ich urodą). Nowoczesna armatura łazienkowa ma zapewnić nam wygodę i luksus w codziennym użytkowaniu, a różne funkcje baterii mają jak najlepiej odpowiadać naszym potrzebom. Korzystając z produktów marki TEKA można urządzić łazienkę w dowolnym stylu. W ofercie firmy znajdziemy komplet baterii od umywalkowej, przez wanno-prysznicową, po zestaw natryskowy.

Większość baterii to modele wannowo-prysznicowe, czyli takie, do których można dołączyć wąż z rączką (słuchawką) natryskową, ale gdy w łazience oprócz wanny jest także kabina z własnym zestawem prysznicowym, wąż przy baterii wannowej staje się zbędny. Tego typu baterie łazienkowe mogą być ścienne również podtynkowe, dotyczy to modeli wannowo-prysznicowych oraz zestawów natryskowych oraz nawannowych.

Nowoczesne funkcje baterii łazienkowych

Niezależnie od tego czy mówimy o bateriach wannowo-prysznicowych, czy o zestawach natryskowych obecnie liczą się: oszczędzanie wody, długa żywotność oraz design. Dlatego warto wybierać produkty markowe, zwłaszcza jeśli firma, tak jak np. TEKA na swoje produkty ma certyfikaty jakości. Nowoczesną linią łączącą funkcjonalość z ciekawym wzornictwem są zestawy natryskowe z linii Formentera marki TEKA wyposażone w baterię mieszakową i kolumnę natryskową. Górna, głowica natryskowa ma kształt kwadratu o boku 28 cm. Zarówno w niej, jak i w rączce natryskowej znajduje się system anti-scale zapobiegający osadzaniu się kamienia, co zdecydowanie przedłuża żywotność produktu i ułatwia czyszczenie. Szczególnym udogodnieniem dla użytkowników jest też wbudowana w baterię półeczka, która może służyć jako podstawka pod mydło albo żel pod prysznic.

Ekspert firmy Teka radzi:

Co świadczy o jakości baterii łazienkowych TEKA?

Każdy nasz produkt musi spełnić wiele wymogów oraz przejść mnóstwo prób zanim zostanie zatwierdzony, a są to m.in.: właściwości wymiarowe, wytrzymałość na ciśnienie, minimalny strumień wody, poziom hałasu, trwałość materiałów oraz mechanizmów, itd. Certyfikat ISO 9001 świadczy o naszym zaangażowaniu w zapewnienie jakości na każdym etapie - w procesie projektowania, produkcji oraz sprzedaży baterii. Większość naszych produktów posiada atesty najbardziej wymagających rynków w takich krajach europejskich jak: Francja (NF), Norwegia (SINTEF), Dania (VA) i oczywiście Hiszpania (AENOR).

Na rozwiązania ekologiczne producenci armatury łazienkowej kładą szczególny nacisk. O funkcjach baterii oraz zastosowanych rozwiązaniach często informują piktogramy umieszczane na opakowaniach.

Elementy i funkcję oszczędzające wodę:

  • perlator
  • funkcja eco
  • mieszacz oraz ogranicznik strumienia wypływu tak wody zimnej, jak też gorącej
  • wodoszczelne głowice

Perlator to rodzaj sitka o drobnych oczkach, które mocuje się na końcu wylewki po to, by napowietrzało strumień wypływającej wody. Tradycyjny perlator ogranicza zużycie wody około 15%. Ale można spotkać także perlatory, zaprojektowane specjalnie z myślą o oszczędzaniu wody, które ograniczają jej wypływ z wylewki 40-60%.

Baterie termostatyczne

Coraz popularniejsze są też baterie termostatyczne, bowiem termostat odpowiada za optymalną ciepłotę wody (do około 38 st. C), a można ją z góry zaprogramować. Uchroni to przed poparzeniem albo „zimnym prysznicem”. Wybrane modele wyposażone są dodatkowo w system cold touch (izolację termiczną korpusu baterii), dzięki czemu nie musisz się martwić, że np. dziecko dotknie gorącego kranu. Baterie termostatyczne nie tylko chronią przed poparzeniem, ale pozwalają zmniejszyć zużycie gorącej wody. Za żywotność baterii odpowiada dobra głowica (ceramiczna), a w przypadku pryszniców system anti-scale, który zapobiega osadzaniu się tzw. kamienia. Baterie z systemem anti-scale w perlatorze lub głowicy natryskowej są łatwe w czyszczeniu,  by pozbyć się z nich kamienia, wystarczy nacisnąć opuszkiem palca na otwory wylotowe wody.

Warto wybrać baterie wyposażone w specjalny przycisk, zwany eco. Jest on umieszczony z tyłu lub z boku baterii. Aby uzyskać maksymalny wypływ wody z baterii trzeba go wcisnąć. W ten sposób oszczędzamy wodę i ograniczamy strumień około 50%. Po zakręceniu wody przycisk automatycznie wraca do poprzedniego położenia.

Modne stały się ostatnio baterie kolorowe. Linia baterii wannowo-natryskowych (ściennych) poza wykończeniem klasycznym ma także modele białe oraz czarne, które poza designerskim wyglądem mają głowice ceramiczne z systemem anti-scalding, reduktory szumów, matową powierzchnię zabezpieczoną przed odciskami palców, a powłoka jest odporna na uszkodzenia. Dla najbardziej odważnych użytkowników Teka przygotowała baterie umywalkowe w intensywnych kolorach czerwieni, zieleni oraz w granacie, które po naświetleniu świecą w ciemności!