Projekt łazienki: prostota i elegancja w małej łazience

2014-10-08 14:14

Jak urządzić małą łazienkę, by uniknąć zagracenia przestrzeni? Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na jasne kolory i prostotę aranżacyjną. Ale jak w takiej sytuacji nadać pomieszczeniu eleganckiego, wysmakowanego charakteru? Sekret tkwi w subtelnych elementach dekoracyjnych i odpowiednim oświetleniu! Oto prosty, a jednocześnie niezwykle gustowny projekt łazienki, który podpowie ci, jak osiągnąć ten efekt!

Przedstawiony projekt łazienki jest prosty, a jednocześnie tchnący elegancją i harmonijny. Dzięki przemyślanej kolorystyce, wysmakowanych, acz nienachalnych dodatkach i doskonale zaaranżowanym oświetleniu w pomieszczeniu panuje kameralny nastrój. Wszystko po to, by domownicy, mimo niewielkiej przestrzeni, mogli przenosić się myślami do luksusowego spa podczas kąpieli.

Mała łazienka: grafit, czerwień i połysk na jasnym tle

Aby mała łazienka (5,5 m²) wydawała się optycznie większa, ściany i podłoga wyłożone zostały dużymi, kremowymi płytkami ceramicznymi. Kolor ten wprowadza do wnętrza poczucie czystości, ale nie wygląda sterylnie, dzięki czemu w łazience panuje przytulna atmosfera. Blat pod umywalką i wysoka szafka na kosmetyki wykonane zostały z metalowego stelaża obłożonego płytą g-k i wyłożonego takimi samymi płytkami co ściany i podłoga. Dzięki temu wyglądają lekko i „wtapiają” się w ściany, nie zagracając wizualnie niewielkiej przestrzeni. Również wkuty w ścianę stelaż WC służy oszczędności przestrzeni. Ciemny pas granitowych płytek, biegnący od sedesu do natrysku, powstał, by przełamać jednolitą kolorystykę ścian i podłogi. Dekoracyjne płytki „w kratkę” ożywiają jasne ściany, jednocześnie prezentując się interesująco i elegancko. Wnęka nad WC i lustro obłożone zostały czarnymi otoczakami, które, dla wydobycia koloru i efektu trójwymiarowości, zostały pokryte bezbarwnym lakierem z brokatem. Stanowią one niezwykle efektowny, a zarazem nienachalny element dekoracyjny. Wysmakowany charakter łazienki podkreśla bezbrodzikowy natrysk, z jednej strony osłonięty taflą ciemnego szkła. Szyba dyskretnie przesłania widok, co sprawia, że przestrzeń kąpielowa jest urokliwa i kameralna. Bardzo ważnym elementem aranżacji jest również oświetlenie łazienki. Dla wrażenia przestronności szafę do zabudowy zawieszono nad podłogą i podświetlono od spodu LED-ami. Wygląda lekko, jakby lewitowała, podkreślając nastrojowość łazienki. Kilka źródeł światła – lampy podszafkowe, punktowe w podwieszanym suficie, kinkiety i świece – wyznaczają strefy łazienki, modelują przestrzeń, pozwalają czuć się w niej błogo. „Wisienką na torcie” są eleganckie dodatki w odcieniach fuksji i czerwieni.

Nasi Partnerzy polecają