Sposób na małą łazienkę w bloku: różne odcienie szarości w łazience

2015-10-28 18:33

Mała, szara i do tego w bloku... w tym szaleństwie jest metoda! Zainspiruj się niebanalnym pomysłem na banalnie małą łazienkę w bloku. Zabawa fakturą i różnymi odcieniami szarości dała zaskakujący efekt w aranżacji małej łazienki w bloku! Może któryś z pomysłów znajdzie zastosowanie w Twojej łazience?

Spis treści

  1. Mała szara łazienka w bloku: wygodna przestrzeń
  2. WIĘCEJ: Pomysły na szarą łazienkę INSPIRACJE >>>
  3. Wanna z prysznicem: funkcjonalne 2 w 1 w małej łazience
  4. ZOBACZ: Łazienka w bloku POMYSŁY >>>

Mała łazienka w bloku wypełniona subtelnymi fakturami i odcieniami szarych płytek oraz ścian, daje wrażenie przestrzenności i ładu. Uporządkowana przestrzeń, jasna i nieco mglista kolorystyka oraz minimum dekoracji i dodatków zaprocentowały funkcjonalnym i bardzo przyjaznym w użytkowaniu projektem małej łazienki w bloku. Przyjrzyjmy się bliżej projektowi małej, szarej łazienki autorstwa pracowni WARSZTAT WNĘTRZA.

Mała szara łazienka w bloku: wygodna przestrzeń

Mała łazienka restrykcynie traktuje kwestię dodatków i ekspozycji bibelotów na widoku. Generalna zasada brzmi - im więcej schowamy w przestrzeni szafek i gładkich frontów, tym więcej przestrzeni uda nam się "wydrzeć" z niewielkiej architektury małej łazienki. Fragmentarycznie ułożone kafelkowe, nieregularne, szkliwione płytki w przestrzeni wanny z prysznicem, linearnie wyznaczyły strefę kąpieli w małej łazience. Pomalowana na rozbieloną, gołębią szarość z palety off white ściana powyżej i obok linii płytek, podkreśliła biel i nieregularną fakturę kaflowych płytek. Praktyczny w niewielkich przestrzeniach parawan nawannowy zapobiega zachlapaniu małej łazienki podczas brania prysznica. Na sąsiedniej ścianie, w strefie WC i umywalki, ściany i podłogę wyłożono jednakowymi, kwadratowymi płytkami. Inny kształt płytek podłogowych i jasna fuga wyróżniły strefę toaletową małej łazienki. Charakterystyczne dodatki, jak bambudowa drabina na ręczniki czy pleciony kosz na ręczniki bądź drobne kosmetyki, ociepliły chłodne i monochromatyczne wnętrze małej łazienki, nie dominując jednocześnie nachalnie w niewielkiej przestrzeni.

WIĘCEJ: Pomysły na szarą łazienkę INSPIRACJE >>>

Wanna z prysznicem: funkcjonalne 2 w 1 w małej łazience

Lubisz brać prysznic w wannie, ale obawiasz sie zalania łazienki? Jest na to sposób.

Parawan lub drzwi na wannę! Jak to działa? Parawany nawannowe nie zakrywają całej przestrzeni prysznicowej i większość z nich jest składana na ścianie – w związku z tym zabierają niewiele miejsca. Drzwi prysznicowe mogą z kolei obudować całą przestrzeń wanny. W obu rozwiązaniach łazienka jest dobrze zabezpieczona przed rozpryskiwaniem się wody.Materiał. Inwestując w parawan czy drzwi, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego są wykonane. Bezpiecznym rozwiązaniem jest szkło hartowane, ale najlepiej się sprawdzi takie, które ma ochronną warstwę, zabezpieczającą przed trwałym osadzaniem się zabrudzeń i kamienia wodnego. Przy zakupie warto dopytać, jakim środkiem najlepiej czyścić ścianki, żeby ich nie porysować.Czy potrzebujemy fachowca? Instalacja rozwiązań na wanny jest prosta i możemy ją wykonać samodzielnie. Parawany lub drzwi montuje się tylko za pomocą kilku wkrętów do ściany.

ZOBACZ: Łazienka w bloku POMYSŁY >>>