Mikrołazienka to wyzwanie. Dzięki tym patentom pomieścisz w niej wszystko
Sięgamy po patenty i rozwiązania, dzięki którym można zyskać dla komfortu choćby kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Wykorzystujemy też cenne triki, by stworzyć wrażenie, że wnętrze jest większe niż w rzeczywistości. To się liczy dla efektu!
Piętrowo
Nie tylko niewielkie wymiary sprzętów, lecz także ich forma oraz sprytne usytuowanie, znacząco podnoszą komfort wnętrza. Umywalkę i wannę marki Ravak zaprojektowano tak, by wygospodarować więcej miejsca. Przy takich kształtach da się bowiem umieścić umywalkę nad węższą częścią wanny, przeznaczoną na nogi. Piętrowy układ nie przeszkadza w kąpieli.
Siła w prostocie
Nie masz już gdzie zamontować wieszaków na ręczniki i szlafroki? Drzwi to całkiem spora powierzchnia do przechowywania, a haczyków nie trzeba do skrzydła przykręcać. Wystarczy zaczepić o jego górną krawędź i… nie trzeba wzywać fachowca.
Co ma wisieć
Wieszane metalowe bądź plastikowe półki i kosze to kolejne przydatne patenty na akcesoria czy kosmetyki. Półki umieszczasz na relingu, suszarce, drążku prysznica, kabinie natryskowej.
Magia luster
Zawsze zdziałają cuda duże tafle naklejone na ścianie. Możesz je także zastosować na drzwiach wejściowych lub przesuwnych do szafy. Zadbaj tylko o to, by lustra odbijały uporządkowaną przestrzeń, a nie zwielokrotniały bałagan.
Jak w spa
Z psującego aranżację załomu ściany uczyń atut. Zrób w nim półkę wnękową albo zabudowane szafki. Łazienka na zdj. niżej to dowód na to, że – pomijając kwestię praktyczną – możesz też osiągnąć intrygujący efekt. Dodaj elegancką półkę na wannę i ciesz się komfortem. Kto powiedział, że w małej łazience to niemożliwe?
Skuteczne triki
Za ich sprawą klaustrofobiczne odczucia nie będą gnębić domowników. Jako kolor dominujący sprawdzi się jasny, ideałem jest biały. Wzory? Użyj ich jak najmniej. Zamontuj sprzęty i meble podwieszane (metraż od razu „się zwiększy”). Nadmiar drobiazgów, kosmetyków koniecznie schowaj, nieład zacieśnia pomieszczenie wizualnie. Możesz również pomyśleć o drzwiach z matowego szkła, które doświetlą łazienkę. Z kolei przesuwne to sposób na oszczędność miejsca.
Równo z podłogą
Brodzik zlicowany z posadzką daje złudzenie, że wnętrze jest nieco większe niż naprawdę. W ofercie producentów znajdziesz brodziki białe, kolorowe i imitujące klepki podłogi.
Dobry kompromis
Decydując się na parawan nawannowy, wybierz taki, który po złożeniu nie będzie przeszkadzał w korzystaniu z wanny.
W sprawie mebli
Jeśli do łazienki trudno cokolwiek wcisnąć poza szafką na umywalkę, przemyśl, czy część rzeczy da się schować w innym pomieszczeniu. Ręczniki np. w szafie w sypialni, środki czystości w kuchni itp. A może zmieści się jednak wąski, płytki i wysoki słupek? Z lustrem na froncie prawie go nie widać, więc nie zagraci pomieszczenia.
Klarownie
Prysznic bez brodzika (z listwą odpływową w podłodze lub ścianie) wydziel przezroczystym ekranem. Wtedy całość będzie wyglądać lekko, wnętrze nie straci wizualnie przestrzeni. Podobnie będzie z kabiną prysznicową – przejrzysta nie zacieśni przestrzeni.
Wokół umywalki
Gdy aranżacyjna walka toczy się o milimetry, wybierz baterię montowaną na umywalce albo do ściany (nablatowa potrzebuje więcej miejsca).